TJ Spartak Vlasim
14
Úno

Přijeďte si v sobotu zahrát do Pravonína!

Tomáš Vojta

Pravonín je znám hlavně pořádáním mládežnických šachových akcí, v sobotu 20. 2. se tu ale budou hrát turnaje bez jakéhokoli omezení věku. Množné číslo je na místě, poněvadž jsou vypsány hned 2 turnaje. Turnaj “A“ je určen pro rodinné dvojice (sourozenci, rodiče+děti, prarodiče+děti, rodiče spolu, prarodiče spolu apod.) a turnaj “B“ je určen pro jednotlivce bez ohledu na věk a šachovou výkonnost. Pořadatelský tým na čele s výbornou organizátorkou Marií Filipovou (rozlosování bude provádět Petr Havelka, který je na tomto postu označován jako nejlepší ve střední Evropě  :-)  ) dává záruky, že akce bude vydařená a kvalitně obsazená.

 Zimní Pravonín
Zimní Pravonín

Stručný výtah z propozic:

Datum konání: 20. 2. 2010

Místo konání: Školicí středisko ŠKOFIN (bývalý kulturní dům).  Nutné přezůvky!!!

Prezentace:  do 9.30h. , začátek v 9.45h.

Hrací systém: švýcar na 7 kol , tempem 2×20 minut

Hrací materiál: Šachovou soupravu+funkční  šachové hodiny doveze každá dvojice a každý lichý účastník turnaje (B).

Startovné: 25 Kč na osobu

Ceny:  putovní pohár, medaile , věcné ceny pro všechny účastníky

Přihlášky: Marie Filipová, na e-mail: filipova.marie@seznam.cz                 nebo mobil: 731708616 (Kapacita hrací místnosti je omezena na 90 hráčů.)

Kompletní propozice

Do turnaje dvojic je již přihlášeno 15 dvojiček v čele s říčanskými Evženem a Martinem Pospíšilovými (průměrné elo 2075).

Průběžný stav přihlášek do turnaje dvojic

Neváhejte a přijeďte si v sobotu do Pravonína zahrát, a to ať už turnaj dvojic či jednotlivců. Určitě se můžete těšit na pohodový turnaj a hodnotné věcné ceny!

Více informací o turnaji se dozvíte přímo na webových stránkách Pravonína.

30 reakcí na “Přijeďte si v sobotu zahrát do Pravonína!”

 1. 1
  Jirka píše:

  Koukal jsem na startovní listinu na chess-results, u dvojice Czech-Dvořák je ve svazové databázi Czech jako křestní jméno, příjmení je Sangsongfah – jen pro přesnost. Říčany mají ale i dalšího hráče s podobným příjmením, jmenuje se Čech Lubomír. Škoda, že nevznikla dvojice Čech-Czech :-) .

  Z hlediska češtiny je nepřesný název Skalický (mělo by být spíš Skaličtí), rovněž Vojtovi svádí k představě dvojice Tomáš+Pavel, případně Pavel+Péťa :-) .

 2. 2
  Petr H. píše:

  O obojím vím. Czech je tam schválně – pro přehlednost. A u Skalických jsem čekal, až mě někdo opraví :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  „Pro přehlednost“ – to je dost zvláštní argument. Jak by se ti, Petře, líbilo, kdybychom ti pro přehlednost říkali Havelko? :-) Na druhou stranu, Anand je prý také křestní jméno…

 4. 4
  Petr H. píše:

  Nerýpej … Asi jsem měl napsat „pro délku příjmení“ – skoro se nevejdou do kolonky v chessresults. Až se vyjasní rodinná vazba, bude tam třeba Dvořákovi :-)

 5. 5
  netahlo píše:

  prosim dotaz kolik je k dnesnimu dni prihlaseno lidi do turnaje jednotlivcu?diky

 6. 6
  Marie F. píše:

  Prozatím jsou v jednotlivcích přihlášeni 4 šachisté viz http://www.sachypravonin.cz/, ale další se jistě příhlásí. Sledujte naše www stránky, kam průběžně všechny připisuji.

 7. 7
  Tom píše:

  Upozorňuji, že pí. Filipová vyhlásila i speciální ceny, z nichž některé nejsou uvedeny v propozicích.

  VYHODNOTÍME A OCENÍME TAKÉ (kromě toho, co je uvedeno na pozvánce) RODINNOU DVOJICI, KTERÁ BUDE MÍT SOUČET ELOBODŮ DO 3000, PAK DVOJICI, KTERÁ BUDE MÍT SOUČET ELOBODŮ DO 2500 A PAK I RODINNOU DVOJICI 2100.

  BUDE VYHLÁŠEN A OCENĚN I NEJSTARŠÍ A NEJMLADŠÍ ÚČASTNÍK OBOU TURNAJŮ DOHROMADY.

  V TURNAJI JEDNOTLIVCŮ JE SOUBĚŽNÝ TURNAJ, KTERÝ BUDOU HRÁT TI, KTEŘÍ NEBUDOU MÍT „PARŤÁKA“ DO DVOJICE. ZDE OČEKÁVÁME PŘEDEVŠÍM DOSPĚLÉ ÚČASTNÍKY.

  V TURNAJI JEDNOTLIVCŮ BUDE NAVÍC VYHODNOCEN NEJLEPŠÍ JUNIOR A NEJLEPŠÍ ŽÁK.

 8. 8
  Jirka píše:

  Právě mi volal pan Jiroušek z Humpolce a zval nás na žákovskou ligu Vysočiny, bohužel v termínu Pravonínských dvojic. Tak snad příště.

  Jinak ta fotka Pravonína v protislunci vypadá zajímavě, skoro jako by právě nad Pravonínem vybuchla atomovka :-) . Nicméně doufám, že Pravonín stále stojí.

 9. 9
  Tom píše:

  Koukám, že do turnaje rodinných dvojic už je přihlášeno 21 dvojiček. To je super! :-D V turnaji jednotlivců je zatím přihlášek naopak relativně málo. Využít možnost zahrát si, by mohli zejména Vlašimáci a to nejen děti, ale i dospělí.

 10. 10
  Maťa píše:

  Dnes vyšla pozvánka na pravonínský turnaj v Jiskře, tak to třeba přiláká další zájemce. Už nyní je ale přihlášeno kolem 60 hráčů, vypadá to tedy na slušný počet účastníků.

 11. 11
  Tom píše:

  Dvojiček je už 25, v jednotlivcích zatím přihlášek málo, ale kvalita převládá nad kvantitou. Přihlášeni jsou hned 2 hráči vlašimského áčka: Robin Hrdina a František Innemann.

 12. 12
  Maťa píše:

  Nasazenou jedničkou turnaje jednotlivců je ale mladý českobrodský talent a funkcionář Honza Fiala, který bude určitě chtít dosáhnout vítězných vavřínů, tak jako se mu to povedlo v listopadu na turnaji Jeskyňka Open ve Stříbrné Skalici: http://chess-results.com/tnr28761.aspx?art=1&lan=5&m=-1&wi=1000 .

 13. 13
  Tom píše:

  Jeskyňka Open ale zrovna příliš kvalitně obsazen nebyl … V Pravoníně to bude mít určitě těžší!

 14. 14
  Marie F. píše:

  Právě jsem zrušila termín pro přihlašení. Hlásit se mohou šachisté stále, především do turnaje B (jednotlivců). Tomáše prosím, aby to opravil přímo v článku. Díky.

 15. 15
  Tom píše:

  V článku jsem termín přihlášek vymazal.

 16. 16
  Jan Fiala píše:

  Snižoval tu někdo můj výkon z toho těžkého a kvalitního turnaje? :D

 17. 17
  Jirka píše:

  Jan Fiala: 7/7 už se moc vylepšit nedá :-D . V Pravoníně to bude těžší, tedy pokud dorazí všichni přihlášení, případně ještě někdo další. V případě zopakování výkonu 7/7 bych v Tvém případě po Tomášovi požadoval tiskovou omluvu formátu A5 v některém celostátním deníku a zároveň odškodné v hodnotě 5 balení kyselých rybiček :-) .

 18. 18
  Jirka píše:

  Na dnešním šachovém kroužku v Kralovicích proběhl svatební obřad. Šachovými manželi se stali Petr Laňka a Anežka Vlková, nyní už Laňková. Péťa sice tvrdil, že chce být Vlk, ale nakonec si to rozmyslel :-) . Za svědky byl Péťovi jeho brácha Pavel a Anežce Péťa Lebeda, který je její polobratránek. Zítra tak mohou Anežka s Péťou hrát jako rodinná dvojice.

  V rámci oddílu je to již druhé šachové manželství, průkopníky byli Nela a Robin. Nela dokonce ví, který den mají výročí (letos už třetí). Zdalipak to ví i Robin?

 19. 19
  Robin píše:

  6e by 15. června? :-) nějak tak myslim ….

 20. 20
  Marie F. píše:

  Mladým šachovým novomanželům blahopřeji a zítra se na ně moc těším.

 21. 21
  Jirka píše:

  No Robine, ty jsi borec, trefil ses přesně :-) !!! To mnozí jiní letití manželé mají se zapamatováním data výročí vlastní svatby celý život problém. Teď si ještě taky vzpomenout v ten den a předat kytku nebo aspoň přání mailem nebo na našich webovkách :-) .

 22. 22
  Jirka píše:

  Na chess-results jsou průběžně aktualizované výsledky turnaje dvojic i turnaje jednotlivců (viz. odkaz v článku a v aktuálních odkazech). Prezentovalo se nakonec 30 dvojic a 14 hráčů v individulálním turnaji.

 23. 23
  Tom píše:

  Turnaj v Pravoníně se vydařil. Podrobné výsledky najdete v AKTUÁLNÍCH ODKAZECH. Dvojice vyhráli Pospíšilovi, v jednotlivcích zářil Robin hrdina. Za zmínku stojí skvělý výkon ve dvojičkách Ondry a Pavla Vykoukových a v jednotlivcích Františka Innemanna.

  Obrovské dík patří paní Filipové za skvěle zorganizovaný turnaj!

 24. 24
  Tom píše:

  V aktuálních odkazech jsou již k dispozici i fotky ze včerejšího turnaje /celkem 277/.

  Odkaz:
  http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/2._rocnik_Zimni_turnaj_20.2.2010_Pravonin/

 25. 25
  Marie F. píše:

  V RS Pravonín x Postupice = 3,5 : 1,5.

 26. 26
  Jirka píše:

  Gratulace Pravonínu, to je pěkný výsledek.

 27. 27
  prcekdavid píše:

  Vlašim C X Sázava 3,5:1,5
  Vlašim A X Úholičky 4,5:3,5

 28. 28
  Honza Šťastný píše:

  …by me zajimalo, kdo je „prcekdavid“:-) – ze by David Zvara:-)?! Tesil jsem se, ze budu mit to poteseni jako prvni hodit na web informaci o vydrene vyhre nad Uholickami, ale drzoun me predesel:-)..Uz se nemuzu dockat vyvrcholeni sezony s Pribrami:-)!

 29. 29
  prcekdavid píše:

  Ano, jsem to já. A jsem rád, že jsem byl první kdo tu radostnou zprávu napsal.

 30. 30
  Tom píše:

  Honzo, tužku vyhrávačku máš ve skříni v hrací místnosti, čeká tam na tebe na zápas proti Příbrami /Pavel něco říkal, že za Říčany teď hrát nebude, tak by ti jí stejně nevzal/.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist