TJ Spartak Vlasim
31
Pro

Přehled významných událostí roku 2022

Do konce roku 2022 zbývá již jen pár chvil, a tak je nejvyšší čas ohlédnout se za úspěchy, kterých za uplynulých 365 dní vlašimští šachisté dosáhli. Po mnoha letech se nám nepovedlo v mládežnických kategoriích získat žádnou medaili na úrovni MČR (na to si bohužel budeme muset zvykat), ale i přesto se podařilo dosáhnout řady pěkných výsledků, a to nejen u dětí, ale i mezi dospělými. Ty nejlepší se pokusím vypíchnout v následujícím souhrnu, kdybych na něco nebo na někoho zapomněl, tak se předem omlouvám a doplňte mě pod článkem v komentářích.

VÁŽNÉ PARTIE

Nejvýraznějšího výsledku dosáhl hned začátkem roku Kuba Vojta, když obsadil skvělé 3. místo na Openu Praha a uhrál si zde normu mezinárodní mistra. Na další útočil hned o týden později v uzavřeném IM turnaji v Mariánských Lázních, kde skončil na místě druhém. Pěkné 5. místo vybojoval David Zvolenský na MČR amatérů (do ela 2300) v Luhačovicích. Vojta Dudek skončil třetí na Openu Vsetín. Tomáš Vojta a Kuba Voříšek brali v květnu stříbro a bronz na Openu Tatry. Tomáš navíc zopakoval druhé místo i na zářijovém Tatranském poháru.


Kuba Vojta a jeho IM norma na Openu Praha

Z mládežnických turnajů vyniká 5. místo Davida Háka na MČR do 16 let a 7. místo Kuby Vojty na MČR juniorů.

Co se týče dlouhodobých soutěží družstev, tak zde zazářilo vlašimské béčko, když skončilo ve 2. lize na skvělém 3. místě (suverénně nejlepší výsledek, jakého kdy v historii dosáhlo). Dalším našim družstvům už se ale zdaleka tak nedařilo. Áčko dospělých smolně sestoupilo z 1. ligy a ve své 1. lize se neudrželo ani mládežnické béčko. Dorostenecké áčko pak skončilo v Extralize na 12. místě.  

Z dalších výsledků stojí za zmínku:

– dělené 4. místo Anežky Vlkové na turnaji v Cardiffu
– 5. místo Vojty Dudka na Openu Nové Hrady
– 9. místo Kryštofa Křížka na Openu Říčany
– 5. místo Vojty Břeského v turnaji“D“ „O pohár mistra Jana“ v Táboře
– 5. a 6. místo Ondry Matějovského a Anežky Vlkové na Openu Vsetín
– 6. místo Honzy Veselého (H16) a 4. místo Míši Steina (H14) v KP mládeže
– 11. místo Vojty Dudka na Openu Liberec
– 19. místo na MČR 4členných družstev v Pardubicích

RAPID

Druhé a třetí místo na silných rapidech zařazených do elitní série Grand Prix České republiky v Dobrovici a Světlé, to byly velké úspěchy pro Tomáše Vojtu. Tomáš navíc potvrdil, že rapidy jsou jeho parádní disciplína i na dalších kvalitních turnajích – 2. místo na Zlaté Praze, 4. místo v Písku a společně s Honzou Souralem vyhrál Bakovské dvojice. Pěkných výsledků dosáhli ale i další. Kuba Vojta a Martin Horák vybojovali stříbro a bronz na Krajském přeboru v Říčanech (sedmý zde byl Kryštof Křížek). David Zvolenský byl pátý v Týnci. U hradu Dobronice skončil sedmý Vojta Dudek a desátý Ondra Matějovský. Kuba a Pavel Vojtovi vyhráli v Pravoníně turnaj rodinných dvojic.


Tomáš Vojta po boku velmistrů Pláta a Jirovského na rapidu ve Světlé n. S.

Z mládežnických soutěží vyniká výborné 4. místo Pepi Dudkové na MČR dívek do 14 let. Pěkné 5. místo obsadil Dan Zeman v krajském přeboru do 12 let. Míša Stein vyhrál několik turnajů Regionální žákovské ligy a stal se i vítězem celého seriálu. Družstvo Obchodní akademie Vlašim vyhrálo KP škol a na MČR skončilo na 12. místě. Honza Veselý byl druhý v turnaji dorostu na Táborské věži.

BLESKOVKY, ZAJÍMAVOSTI

Z bleskovek si v první větě určitě zaslouží být skvělé 3. a 6. místo Davida Zvolenského a Vojty Dudka na MČR amatérů. Překvapivé 3. místo vybojoval na našem Vánočním turnaji Kuba Voříšek. Tomáš Vojta vyhrál bleskovky v Pečkách a Sendražicích. Za zmínku určitě stojí i pěkné 5. místo Vojty Dudka na Memoriálu F. Černíka v Nových Hradech a 4. místo vlašimského družstva na Smíchovském soudku.


David Zvolenský s medailí z MČR amatérů

Co se týče zajímavostí, tak by v souhrnu neměly chybět dvě vydařené turisticko-šachové akce na hradu Zlenice (té se s námi zúčastnil i David Navara) a Albertových skalách. Příjemným překvapením bylo vyhlášení Ríši Mládka jako druhého nejlepšího sportovce na okrese Benešov. A tečkou na závěr by mohlo být elo Kuby Vojty k 1. březnu ve výši 2430, což je nejvyšší rating, jakého kdy hráč Vlašimi v 75leté historii oddílu dosáhl.


Bleskovka na hradě Zlenice s Davidem Navarou

Za šachový oddíl Spartak Vlašim přeji všem spoluhráčům a kamarádům do nového roku 2023 mnoho úspěchů nejen za šachovnicí!

Přehled událostí roku: 2021, 2020, 20192018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist