TJ Spartak Vlasim
11
Říj

Putovní dáma je opět na Vlašimsku

Patrik Pýcha

V sobotu 8. 10. jsme se v sestavě Vojta Filip, Patrik Pýcha, Nela Pýchová a Filip Zvára opět zúčastnili Memoriálu WIM Růženy Suché-Dobiášové v Praze na Smíchově. Na místo jsme se dopravili autem s mým taťkou Jardou Pýchou. Po delším zpoždění mohlo být zahájeno a 4 družstva v kategorii junioři a 28 družstev v kategorii žáci se pustilo do boje.

Po devíti kolech bodovaných olympijským systémem jsme v kategorii žáci hladce zvítězili o 3,5 bodu před druhým týmem SK OAZA Praha „A“ a třetím TJ Bohemians Praha „A“. Odvezli jsme si tedy už třetí vítězství z tohoto turnaje. Kromě medailí, poháru a putovní dámy získala Nela ještě poháry za nejlepší hráčku turnaje a nejlepší individuální výsledek na 3. šachovnici (9/9). Já jsem získal 7,5 bodu a Vojta s Filipem shodně 7 bodů.

Kategorii junioři ovládl Český Brod (mj. s Vítkem Moravcem), jenž tak po deseti letech znovu získal zlato.

Jestliže řekneme, že nejvíce vždy ruší na turnajích sázavské družstvo, není to pravda. Tým TJ Bohemians „A“ by Sázavě tentokrát mohl směle konkurovat. Jeden nejmenovaný hráč z tohoto družstva navíc zcela propadl hříchu obžerství a jistě se s dalšími shodnu, že nebylo chvíle, kdy by něco nejedl. Samozřejmě by to nikomu nevadilo, nicméně když se ládoval vším možným u partie a mastnými prsty poté ošahával figurky a hodiny a ještě stíhal obírat o hranolky souseda, bylo to opravdu nechutné a za celé družstvo bych ho požádal, aby tohle u partie nedělal.

Pořadatelům chci poděkovat za pěkné prostředí a povedený turnaj. Jistě se na smíchovské turnaje budeme rádi vracet.

Zleva: Filip Zvára, Nela Pýchová, Patrik Pýcha a Vojta Filip

Výsledky turnaje žáků

Výsledky turnaje juniorů

Stránky pořadatelů

Fotky od Jardy Pýchy

Historická fotogalerie pořadatelů

11 reakcí na “Putovní dáma je opět na Vlašimsku”

 1. 1
  Tom píše:

  Ten odstavec o obžerství mi připomíná, že i ve Vlašimi máme jednoho takového, viď Emile :-D :-D

 2. 2
  Maťa píše:

  To jo, text „jistě se s dalšími shodnu, že nebylo chvíle, kdy by něco nejedl“ je jak šitý na Emila :-) . Ale na rozdíl od toho nejmenovaného Bohemáka Emil nejí přímo u partie…

 3. 3
  Vláďa píše:

  Nevím, kam to zařadit, tak k úspěchu omladiny přidám zprávičku o „zatímním úspěchu“ stařešiny. Na cestě šachového vlaku se hráli 3 kola, v 1. kole jsem „povinně“ porazil Jana Hroudu. Ve druhém kole jsem remizoval s Holanďanem Doggersem (ELO 2285, devátý nasazený). A ve 3. kole jsem v regionálním derby porazil Petra Hroníka proti jeho kulaťáku :-D).
  Večer jsme si zašli do kavárny na vídeňské kafíčko se štrůdlem a sachrem. Bylo to vynikající, mňam.
  Zítra na cestě do Budapešti, začínám ve 4. kole s pátým nasazeným hráčem IM Petrem Piskem (ELO 2385), tož mi držte palce, budu to potřebovat!
  Startovní listina je na http://www.praguechess.cz/poradane-akce-detail.php?id_akce=30&akce_menu=doplnek&znak=33

 4. 4
  Maťa píše:

  Palce držíme, se zprávou, kterou jsem odpoledne slíbil, jsme se o minutu minuli… :-) http://www.sachyvlasim.cz/?p=12487#comment-36847

 5. 5
  Jarda P. píše:

  Určitě hodně zajímavá akce,dnes byla v televizi dokonce krátká reportáž ze šachového vlaku,kde byla mimo jiné vidět i malá Karin Němcová,jako budoucí šachová naděje.
  V každém případě držíme palce !!!

 6. 6
  Maťa píše:

  A dopoledne byla reportáž na Radiožurnálu. Pan Matocha se o propagaci postarat umí…

 7. 7
  Vláďa píše:

  Zítra hraju na 4. šachovnici s IM Piskem (ELO 2385), GM Hort (ELO 2466) bude hrát po mé pravici na 5. šachovnici :-D a po mé levici IM Bernd Schneider (ELO 2424), samá vybraná společnost :-D. Musím si to užívat, než začnu padat střemhlav dolů ;-).

 8. 8
  Maťa píše:

  A nepadaj v tom vlaku figurky, Vláďo? :-)

 9. 9
  Vláďa píše:

  Zatím ne, mašinfíra jede opatrně :-)

 10. 10
  Marie F. píše:

  Z Pravonína držíme také palečky a přejeme hezké zážitky. Včera v televizi na jedničce pana Horáka zahlédl Filípek K. a měl z toho velikou radost a byl hrdý, že vidí trenéra v TV.

 11. 11
  Vláďa píše:

  To mě těší, že jsem Filípka potěšil :-).
  Zato jsem příliš nepotěšil své fanoušky a ve 4. i 5. kole jsem prohrál. Ještě zbývá 10 kol, tak snad nějaký ten bodík ještě uhraju ;-).
  Dnes jsme se byli vycachtat v termálních lázních. Bylo to moc pěkné a teprve po hodině v bazénu, jsme si všimli cedule s doporučením, neprotahovat pobyt na dobu delší než dvacet minut. Taky to teď cítím v celém těle a sotva lezu. Byla nás tam celá parta, tak to ostatním vůbec nezávidím, ti se tam cachtali ještě při našem odchodu. Byly tam bazénky s různou teplotou vody, nejpříjemnější bylo 36 stupňů, 38 už bylo moc a kupodivu moje oblíbená teplota moře 28 stupňů se mi zdála poté nepříjemně studená :-). Zítra jedeme z Budapešti do civilizovanější země (aspoň doufám) a odpoledne je v Bratislavě plánován bowling, tentokrát bez nás.
  Po cestě se budou hrát dvě kola, tak snad aspoň jeden bod přidám.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist