TJ Spartak Vlasim
11
Lis

Regionální žákovská liga v Jílovém

Tentokrát se RŽL v Jílovém 5. listopadu zúčastnilo 7 dětí z Vlašimi. V turnaji A hráli Michael Stein, Daniel Zeman, Jáchym Slánský. Celkem v tomto turnaji hrálo 16 šachistů. V turnaji B, kde hrálo 30 dětí, nás reprezentovali Tomáš Zeman a Matěj Žížala a v turnaji C hráli 2 naši šachisté – Ondřej Vilímek a Vladimír Michálek, celkem se utkalo 33 dětí. Do Jílového se tedy sjelo 79 šachistů.

Turnaj A vyhrál Michael Stein z Vlašimi a do celkového hodnocení si připsal 12 bodů. Druhé místo a 11 bodů zaznamenal Matyáš Jouja ze Zvole a 3. místo Milan Pešta ze Sázavy se stejným počtem bodů. Na 9. místě končil Daniel Zeman s 9 body a stejně bodů a 10. místo obsadil Jáchym Slánský. Turnaj nehrála žádná dívka.

Turnaj B vyhrála Alice Zelenková z Říčan s 8 body. Další z dívek se umístila Tereza Dufková (celkově 5. místo a 7 bodů), třetí dívkou byla Anna Kratochvílová z Říčan (celkově 11. místo a 6 bodů). Chlapci: 1. místo a celkově druhý Vít Sehnoutka z Říčan se 7,5 bodem, stejně bodů uhrál i druhý Michal Blahoš ze Stamatu a 3. místo, rovněž stejně bodů Antonín Kastner z Brodců. Z našich Tomáš Zeman končil na 8. místě, polepšil si v nasazení o tři příčky a uhrál 6,5 bodu, 29. skončil Matěj Žížala, kterému se dnes vůbec nedařilo, a uhrál 3 body. Matěj hrál dosud všechna kola, a pokud bude jezdit na RŽL dále pilně, tak se mu tento nepodařený turnaj brzy škrtne.

V turnaji C se velice dařilo Ondřeji Vilímkovi, který ač 23. nasazený končil na pěkném 7. místě s 5 body. Jeho kolega z kroužku Vláďa Michálek byl nasazen na 29. místě a končil na místě 18. se 3 body. Vládík musí zpomalit hru a vyhodnocovat tahy soupeře a pak teprve táhnout a také stále prohlížet pozici na šachovnici. Kluky doprovázela paní Michálková a viděla, že přehlédl i to, že může dávat mat, a pak zbytečně prohrál. Věřím, že to co nejdříve napraví. Ondra nesmí usnout na vavřínech a přistupovat k dalšímu turnaji zodpovědně, nespoléhat, že už to bude pokaždé tak výborné. Ke každé partii je třeba přistupovat s pokorou. Tento turnaj vyhrála také dívka Libuše Kopecká z Říčan, kterou nikdo nepřehrál, a zaznamenala  7 bodů. Druhá z dívek se umístila Štěpánka Mrázová ze Sázavy (celkově 5. místo a 5 bodů), třetí dívkou byla osmá Romana Žoudlíková také ze Sázavy, se 4,5 body. První z chlapců se umístil Šimon Petrák z Říčan, který uhrál 6 bodů, 2. místo obsadil Devi Kratochvíl rovněž z Říčan, také 5 bodů, a třetí příčku obsadil Rodion Pysarev ze Zvole, také s 5 body.

Soutěž losoval jako vždy Petr Havelka. Turnaj pro děti připravili Medvědi Zvole v čele s paní Strakovou. Soutěžící obdrželi za své výkony medaile, diplomy a drobné ceny.

Děti z Domečku doprovázela paní Štěpánka Michálková, které moc děkuji za dopravu a dozor nad šachisty. Děkuji také za fotečky.

Výsledky

Fotky

Pořadí RŽL po 3 odehraných turnajích: Celkové , Kategorie

(autorka článku: Marie Filipová)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist