TJ Spartak Vlasim
23
Dub

Rapid v Nymburku

Velká vlašimská výprava vyrazila v sobotu 20. dubna na 10. ročník Memoriálu Radima Masáka.  Rapid v Nymburku (tempo 15 min. + 3s. za tah) je velmi populární, o čemž nejlépe vypovídá počet účastníků. Prostorný hrací sál, ovocný bufet zdarma a skvělé ceny přilákaly rovných 200 hráčů (a to další kvůli plné kapacitě už pořadatelé nemohli přijmout).

Velmi silný turnaj měl poměrně překvapivého vítěze, když se jím stal (stejně jako loni) FM Pavel Jirásek. Další medaile brali FM Shagbazyan a IM Burdalev. V první desítce najdeme i odchovance našeho oddílu Jirku Rýdla a Kubu Vojtu, kteří obsadili pěkné 6. a 7. místo.


Vzájemná partie Kuby a Jirky skončila dělbou bodu.

Turnaj se povedl i mně, měl jsem 6,5 ze 7 a bojoval s Pavlem Jiráskem o 1. místo. Bohužel to nevyšlo a další prohra v posledním kole s GM Neumanem znamenala pád mimo první desítku.  Dal jsem dohromady partii s Adamem Čapem, tak tady pro zpestření je (jsou v ní nepřesnosti, ale je taková pěkně bojovná):

Nejhodnotnější výsledek z naší výpravy, ale předvedl někdo jiný. Byl jim Radek Vojta, který se blýskl perfem skoro 2000, což je zatím jeho životní výkon. :-)

Další hráči našeho oddílu dopadli takto:

81. Dan Houdek 5 bodů
117. Dan Zeman 4 body
126. Lukáš Zeman 4 body
130. Jan Babický 4 body
190. Blanka Voříšková 2 body

Před turnajem jsme samozřejmě nemohli vynechat tradiční focení u místních hradeb: :-)

Děkuji pořadatelům za velmi dobře zorganizovanou akci a za příjemnou sobotu.

Výsledky

Fotky od pořadatelů

Stránky ŠO Nymburk

(autor článku: Tomáš Vojta)

3 reakcí na “Rapid v Nymburku”

 1. 1
  Maťa píše:

  Radek Vojta uhrál opravdu vynikající výsledek, zvlášť když si uvědomíme, že závodně nehraje ani rok. Zaujalo mě, že v 8. kole porazil Kateřinu Malíkovou. Jestli se nepletu, tak Katka hrála (pod rodným příjmením Doktorová) jako host za Vlašim v Zaječicích 1997 a následně i v naší premiérové sezoně v České lize dorostu (dnes 1. liga mládeže) 1997/1998.

 2. 2
  Tom píše:

  Nepleteš. V Zaječicích za Vlašim 6,5 z 9. Viz můj historický článek o roku 1997 (a tvůj příspěvek pro Gambit):
  https://www.sachyvlasim.cz/stripky-z-archivu-rok-1997-dil-3/

 3. 3
  Maťa píše:

  Myslel jsem to spíš tak, jestli se nepletu v tom, že Katka Malíková = Katka Doktorová. :) Ověřil jsem, že je to opravdu ona.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist