TJ Spartak Vlasim
01
Dub

Prohra s puncem vítězství

V 10. kole 1. ligy Vlašim podlehla Pankráci 3,5:4,5, přesto může slavit a Pankrác smutnit. Vzhledem k ostatním výsledkům je totiž jisté, že se vlašimský tým v 1. lize udrží (což se povedlo teprve potřetí v 77leté historii našeho oddílu) a naopak soupeř sestupuje.

Záchrana je pro nás pěkný úspěch, papírově jsme patřili k horkým adeptům na sestup. Je třeba si uvědomit, že 1. liga západ je po Extralize druhá nejsilnější soutěž u nás (1. liga východ je slabší než západní) a že proti nám stojí týmy, které si ve většině případů platí mezinárodní mistry nebo dokonce velmistry. My hrajeme s vlastními odchovanci a zcela zdarma, což je v tak vysoké soutěži věc výjimečná.

V domácím zápase s Pankrácí byly misky vah od začátku lehce na straně soupeře a bohužel to tak i dopadlo. Jedinou naši výhru si připsal v pěkné bojovné partii David Zvolenský (za pozornost stojí efektní úder 34.Sg4):

Na dobře hrající soupeře naopak nestačili Jirka Rýdl (jeho první prohra) a Ondra Mejzlík (tomu se bohužel nedaří celou sezonu). Z remíz byla škoda té u Vojty Dudka:

Postupa P. – Dudek V. pozice po 42. tahu bílého:

Černý stojí jasně na výhru a po 42… Kg8 by se bílý možná hned vzdal. Náš hráč ale zahrál až příliš bezstarostné 42…Sd6?? a přehlédl jednoduché 43.Vxg6, po kterém už nemá nic lepšího než remízu věčným šachem. Je to škoda, poněvadž jinak sehrál Vojta pěknou partii a soupeře zcela přehrál. Nutno ale dodat, že ani v případě této výhry by zápas 4:4 pravděpodobně neskončil. Nela totiž stála dlouhodobě špatně a hostující hráč si tak mohl dovolit z pozice síly (s kvalitou navíc) za stavu 3:4 dát remízu ve prospěch družstva.

Celkově tedy těsná prohra, soupeř byl o fous lepší. Jak jsem ale psal výše, smutnit nemusíme. Již po 10. kole je jasné, že za sebou máme úspěšnou sezonu a poslední kolo (14. dubna v Litoměřicích) si tak můžeme bez nervů užít.

Stránky 1. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

10 reakcí na “Prohra s puncem vítězství”

 1. 1
  Maťa píše:

  Vojta mi po zápase na Vorlině po odchodu ostatních ukazoval svou partii. Vxg6 prý nepřehlédl, ale mylně se domníval, že po tomto tahu vyšachuje věž. Bohužel to byl klam. U Nely by se asi za stavu 3,5:3,5 po téměř 6 hodinách hry mohlo stát v oboustranné časovce cokoliv, soupeř by na výhru musel trochu riskovat, neměl to v tu chvíli lehký. Každopádně gratulace celému týmu k záchraně!

 2. 2
  Blanka píše:

  Áčko dnes hraje v Litoměřicích poslední zápas sezóny. Hrají:
  Rydl- Petr
  Vojta Jakub – Neumann
  Mejzlik- Brejnik
  Dudek- Říha
  Vojta Tomáš- Kozák
  Pýchová- Filindash
  Rajnys- Trejbal
  Křížek- Chaloupka

  Držím palce!

 3. 3
  Zdeňka píše:

  Moc držím pěsti a přeji výhru, třeba úplně těsnou, pak by pohled na závěrečnou tabulku byl úplně parádní!

 4. 4
  Zdeňka píše:

  Statisticky by nás sice měli porazit, ale statistika je pouze suchá teorie :).

 5. 5
  Blanka píše:

  Nela a Vojta remizovali. 1-1.

 6. 6
  Blanka píše:

  Kryštof prohrál, Tomáš vyhrál. 2-2.

 7. 7
  Blanka píše:

  Kuba a Ondra prohráli.

 8. 8
  Blanka píše:

  Vláďa prohrál. 5-2. Jirka bojuje o remízu.

 9. 9
  Blanka píše:

  Jirka prohrál. Prohravame 6-2.

 10. 10
  Zdeňka píše:

  Pozitivní na tom je, že už opravdu nemáte nervy o výsledek, ale pěsti jsem držela fakt poctivě.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist