TJ Spartak Vlasim
02
Led

Putovní pohár letos do Brodců

Marie Filipová

Po roční pauze opět uspořádal Šachový klub Pravonín SILVESTROVSKÝ TURNAJ, tedy 6. ročník. Dlouhé vánoční prázdniny a jejich smysluplné naplnění byly důvodem vzniku tohoto turnaje. Vytáhnout děti od počítačů, mobilů a tabletů a setkat se s kamarády při hře králů. Za vydatné pomoci Městského domu dětí a mládeže (cenový fond) a několika obětavých lidí a trenérů mohla vedoucí šachového klubu tento turnaj zahájit v 9.15 hodin dne 29. 12. 2014.

Sjelo se 37 dětí, které soutěžily ve čtyřech kategoriích, tentokrát bez ohledu na hochy a dívky. Šachovnice byly rozloženy v prostorách malého sálu a šachové klubovny Spolkového domu v Pravoníně. Hrálo se švýcarem na 7 kol, 2 x 15 minut. Funkcí rozhodčích se ujali Vladimír Horák, Ondřej Matějovský, Petr Havelka, Lukáš a Vojtěch Filipovi.

Hrálo se v příjemném prostředí, mezi jednotlivými koly byly losovány mimořádné ceny (darované sponzorem), což náš turnaj oživilo. Losovali dva malí účastníci Matěj Zeman a Terezka Slavíková, kteří se rázem stali středem pozornosti a oba si to pěkně užívali.


Matěj losuje ceny.

Děvčata v kiosku připravila chutný guláš, kuřecí řízečky, nezbytné párky v rohlíku a něco pamlsků, takže bylo výborně postaráno i o žaludky nejen hráčů, ale i doprovodů a dalších návštěvníků.

Absolutním vítězem a držitelem putovního poháru pro následující rok se stal DAVID ZVOLENSKÝ z TJ Jawa Brodce – 6 bodů ze 7.

Umístění dle jednotlivých turnajů dopadlo takto:

TURNAJ A:

1. Vojta Jakub  TJ Spartak Vlašim  5,5/7

2. Voříšek Jakub  TJ Spartak Vlašim  4,5/7

3. Vašák Martin TJ Jawa Brodce  4/7

 

TURNAJ B:

1. Zvolenský David TJ Jawa Brodce  6/7

2. Fischer Otto TJ Jawa Brodce  4/7

3. Píšová Petra  TJ Spartak Vlašim  4/7

 
Nejlepší z turnajů A a B

TURNAJ C:

1. Jiroušek Šimon Klub šachistů Říčany 1925   6/7

2. Strnadová Monika Klub šachistů Říčany 1925  6/7

3. Zvolenský Václav  TJ Jawa Brodce  5,5/7

 

TURNAJ D:

1. Slavík Adam TJ Spartak Vlašim  4/7

2. Slavíková Barbora TJ Spartak Vlašim  3,5/7

3. Pravda Petr Klub šachistů Říčany 1925  3,5/7

 
Nejlepší z turnajů CD

Další šachisté z Vlašimi obsadili tato místa:

TURNAJ B:

4. Šimák Roman 3,5/7

9. Voldán Václav 0/7

 

TURNAJ C:

5. Filip Štěpán 5/7

7. Kůra Filip 4,5/7

8. Smetana Lukáš 4/7

10. Vopálka Filip 4/7

11. Zeman Lukáš 4/7

 

TURNAJ D:

4. Vopálka Vojtěch 3,5/7

5. Jelínek František 3/7

 

I tento turnaj řadíme mezi úspěšné, pravda je, že vítěz překvapil. Měli jsme i svá želízka v ohni, ovšem šachy jsou nevyzpytatelné a dějí se i jiná překvapení. To však neznamená, že vítězi jeho úspěch nepřejeme. Naopak velká gratulace mu právem náleží.

Závěrem už jen upřímné poděkování všem, kdož přispěli ke zdárnému průběhu turnaje a za rok zase nashledanou. Více napoví nejen výsledky v připojeném odkazu, ale i odkaz na fotečky, ze kterých příjemná atmosféra přímo čiší.

Kompletní výsledky

Fotky

Webové stránky ŠK Pravonín

4 reakcí na “Putovní pohár letos do Brodců”

 1. 1
  Blanka píše:

  Děkujeme pani Filipové a všem organizátorům za pěkný turnaj. Jakub sice prohru s Romanem Šimákem obrečel, ale pak se oklepal a zbytek turnaje si užil. Měl velkou radost z vyhraných pálek na stolní tenis :-).

 2. 2
  Maťa píše:

  Zítra proběhne další ročník Silvestrovského turnaje v Pravoníně a pravděpodobně to bude s rekordní účastí. Dnes se přihlásila Anežka – škoda, že se o její účasti nevědělo a není v aktuální anketě, dal bych jí hlas! :-)

 3. 3
  Marie F. píše:

  Zatím je přihlášeno 45 dětí, možná přijede někdo nepřihlášený. Možné to je, do soutěže vezmeme každého, kdo přijede včas. Největší účast však byla v roce 2012 (51 šachistů)- Rýdl, Zvára, Hrdina a rok předtím 47 dětí – Hrdina, Rýdl, Pýcha. To jen pro upřesnění. Anežčinu účast velice vítáme, určitě turnaj patřičně „okoření“!

 4. 4
  Maťa píše:

  Tak to spíš rekord nepadne (7 nepřihlášených asi nepřijede), nějak jsem to pomotal :-) . Ale to je jedno – určitě to bude pěkný turnaj jako vždy.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist