TJ Spartak Vlasim
29
Lis

Regionální žákovská liga v Čerčanech

Ani sníh neodradil 9 našich šachistů, aby v sobotu 25. listopadu odjeli do Čerčan odehrát už 4. kolo Regionální žákovské ligy, které tentokrát pořádala Šachová škola Stamat. Celkem se sjelo 107 dětí (rekordní počet v letošním ročníku), které startovaly ve třech turnajích.

        V turnaji A jsme tentokrát měli 2 zástupce, a to Vojtu Břeského a Míšu Škaryda. Vojta startoval z desáté pozice a skončil osmý s 9 body. Míša v turnaji A startoval díky tomu, že minule byl druhý v B turnaji. Startoval  z šestnácté pozice a také tak končil, připsal si 5 bodů. Turnaj vyhrál s 12 body Milan Pešta ze Sázavy, 2. místo obsadil Daniel Zeman z Vlašimi, rovněž s 12 body a třetí místo obsadil Míša Stein, také z Vlašimi s 11 body. Nejlepší dívkou v tomto turnaji byla Veronika Žoudlíková ze Sázavy, která uhrála 6 bodů a celkově obsadila 14. příčku.

 V turnaji B startovalo 46 šachistů, z našich kroužků 5. Nejlépe si vedl Jan Babický, který obsadil 3. místo z chlapců a uhrál 7 bodů. Druhý skončil Marek Wiesner z Říčan se 7,5 body a vyhrál ho Petr Hroník z Říčan s 8 body. Celkově první v celém turnaji B skončila Tereza Dufková z Říčan, nikomu se nepodařilo ji porazit a do celkového pořadí si připsala pěkných 9 bodů. Druhá z dívek, celkově 6., byla Lenka Kváčová ze Sedlčan se 7 body a třetí dívkou v tomto turnaji se stala Anna Šperková ze Stamatu s 6,5 bodem. Naši se ve startovní listině seřadili takto: Jakub Čáp 27. místo a 5,5 bodu, Karolína Hrabánková 28. místo a 5 bodů, 41. Bára Švejdová se 4 body a 42. Vladimír Michálek také se 4 body. Z Vlašimi v tomto turnaji hrál ještě Tomáš Zeman, který skončil na 17. místě se 6 body.

V turnaji C hrálo 45 šachistů. Nejlépe si vedl Gia Bao Dinh z Votic, nenašel přemožitele a připsal si celých 7 bodů, druhý s 6 body skončil Jiří Kindl z Říčan se 6 body, stejně bodů zaznamenal i třetí David Hartmann, také z Říčan. Nejlepší dívkou, celkově 5. a s pěti body, byla Laura Fuxová ze Stamatu, celkově 6., z dívek druhé místo, obsadila Barbora Šťastná z Říčan s 5 body a třetí příčku obsadila desátá v pořadí se 4,5 body Kateřina Mikešová. V tomto turnaji hrála dvě naše děvčata, kdy Eliška Břeská skončila na 21. místě a uhrála 3,5 bodu, její sestra Barbora skončila na 25. místě se stejným počtem bodů.

Celkové výsledky

Výsledky za 4 odehrané turnaje: Celkové, Kategorie

Někteří naši šachisté si v kategoriích polepšili a pomalu se blíží k postupovým místům na odehrání krajského přeboru.

Děkuji všem, kdož děti doprovázeli a věnovali jim celou sobotu.

(autorka článku: Marie Filipová)

2 reakcí na “Regionální žákovská liga v Čerčanech”

  1. 1
    Tom píše:

    Koukám na dnešní výsledky RŽL a tohleto už tu pár let nebylo. :good: Gratuluju.

  2. 2
    Duch Patrika P. píše:

    Děkuju!

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist