TJ Spartak Vlasim
08
Lis

Regionální kolo Přeboru škol v šachu

Je tradicí, že se začátkem listopadu v Benešově koná Regionální kolo Přeboru škol v šachu. Letos se do Městského divadla Na Poště opět sjela družstva z Benešovska a Kutnohorska. Ve všech třech kategoriích startovala družstva zastoupená z hráčů Vlašimi. Výsledky už zde byly v některé diskuzi komentované, navíc paní Filipová na stránky ŠK Pravonín napsala poměrně obsáhlý článek i s výsledky, tak to shrnu stručně. Přijeli jsme, viděli jsme, zvítězili jsme. Platí to o družstvech Gymnázia Vlašim v kategorii středních škol a ZŠ, Vlašim, Vorlina v kategorii 1. stupeň ZŠ.

Nela, Ríša, Anežka a Filip vyhráli všechno kromě dvou partií, ve kterých se udály remízy. To se stalo v obou zápasech s Gymnáziem Benešov. (Proslýchá se, že Nela Frantu prostě neporazí, i když si může vzít figuru..) Kuba, Adam, Barča, Vojta a Matěj vyhráli všechno kromě dvou partií, ve kterých se udály prohry. To se stalo v zápasech se Sázavou A i Sázavou B. Matěj Fiala hrál poprvé a rovnou všechny své partie vyhrál; o takovém začátku šachové kariéry se mi může jen zdát. :-) Do kraje s přehledem postupuje i družstvo ZŠ Načeradec v kategorii 2. stupně (Péťa, Fanda, Štěpán, Filip), jediné družstvo, které bylo nad jejich síly, bylo družstvo ZŠ Krhanice. Letos to bylo poměrně jasné a přibližně za měsíc se všechna tři družstva pokusí dostat dále z krajského kola. Snad to vyjde.

(autor článku: Ivo Hradecký)

18 reakcí na “Regionální kolo Přeboru škol v šachu”

 1. 1
  Maťa píše:

  Ještě jednou gratuluji gymplu, Vorlině i Načeradci k postupu, byť to v okresním kole asi zas tak velká dřina nebyla :-) . Držím palce na kraji a tiše doufám, že se to Ríšovi nebude krýt s turnajem v Londýně … už se ví, kdy jsou ty Neratovice?

  Jinak kromě zmiňovaného Franty (dvě remízy s Nelou :-) ) se na turnaji objevili ještě Kryštof Křížek (1. deska ZŠ Jiráskova B – 3/6) a Ondřej Hrabě (Gymnázium Benešov, 1. deska, body nevím :-) ).

 2. 2
  Marie F. píše:

  Ivo, přivez své svěřence z šachových kroužků v sobotu k nám do Pravonína na RŽL. Mají to za humny, tak ať přijedou na zkušenou. Zvlášť, když se Matějovi tak dařilo.

 3. 3
  Kamča píše:

  My, ZŠ Jiráskova B, jsme skončili na 5.místě ze 7 týmů. Naše umístění není tak zlé, ale není ani dobré. Dopadlo by to líp, kdyby jsme neměli na poslední šachivnici hráče s 0 body.:D Jinak náš tým byl docela dobrý, kromě nejmenovaného s nulou, každý něco uhrál.

 4. 4
  Ivo píše:

  Já asi do Pravonína nemůžu jet, ale Matěj by na svůj první turnaj přijet měl..

 5. 5
  Maťa píše:

  Tak holky dnes na tréninku říkaly, že krajské kolo bude 12. prosince. To bude Ríša v Anglii, takže vlašimský gympl to bude mít s postupem do finále těžký…

 6. 6
  Petr H. píše:

  Mě přišla zpráva od pí Tryhubové, kopíruji:

  „Zdravím, mělo by být 14.12.2016 v Neratovicích.

  S pozdravem Pavla Tryhubová“

 7. 7
  Maťa píše:

  Jo, tak 14. 12., tak asi říkaly 14. 12. … to bohužel na věci nic nemění.

 8. 8
  Maťa píše:

  Dnes probíhá v Neratovicích krajské kolo. Věřím, že všechny naše školy obhájí loňský postup na republiku, i když to budou mít těžší: Vorlině zestárli dva hráči (F. Vopálka, Smetana), Načeradec přešel do starší kategorie a gymplu chybí Patrik Pýcha (místo něj je teda Anežka) a Ríša Mládek, toho času v Londýně. Na chess-results je zatím zprovozněn jen 1. stupeň: http://www.chess-results.com/tnr253172.aspx?lan=5&art=0&wi=821 … Petr Havelka asi bude chybět, musí na záskok Stamatu do Krhanic ;-) . Držím palce!

 9. 9
  Maťa píše:

  Po 5. kole Načeradec zatím na postupovém 2. místě, Vorlina po 4. kole v nejmladších vedla. Střední školy doteď neaktualizovány.

 10. 10
  Maťa píše:

  Tak už jsou na chess-results i střední školy a vlašimský gympl je po nečekaně vysoké porážce s Příbramí po 4. kole pátý. Postupové 2. místo je snad ještě v dosahu, ale chce to ve zbytku vysoko vítězit :-) .

 11. 11
  Maťa píše:

  V kategorii 1. stupeň je konec – Vorlina postupuje z 2. místa, gratuluji!

 12. 12
  Maťa píše:

  Na 2. stupni Načeradec třetí – sice bez postupu, ale s medailemi, tak též gratuluji. O postup asi přišli kvůli porážce s Krhanicemi v předposledním kole.

 13. 13
  Maťa píše:

  A Gymnázium Vlašim nakonec dokonce první – tak takový závěr bych po 4. kole nečekal, gratuluji! :-)

 14. 14
  Maťa píše:

  Ty středoškolky byly neuvěřitelně vyrovnaný, na 1. místo stačilo 18/28 a lepší pomocný hodnocení, týmy na 2. a 3. místě měly stejně bodů, čtvrtý Beroun měl o půl bodu a páté Poděbrady o bod míň…

 15. 15
  Jarda P. píše:

  Jo, rozhodovalo se v posledních dvou partiích, kdy naše holky vyhrály na čas.

 16. 16
  AdolfR píše:

  dobre vy, dobre. (a ja byl v Nera a zase jsem to prosvih‘)

 17. 17
  Patrik P. píše:

  Gratulace! :-)

 18. 18
  Blanka píše:

  Gratuluju k postupu. Jste borci!

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist