TJ Spartak Vlasim
20
Úno

Regionální žákovská liga v Bystřici

Šachová škola STAMAT uspořádala 11. února další turnaj pro děti. Organizace turnaje proběhla ve spolupráci se ZŠ Bystřice, kde byl na podzim znovu otevřen šachový kroužek. V sobotu ráno se škola zaplnila 75 mladými šachisty a šachistkami. Akce byla součástí Regionální žákovské ligy, série devíti turnajů, jejichž celkové pořadí rozhodne o postupujících do krajského finále. Děti jako obvykle soutěžily ve třech turnajích, odstupňovaných podle výkonnosti.


Momentka z turnaje

Elitní šestnáctku ovládl Mikhail Artamonov z Říčan, který porazil i Michaela Steina, odchovance Šachové školy STAMAT, reprezentanta Vlašimi a průběžně vedoucího hráče tohoto ročníku. Turnaj B ovládl Michal Blahoš z Šachové školy STAMAT a nejlepší dívkou se stala celkově čtvrtá Tereza Dufková z Říčan. V céčku dominoval Tobiáš Pospíšil z Říčan. Z dívek se nejvíce prosadila jeho oddílová kolegyně Marie Němcová, jež celkově obsadila bronzovou příčku.


Medailisté z turnaje B

Turnaj proběhl v dobré atmosféře a byl zakončen vyhlášením, při kterém byli přítomni i starosta obce Michal Hodík a ředitelka školy Jana Servusová a z něhož si všichni účastníci odvezli domů drobné ceny. Série dětských turnajů bude pokračovat 4. března předposledním kolem v Týnci nad Sázavou.

Výsledky z Bystřice
Fotky z Bystřice
Celkové pořadí RŽL
Pořadí RŽL dle kategorií
Propozice turnaje v Týnci

(Tisková zpráva Šachové školy Stamat)

2 reakcí na “Regionální žákovská liga v Bystřici”

 1. 1
  Patrik P. píše:

  Na https://www.sachystamat.cz/ se můžete podívat i na několik ukázek z partií Jáchyma Slánského. :)

 2. 2
  Maťa píše:

  Patrikova tisková zpráva vyšla i na internetových stránkách Benešovského deníku: https://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/sachovy-turnaj-v-bystrici-ovladli-hraci-z-rican-20230215.html.

  Do tištěné verze se nedostala (pokud jsem ji nepřehlédl), což teď asi bude bohužel běžné. Od února se totiž sloučily benešovská, boleslavská, nymburská, kolínská a kutnohorská verze v jednu společnou a do ní se asi menší sporty dostanou málokdy. Dnes je tam například z benešovského sportu jen 11 řádků o tom, že se jeden z vnuků našeho bývalého předsedy Michal Krunert v zimní přípravě neprosadil do vlašimského fotbalového A-týmu a (zatím?) se vrací do Benešova.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist