TJ Spartak Vlasim
31
Pro

Přehled událostí roku 2018

Již jen pár chvil zbývá z roku 2018, a tak je ideální čas ohlédnout se za předchozími 365 dny. Při psaní tohoto přehledu vždy nestačím žasnout, co všechno jsme za ten rok zvládli a jak velikých úspěchů jsme dosáhli. Letos to bylo 7 velkých medailí na úrovni Mistrovství České republiky (plus jsem k tomu přidal 2 zlata v dresu Morendy) a samozřejmě je tu i spousta úspěchů „menších“.

Leden

Na galavečeru v Kulturním domě Karlov byli v anketě Sportovec roku na Benešovsku zvoleni šachoví dorostenci Vlašimi nejlepším kolektivem mezi mládeží! Kryštof Křížek skončil druhý na RŽL v Říčanech. Kuba Vojta připsal k elu Fide 113 bodů. Vynikající výkon předvedl na Openu Praha Kuba Voříšek (perfo 2319, 29. místo). Lukáš Zeman skončil třetí v turnaji O perníkovou chaloupku v Náměšti nad Oslavou. Vlašim“C“ vyhrála základní kolo KP družstev mládeže. Dorostenecké družstvo postoupilo do finálové části extraligy. Štěpán Filip skončil na 5. místě na dětském turnaji v Kuřimi. Lukáš Zeman byl druhý na Třebíčském šachování.

Únor

Ríša Mládek (1. místo starší žáci) a Kuba Vojta (2. místo mladší žáci) byli tahouny výběru Středočeského kraje, který v Litomyšli suverénně vyhrál Zimní olympiádu mládeže. Kryštof Křížek zvítězil v Benešově v 15. turnaji šachové školy Stamat. Kuba Vojta vyhrál RŽL ve Velkých Popovicích. Dan Zeman získal bronz na KP do 8 let v Pravoníně. Kuba Voříšek si zahrál v Rakousku Open Villach. Lukáš Filip (dospělý) a Jan Veselý (děti) vyhráli své turnaje na Lukavecké věži. V Pravoníně si oblíbený turnaj zahrálo 59 rodinných dvojic (vyhráli Tomáš a Kuba Vojtovi před Jardou a Kubou Voříškovými).


Družstvo Středočeského kraje v sestavě s Ríšou Mládkem a Kubou Vojtou převálcovalo zbytek republiky na Zimní olympiádě mládeže. Pamatujete na rozhovory s našimi hráči na programu ČT4? Nebo na desetiminutový medailonek Ríši? :-)

Březen

Kuba Vojta vybojovat v Koutech nad Desnou stříbro (H14) a Kuba Voříšek bronz (H16) na Mistrovství České republiky mládeže (Nela Pýchová byla devátá mezi juniory a Anežka Vlková na výborném 6. místě v openu“A“). Hráči Vlašimi ovládli bleskovku v Postupicích (1. Vojta T., 2. Vojta J., 3. Hrdina R.). František Jelínek vyhrál Svatoštěpánský alfil. Kryštof Křížek bral stříbro na RŽL v Týnci. Filip Kůra skončil čtvrtý v turnaji o Příbramskou královnu. Kuba Vojta vyhrál RŽL v Sázavě a potřetí za sebou se stal celkovým vítězem seriálu těchto turnajů.


Skvělí Kubové na Mistrovství České republiky mládeže – bronz pro Kubu Voříška (H16) a stříbro pro Kubu Vojtu (H14).

Duben

Ve 2. lize skončilo áčko na pěkném 3. místě. Vlašim“C“ skončila ve finálovém kole KP družstev mládeže poslední. Kuba Vojta obsadil výborné 2. místo v Plané nad Lužnicí na turnaji O pohár Mistra Jana. 4členná vlašimská výprava se zúčastnila Turnaje šachových nadějí ve Frýdku-Místku. Vlašimské béčko dospělých poprvé v historii našeho oddílu vyhrálo Krajský přebor! V Choceradech proběhl 16. turnaj Šachové školy Stamat. V nejnižší soutěži dospělých (RS) skončilo naše céčko čtvrté a Pravonín sedmý. Dan Zeman skočil devátý na Velikonočním beránku v Náměšti nad Oslavou. Pouze 2 děti z Vlašimi se zúčastnily KP mládeže v rapidu v Neratovicích (Kryštof Křížek byl 9. v H14). Natálie Štanderová skončila 12. na Velké ceně Havlíčkova Brodu. Sourozenci Šťastní si zahráli Jineckého pěšce. V Extralize mládeže skončilo vlašimské áčko na pěkném 5. místě. Sourozenci Zemanovi si zahráli ve Vyškově MČR do 8 let. V 1. lize mládeže obsadilo naše béčko 9. místo a zachránilo se. Ondra Matějovský skončil třetí na rapidu v Sedlčanech (vyhrál Tomáš Vojta).

Květen

Hráči Vlašimi zářili na oblíbeném turnaji v Janských Lázních (1. Vojta T., 3. Vojta J., 5. Matějovský O., 6. Voříšek J., v béčku byl navíc čtvrtý Kryštof Křížek). Vynikající výkon předvedl v Ostravě Ríša Mládek na MČR mužů (23. místo, perfo 2369). Z Brodců a ze ŠŠ Stamat k nám přestoupili Vojtěch Dudek a Kamila Steinová. V KP družstev mladších žáků skončil náš tým v Říčanech na 5. místě. Kuba Voříšek připsal ke svému elu Fide 239 bodů a Ríša Mládek 104. Lukáš Zeman skončil druhý na Memoriálu Jaroslava Pelikána v Českém Brodě. Dan Zeman byl čtvrtý na Hukvaldském šachování i na dětském turnaji v Jihlavě. Družstvo s názvem Synové Královského gambitu bylo páté na Smíchovském soudku. Kuba Vojta se v Říčanech stal krajským přeborníkem v rapidu mezi muži, druhý byl Ondra Matějovský a třetí Vojta Dudek (celkovým vítězem Memoriálu F. Říhy se stal Tomáš Vojta).

Červen

Družstvo starších žáků vedené trenérem Ondrou Matějovským získalo bronz na Mistrovství České republiky (oblíbené Zaječice)! Nela Pýchová skončila v Českých Budějovicích na výborném 4. místě v uzavřeném Mistrovství České republiky žen (Ondra Matějovský byl 15. v openu). Děti z kroužků v Pravoníně se zúčastnily pochodu k 700. výročí založení města Vlašimi. Družstvo České republiky v sestavě s Nelou Pýchovou skončilo v Itálii poslední na Mitropě. Ve spolupráci s naším oddílem proběhla v Rádiu Svobodná Evropa simultánka s izraelským velmistrem širší světové špičky (elo 2688) Maximem Rodshteinem (porazit ho dokázali Ríša Mládek, Jakub Vojta a Tomáš Vojta). Náš web přivítal návštěvníka s číslem 900 000. Kryštof Křížek se stal celkovým vítězem seriálu turnajů Stamat ligy. Vlašimská mládež se zúčastnila reprezentačního soustředění v Kunžaku. Tomáš Vojta skončil druhý na kvalitně obsazeném rapidu v Chotěboři. Na střeše paláce Lucerna na Václavském náměstí si v rámci bleskovky ČEZ CHESS TROPHY 2018 zahrál Kuba Vojta s Davidem Navarou a Ríša Mládek se Sergejem Movsesianem. Děti z Pravonína si zahráli turnaj o Pelhřimovského pěšce. ZŠ Vorlina skončila ve Zlíně na 18. místě na MČR škol. Lukáš Zeman si zahrál turnaj ve slovenském aquaparku Tatralandia. Krajskou přebornicí do 10 let se v Říčanech stala Natálie Štanderová (Kamila Steinová byla třetí v D16 a nejhodnotnější výsledek předvedl Fanda Jelínek, který dokázal postoupit na MČech v H14). V Pravoníně proběhl 2. ročník turnaje O krále a královnu mateřských školek. Družstvo Islanders obsadilo 6. místo na turnaji hraném na zahradních šachách u zámku Konopiště.


Družstvo starších žáků v sestavě 1.Vojta Jakub, 2.Voříšek Jakub, 3.Dudek Vojtěch, 4.Babula Vlastimil, 5.Křížek Kryštof, 6.Steinová Kamila vybojovalo bronz na Mistrovství České republiky.

Červenec

Reprezentační družstvo České republiky v sestavě s Anežkou Vlkovou skončilo v Německu na výborném 4. místě na Mistrovství Evropy dorosteneckých družstev. Velká vlašimská výprava si zahrála Open Vsetín (Tomáš Vojta byl pátý v openu“A“ a Kryštof Křížek sedmý v béčku). Ondra Mejzlík skončil na 17. místě na Openu Klatovy. Na Mistrovství České republiky 4člených družstev skončil vlašimský tým na pěkném 18. místě. Robin Hrdina a Ríša Mládek si velmi dobře vedli na pardubickém Czech openu. Kuba Vojta byl čtvrtý v uzavřeném mistrovském turnaji na Mezinárodní šachové dovolené v Praze (Vojta Dudek a Kuba Voříšek byli 6., respektive 7. ve druhém turnusu).

Srpen

Kuba Vojta skončil na solidním 42. místě na Mistrovství Evropy v Lotyšsku (kategorie H14).  Vláďa Horák byl 11. na Mistrovství České republiky seniorů v Rychnově. Takřka 80 dětí si na sportovním táboře se zaměřením na šachy v Růžené u Milevska užilo týden plný her. Pěkné 20. místo vybojoval Robin Hrdina na Openu Letní Praha (perfo 2324). Vojta Dudek si zahrál Open Jeseník. Tomáš Vojta skončil třetí na Openu Říčany (Robin Hrdina byl druhý v KP mezi muži, Anežka Vlková pro změnu mezi ženami a Kuba Voříšek se stal Středočeským přeborníkem do 20 let).

Září

Vojta Dudek získal ve Žďáru nad Sázavou v kategorii do 14 let bronz na Mistrovství České republiky v rapidu (Kuba Vojta byl sedmý). Nele Pýchové se nedařilo na Mistrovství světa do 20 let v Turecku (51. místo). Na krajském přeboru v bleskovce v Hostomicích byl Tomáš Vojta třetí, Robin Hrdina sedmý a Kuba Vojta devátý (stal se přeborníkem Středočeského kraje do 18 let). Ríša Mládek díky ratingu 2312 získal titul FM a zároveň se propracoval na post vlašimské jedničky. V Jizbici proběhlo soustředění talentů Středočeského kraje. Kryštof Křížek vyhrál turnaj RŽL v Sedlčanech. Tomáš Vojta se v dresu Moravské Slavie Brno stal v Teplicích mistrem České republiky v rapidu i v bleskovce 4členných družstev.


11 let v kuse se z MČR v rapidu mládeže vracíme s nějakou tou medailí. O udržení této neskutečné série se letos postaral bronzem v kategorii do 14 let Vojtěch Dudek.


Tomáš Vojta v dresu Morendy vybojovat zlato na Mistrovství České republiky v rapidu i bleskovce družstev.

Říjen

Anežka Vlková se v Chalkidiki v Řecku zúčastnila Mistrovství světa do 18 let (skončila 45.).  Dan Houdek, Kuba Voříšek a Tomáš Vojta si zahráli na Slovensku Open Tatry. Hráči Vlašimi ovládli turnaj RŽL v Pravoníně (1. Vojta J., 2. Křížek K., 3. Píšová P.). Ve 2. lize deklasovalo vlašimské áčko v prestižním zápase Říčany 6,5:1,5. Extraligu zahájilo dorostenecké družstvo 3 výhrami a 1 prohrou. Tomáš a Jakub Vojtovi brali první dvě místa na trojboji (blic, rapid, fischerky) v Janských Lázních.

Listopad

Anežka Vlková vybojovalo ve Špindlerově Mlýně stříbro na MČR dívek do 20 let! Vojta Dudek na MČech v Harrachově díky 8. místu vydřel postup na MČR v kategorii H14 (blízko postupu byl v H16 po skvělém výkonu i Kryštof Křížek, Martin Horák byl pak druhý v openu). Hned 3 školy složené z hráčů Vlašimi postoupily z regionálního kola na krajské. Lukáš Zeman byl třetí na turnaji O krále a královnu Symfonie v Poděbradech. Kryštof Křížek byl druhý na RŽL v Čerčanech. Tomáš Vojta vyhrál silný rapid v plzeňském pivovaru. Družstvu České republiky v sestavě s Ríšou Mládkem se vůbec nedařilo na světové dětské olympiádě v Turecku. Kuba Vojta vyhrál turnaj RŽL ve Stříbrné Skalici. Lukáš Zeman byl nejlepší mezi juniory na turnaji v Křinci.


Anežka Vlková a její vynikající 2. místo na Mistrovství České republiky juniorek.

Prosinec

Ríša Mládek předvedl skvělý výkon na MČR v bleskovce (skončil 20). V Pravoníně proběhl projektový den šachistů. Tomáš Vojta skončil druhý na rapidu v Uhlířských Janovicích. Ve spolupráci s našim oddílem byl uspořádán turnaj pro zaměstnance Rádia Svobodná Evropa. ZŠ Vorlina postoupila v Neratovicích z krajského kola na MČR škol. Na vlašimském webu byl publikován 2000. článek! Turnaj“B“ na RŽL v Říčanech vyhrál Jan Veselý. Tomáš Vojta vyhrál naši tradiční blicku v Chotýšanech a Boříka v Týnci (zde byl třetí Vojta Dudek). Anča Zlámaná byla pátá na Jeskyňce ve Stříbrné Skalici. Kryštof Křížek vyhrál Silvestrovský turnaj v Pravoníně. Vlašimáci zářili na Memoriálu V. Mareše ve Světlé (1. Vojta T., 4. Matějovský O., 5. Pýchová N., 6. Pýcha P.).

Vlašimský oddíl prožívá posledních 10 let fantastické období. Užívejme si a važme si těchto velikých úspěchů, nikde není psáno, že budou trvat věčně. Všem spoluhráčům, kamarádům, ale i soupeřům přejeme do nového roku 2019 mnoho úspěchů nejen za šachovnicí!

Přehled událostí roku: 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011

(autor článku. Tomáš Vojta)

3 reakcí na “Přehled událostí roku 2018”

 1. 1
  Radek píše:

  Ahoj,
  moc vam fandim. Delate to dobre.
  Vsem jen to nejlepsi v novem roce.
  zdravi Radek

 2. 2
  Kuba píše:

  Moc pěkný souhrn… ;-) Snad se nám bude takto parádně dařit i příští rok… ;-) Přeji všem hodně štěstí do nového roku!

 3. 3
  Maťa píše:

  Kuba to napsal i za mě :-) , takže: Moc pěkný souhrn… Snad se nám bude takto parádně dařit i příští rok… Přeji všem hodně štěstí do nového roku!

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist