TJ Spartak Vlasim
12
Úno

Regionální soutěž je nevídaně vyrovnaná

Hned 4 týmy mají na čele Regionální soutěže po osmém kole 19 bodů (plus další ztrácí jeden bod). Nás může těšit, že díky hladkému vítězství 5:0 nad Uhlířskými Janovicemi se na úplném vrcholu hřeje naše céčko. Tvorbu sestavy tentokrát provázely nesnáze, ale díky Standovi Vávrovi a Jirkovi Vopálkovi se potřebných 5 lidí podařilo sehnat, což přineslo 3 body.

Cennou výhru nad silnými Postupicemi si připsal Pravonín (což  pomohlo céčku do čela RS).

Kopíruji zprávu paní Filipové ze stránek Pravonína:

Nedá se říci, že bych našim borcům nevěřila, ale já osobně jsem měla ze soupeřů z Postupic obavu. Se sestavou jsem měla veliký problém, protože čtyři děti jsou od škol na horách, ostatní marodí, mohl jen Honzík Veselý. Tak jsem tentokrát povolala dospěláky. První dohrál Lukáš Filip, jeho soupeř Zdeněk Hanuš položil krále krátce po půl jedenácté, nedlouho nato dostal mat Honza Veselý od Petera Jiříka. V půl dvanácté přidal další vítězný bod Vláďa Horák, pak asi za deset minut prohrál Karel Čáp, který partii sice dobře rozehrál, ale ve střední hře a v koncovce ho Karel Peter přehrál. Největší zodpovědnost byla tedy, a ne poprvé, na Mirkovi Laloučkovi, který odehrál pěknou partii, soupeře Jana Sysla tlačil tak urputně, že byl nucen kolem třinácté hodiny partii vzdát. Vyhráli  jsme tedy 3 : 2. Tradiční pohoštění, příjemné prostředí, to jsme připravili pro domácí i hosty. Všem děkuji za odehrané zápasy, a to jak vítězné, tak i prohrané. Dospělým šachistům děkuji, že nahradili děti.

Další fotky ze zápasu Pravonína

Stránky věnované RS

 

6 reakcí na “Regionální soutěž je nevídaně vyrovnaná”

 1. 1
  Maťa píše:

  Před chvílí začal zápas céčka ve Struhařově. Kapitánovi Standovi Vávrovi se „nepodařilo sehnat slabší sestavu“ (jeho vlastní slova) :-) , a tak by jakýkoliv jiný výsledek než výhra našeho týmu byl překvapením: Vlková, Vávra, Pazdera, Zlámaná, Křížek.

  Pravonín hraje v Říčanech, zde sestavu neznám. Držím palce oběma týmům!

 2. 2
  Lukáš F. píše:

  V Říčanech hraje sestava: Lalouček, Filip L., Jelínek, Veselý, Čáp.

  Já jsem výhral ale Honza Veselý prohrál. Stav 1:1 Ale zápas vypadá prohraný.

 3. 3
  Maťa píše:

  Céčko vyhrálo ve Struhařově 5:0 – gratulace!

 4. 4
  Míra píše:

  Otočil jsem zápas s figurou míň. Řičany-Pravonín 2:3.

 5. 5
  Marie F. píše:

  Děkuji našemu družstvu za výhru! A blahopřeji i ostatním.

 6. 6
  Maťa píše:

  Gratuluji i Pravonínu, v RS teda dnes za 6 bodů :-) .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist