TJ Spartak Vlasim
13
Čvn

Rapid v Chotěboři

V pravidelném termínu, tj. druhou červnovou sobotu, se v Chotěboři hrál XXXV. ročník turnaje s názvem „O putovní pohár“.  Loni jsme z Vlašimi na Vysočinu vyrazili ve čtyřech, letos se ke mně (i díky záplavě jiných akcí – turnaje v Pelhřimově a v Benešově a soustředění v Kunžaku) nikdo nepřidal, a tak mi nezbylo, než vyrazit sám.

V Chotěboři se díky lákavým cenám (1. místo 2500 Kč plus další 4 finanční a spousta pěkných věcných) rok co rok schází výborná konkurence. Letos se mezi 74 účastníky mohlo hned 8 hráčů pochlubit mezinárodním titulem. Hrálo se na 9 kol tempem 2×15 minut s přídavkem 3 sekundy za tah.

Mně výborně vyšlo úvodních 7 kol, kdy jsem porazil hned několik silných hráčů a měl na kontě 6,5 bodu. Jedinou půlku jsem ztratil (nebo získal?) s Pepou Kratochvílem. Pro pobavení uvádím naši koncovku, abyste získali představu, jak kvalitní šachy se v Chotěboři hrály na první šachovnici. :-)

Vojta T. (2319) – Kratochvíl J. (2275) – bílý na tahu:

Nějakou chvíli jsem tuto pozici zkoušel vyhrát a už při partii jsem si v duchu říkal, že to nemůže dopadnout jinak, než že těmi střelci dostanu nějaké vidle. :-)   1.Kg4?? Tak vidle jsem nedostal, rovnou jsem věž nechal ležet. 1…Sxb5 2.Sxh4 Sxh4 3.Kxh4 Sf1?? Snadno vyhrávalo Kf5 nebo Kf6. 4.Kg4?? Úplně nepochopitelný tah, který nic nekryje ani nenapadá. Remizovalo 4.Kg5 Kf7 5.h4 Se2 6.g4=. 4…Sxg2 5.h4 Sf1?? Lehce vyhrávalo 5…Kf6. Na hrubky to tedy skončilo 2:2, tak je snad remíza spravedlivá. :-)   6.Kg5 Kf7 7.h5 gxh5 8.Kxh5 0,5-0,5

Na konci turnaje už mi ale došel den (bohužel nic neobvyklého, při 9 kolech toho už mám na konci vždycky dost, s mými léty se to ale, myslím, dá pochopit :-) ). V předposledním kole jsem v hodně nepovedené partii prohrál s IM Půlpánem a o mnoho lepší to nebylo ani v kole posledním s FM Švandou (ten měl naštěstí pro mě ale příliš velký respekt a v lepší pozici se spokojil s remízou).  Díky 7 bodům a dobrému pomocnému hodnocení to stačilo na stříbrnou příčku. To je určitě dobrý výsledek, ale trochu mě mrzí ten nepovedený závěr. Z vítězství se radoval Kuba Půlpán a třetí byl Aleš Jedlička.

Kdo čte náš web pravidelně, tak si možná vzpomene na fotku Hamroně, kterou jsem dával do nedávného článku k Extralize mládeže. Ani v Chotěboři mi to nedalo, abych se na podobnou sochu (od stejného autora – Michala Olšiaka) nezašel podívat. Čert hrající šachy je opravdu povedený.

Za příjemný den na Vysočině děkuji pořadatelům a věřím, že nás za rok vyrazí z Vlašimi zase více.

Výsledky

Fotky

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 reakcí na “Rapid v Chotěboři”

  1. 1
    Maťa píše:

    Socha Ondry Hlaváčka je dobrá ;-) .

  2. 2
    Maťa píše:

    Tomáš Vojta letos (konkrétně včera) tradiční rapid v Chotěboři vyhrál: http://chess-results.com/tnr442293.aspx?lan=5&art=1.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist