TJ Spartak Vlasim
04
Pro

Překonán rekord v počtu účastníků na RŽL!

Čtvrté kolo Regionální žákovské ligy se konalo v základní škole v Čerčanech v místní jídelně. Sjelo se 128 šachistů a ještě tak na sedmdesát lidí doprovodu a pořadatelů, není tedy divu, že jídelna praskala ve švech. Pohodlně se však všichni vešli a s malým zpožděním (není divu, zúřadovat takové množství dětí a mnoho jich hrálo poprvé) bylo zahájeno. Po celou dobu fungoval kiosek s širokým sortimentem zboží.


128 dětí je rekord v celé historii RŽL (hraje se již 23 let)!

V turnaji „A“, který se hrál v malé jídelně, jsme měli dva zástupce, Lukáše Zemana a Františka Jelínka. Dnes se klukům moc nedařilo a tak si na svá konta připsali jen 7 bodů. Vítězem se stal, podle očekávání a „bez ztráty kytičky“, tedy s plným počtem bodů 13 Jakub Vojta z TJ Spartaku Vlašim, druhou příčku obsadil Vojta Štěpán z Brodců s 11 body, a třetí místo obsadil Václav Bartoš z Říčan, také s 11 body. Dívka hrála jen jedna Monika Strnadová z Říčan, celkově skončila na 12. místě a uhrála 8 bodů.

V turnaji „B“ nás reprezentovalo 5 hráčů a také získali v dívčí kategorii stříbrnou medaili, o kterou se postarala Barča Slavíková, celkově skončila na 6. místě a na své konto si připsala 7 bodů a odehrála úspěšný turnaj. Stejný počet bodů zaznamenal Filip Kůra, kterému se dnešní turnaj také povedl. Prohrál jen s prvním a druhým nasazeným, za dnešní výkon ho musím pochválit. S ohledem na „výkon“ byl dnes druhým nejúspěšnějším z klubu po Lukáši Zemanovi. Na své zahrál Adam Slavík, který téměř kopíroval startovní pozici a uhrál 6 bodů. Áda určitě lituje prohry ve čtvrtém kole, to se jistě nechalo vyhrát! Smolařem turnaje byl dnes Honzík Veselý. Nasazen byl jako 10. a nemohl se „utrhnout“! Čtyři prohrané partie, to už dlouho nezaznamenal. Věřím, že to bylo ojedinělé a příště to bude lepší, protože 5 bodů na Honzu je fakt málo. Dnes zahrál pěkně Zdeněk Šťastný, který uhrál stejně bodů jako Honza. Zdá se, že se natrvalo usadil v béčku. Zdeněk je hodně kamarádský, a když si odpustí brebentění během partie a bude se plně soustředit, tak nás může jen překvapit.

Béčko vyhrál Lukáš Vitvar z Říčan, druhý skončil Jan Síleš ze stejného klubu a třetí pak Otto Fischer z Brodců. Nejlepší dívkou se stala (celkově 5.) Josefína Dudková, druhá skončila naše Barbora Slavíková a třetí pak Veronika Myšková z Říčan (celkově 16.).

Hned 7 zástupců jsme měli v céčku a díky dívkám i dvě medaile – stříbrnou a bronzovou! Nejlépe se dařilo Natálce Štanderové, která skončila z dívek na 2. místě se 4,5 body a celkově pak na 14. příčce. Následovala ji na 15. místě, rovněž se 4,5 body, Adélka Janoušová, která veze z prvního startu v RŽL bronzovou dívčí medaili a také si hned při prvním startu uhrála IV. výkonnostní třídu. Blahopřejeme! Obě děvčata musím za jejich výkony pochválit. Stejně veliká pochvala náleží Terezce Slavíkové, která, ač školková, uhrála nádherné 4 body. Stejný počet bodů uhrál Jakub Janda, není to špatné, ale vzhledem k věku a zkušenostem už by mohl následovat kamarády do béčka. Překrásné 3 body zaznamenala Nela Hejná (také školková), která hraje s velikou chutí, a když bude dbát rad a pokynů, budou její výsledky ještě lepší. Lenka Šťastná uhrála 2,5 bodu. Leničku nehodnotím, protože měla ve druhé polovině turnaje teplotu a opravdu jí nebylo dobře, ale statečně turnaj dohrála, za to ji chválím. Trochu jsem se dnes zlobila na Patrika Heřmánka, kterého jsem „načapala“, že schválně udělal ve dvou partiích nemožné tahy, aby co nejdříve skončil a aby si mohl jít hrát s novými kamarády, které si na turnaji našel. Po přísné domluvě to najednou šlo a uhrál dva body!

Tento turnaj vyhrál Bruno Brattoli z Říčan a i druhé místo putuje do Říčan díky výkonu Martina Vrby a třetí příčku obsadil Lukáš Machyán z Brzotic. Nejlepší z dívek, celkově 7., byla Veronika Žoudlíková ze Sázavy, která uhrála 5 bodů, a pak naše dvě děvčata Natálie Štanderová a Adéla Janoušová.

Děkuji všem, kdož děti doprovázeli. O atmosféře vám nejvíce řeknou fotečky. Pořadatelé připravili pro děti poháry (pro vítěze jednotlivých kategorií), pro všechny diplomy a každý si odvezl nějakou drobnou cenu.

Výsledky

Fotky

Pořadí RŽL po 4 turnajích

Pořadí RŽL po kategoriích

(autorka článku: Marie Filipová)

5 reakcí na “Překonán rekord v počtu účastníků na RŽL!”

 1. 1
  Maťa píše:

  Patrikův článek pro tisk: https://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/mladi-sachiste-prekonali-rekord-20171207.html. A ještě jednou děkuji všem, kdo pomáhali s organizací turnaje!

 2. 2
  Tom píše:

  Nevím, kam to mám napsat, tak třeba sem. Včera se hrál blicák v rámci 7. ročníku Po stopách deskových her a dobře zahrál Kryštof i Kuba (jen ten Ondra Mejzlík si oproti nasazení pohoršil ;-) ). Výsledky:
  http://www.chess-results.com/tnr319682.aspx?lan=5&art=1&wi=821&turdet=YES

 3. 3
  Maťa píše:

  Tak Martina si taky oproti nasazení úplně nepolepšila, ale je pravda, že ona už šachy víceméně nehraje, navíc jí bleskovky nikdy tolik nešly.

  Včera také proběhly dva žákovské turnaje v Pravoníně. Výsledky áčka: http://www.chess-results.com/tnr319674.aspx?lan=5&art=1&wi=821 a béčka: http://www.chess-results.com/tnr319592.aspx?lan=5&art=1&wi=821.

 4. 4
  Ivo píše:

  Jj, Matěj 7 ze 7:-)

 5. 5
  Ivo píše:

  Filip to samé :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist