TJ Spartak Vlasim
03
Led

Přehled významných událostí roku 2023

Rok 2023 je za námi, a tak je nejvyšší čas ohlédnout se za úspěchy, kterých za uplynulých 365 dní vlašimští šachisté dosáhli. Ty největší se pokusím vypíchnout v následujícím souhrnu, kdybych na něco nebo na někoho zapomněl, tak se předem omlouvám a doplňte mě pod článkem v komentářích.

VÁŽNÉ PARTIE

Před svým přestupem do Říčan vybojovala pro Vlašim na Mistrovství České republiky mládeže bronzovou medaili Pepi Dudková (kategorie D16).  Velkým okamžikem pro vlašimský šach bylo suverénní vítězství dospělých ve 2. lize. Tomáš Vojta dokázal vyhrát 2 turnaje na Slovensku – květnové Open Tatry a zářijový Tatranský pohár. David Zvolenský obsadil výborné 5. místo na Openu Praha.


Družstvo dospělých vyhrálo 2. ligu s náskokem 7 bodů.


David Zvolenský skončil na výborném 5. místě při Openu Praha.

Z dalších výsledků stojí za zmínku:

– 10. místo na MČR družstev v Pardubicích
– 7. místo M. Steina (H16) a 19. místo J. Petráška (H14) na MČech mládeže
– 1. místo Pravonína“B“ v Regionální soutěži
– 5. místo Ondry Matějovského na Welsh Open v Cardiffu
– 1. místa v doprovodných openech při MČR mládeže (M. Stein, P. Pýcha)
– 3. místo T. Vojty (turnaj A) a 4. místo (D) D. Zemana o Velikonocích v Táboře


Tomáši Vojtovi se na turnajích v Tatrách daří.


Pepi Dudková vybojovala bronz na MČR mládeže.

RAPID

Hned 7 turnajů dokázal v roce 2023 vyhrát Tomáš Vojta – 4 v jednotlivcích (v Počátkách, na Oaze, v Březích u Přelouče a v Braníku) a 3 turnaje dvojic (Zlatou Prahu s Kubou Voříškem, Bakovské a Pravonínské dvojice společně se svým synem). Nejcennějšími výsledky jsou ale 3. místo na silném rapidu v Písku a 2. místo na Zlaté Praze (zde vyhrál Kuba Vojta). Pro vlašimské barvy zaznamenal vítězství ještě Vojtěch Dudek, který vyhrál v Českých Budějovicích a za zmínku stojí i 8. místo na dobře obsazeném rapidu ve Světlé n. S.   


Vojtěch Dudek vyhrál rapid v Českých Budějovicích.

Z mládežnických soutěží vyniká 2. místo Michaela Steina na Krajském přeboru v kategorii H14 (desátý zde skončil Jáchym Slánský), na MČR skončil pak Míša 19. Družstvo Obchodní akademie Vlašim vyhrálo KP škol a na MČR skončilo na 18. místě. Dan a Lukáš Zemanovi obsadili 5. místo na Čertovských dvojicích v Táboře. Jiří Petrášek zvítězil na Táborské věži. Míša Stein vyhrál několik turnajů Regionální žákovské ligy a stal se i vítězem celého seriálu. 

BLESKOVKY, ZAJÍMAVOSTI

Z bleskovek si v první větě určitě zaslouží být 2. místo Tomáše Vojty na výborně obsazeném Krajském přeboru v Hostomicích. Tomáš přidal ještě druhá místa na blickách v Pečkách a letních Chotýšanech. Pěkná umístění zaznamenal i Vojtěch Dudek. V květnu byl součástí týmů, které vyhrálo Smíchovský soudek a v březnu skončil druhý na dobře obsazené bleskovce při MČR mládeže.


Tomáš Vojta skončil druhý na KP v bleskovce (mj. před GM Jirovským a GM Neumanem).

Co se týče zajímavostí, tak by v souhrnu neměly chybět dvě vydařené turisticko-šachové akce, a to po stopách Sidonie Nádherné a výlet po Albertových skalách (toho se s námi zúčastnil i David Navara). Perličkou na závěr by mohlo být, že vlašimské áčko vyhrálo v 10. kole 2. ligy 8:0, bylo to teprve podruhé za 60 let, kdy se mu podařilo dosáhnout tohoto výsledku.


Šachovo-turistický výlet na Albertovy skály s námi absolvoval i David Navara.

Za šachový oddíl Spartak Vlašim přeji všem spoluhráčům a kamarádům do nového roku 2024 mnoho úspěchů nejen za šachovnicí!

Přehled událostí roku: 2022, 2021, 2020, 20192018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist