TJ Spartak Vlasim
31
Pro

Přehled událostí roku 2012

Za pár hodin se rok 2012 stane minulostí, a tak je příhodná doba podívat se, co nám přinesl. A jak se můžete v následujícím přehledu přesvědčit, nebylo toho málo. Výčet úspěchů sice malinko pokulhává za fantastickým rokem 2011 (chybí nějaká ta třešnička na dortu v podobě titulu Mistra České republiky), ale i tak myslím, že si nemáme nač stěžovat. :-)

Leden

Nela Pýchová byla na galavečeru v hotelu Pošta v Benešově vyhlášena nejlepším sportovcem roku na Benešovsku! Filip Zvára připsal ke svému elu 215 bodů. Vlašim C obsadila v krajském přeboru družstev mládeže předposlední místo. Jirka Rýdl si tradičně zahrál silný Open Praha, kde mimo jiné dokázal porazit populárního Michala Novotného (elo 2337). Jakub Vojta senzačně vyhrál turnaj mladších žáku v Kouřimi, úspěch Vlašimi podtrhl 2. místem Patrik Pýcha v kategorii starších žáků. Nela Pýchová se zúčastnila ostravské Zimní olympiády dětí a mládeže, kde na 2. šachovnici přispěla k pěknému 4. místu středočeských šachistů ziskem 5/6 bez jediné prohry. 

Únor

Neuvěřitelných 51 rodinných dvojic se zúčastnilo turnaje v Pravoníně (vyhráli Doležalovi, doprovodný turnaj jednotlivců pak Pavel Vojta). Vlašim“A“ zaznamenala ve 2. lize jednu z nejvyšších výher ve své historii, když porazila Turnov C 7:1. Vladimír Horák oslavil kulaté 60. narozeniny. 6. i 7. kolo Regionální žákovské ligy v Neveklově a ve Stříteži vyhrál Patrik Pýcha. 50. narozeniny oslavil bývalý předseda našeho oddílu Honza Kořínek. Dolní Kralovice v rozhodujícím zápase Regionálního přeboru deklasovaly Brodce B 6,5:1,5.

Březen

Nela Pýchová získala v Koutech nad Desnou bronzovou medaili na Mistrovství České republiky mládeže v kategorii dívek do 14 let a vybojovala si tak postup na Mistrovství Evropy (spolu s ní si postup zajistili i Anežka Vlková – 5. místo v kategorii do 12 let a Jirka Rýdl – 6. místo v kategorii do 14 let). Nejslavnějšího vítězství v historii dosáhlo družstvo dospělých ve 2. lize, když senzačně porazilo mimořádně silný tým Jičína“B“ v čele s dvojící velmistrů Vološinem a Medunou. Nehrající kapitán Pepa Zvára dovedl Vlašim“C“ k vítězství v Regionální soutěži, triumf vlašimských družstev potrhl 2. místem tým Dolních Kralovic“B“. Vlašim“B“ se po vítězství v posledním kole zázračně zachránila v Krajské soutěži. Na Memoriálu Petra Kunce v Postupicích obsadil pěkné 5. místo Robin Hrdina. Na Turnaji kosmonautů předal Vladimír Remek cenu za 2. místo družstvu MěDDM Vlašim. Prázdninový turnaj v domě dětí a mládeže vyhrál Jakub Vojta. Poslední kolo Regionální žákovské ligy vyhrála Nela Pýchová, celkovým vítězem seriálu se pak stal Vojtěch Filip těsně před Patrikem Pýchou. Vojtěch Filip se stal v Českém Brodě krajským přeborníkem v rapidu do 14 let, z druhého místa ho jistil Jirka Rýdl.

Duben

Na Mistrovství České republiky školních družstev (6. – 9. třída) obsadila ZŠ Dolní Kralovice bronzovou příčku! Dolní Kralovice vyhrály Regionální přebor (Pravonín obsadil pěkné 3. místo) a postoupily do Krajské soutěže. Vojtěch Filip vyhrál v Kolíně turnaj O velikonočního beránka. Vlašimi“A“ nevyšel závěr Extraligy dorostu, ale i celkové 5. místo je solidním umístěním. Tomáš Vojta suverénně vyhrál oblíbený rapid v Sedlčanech, z 2. místa se pak radoval David Zvára. V 1. lize dorostu obsadila Vlašim“B“ sestupové 11. místo, nakonec ale v této soutěži zůstáváme. V prestižním derby ve 2. lize smetla Vlašim Říčany 6,5:1,5 a obsadila celkové fantastické 4. místo, což je nejlepší umístění, jakého kdy vlašimský tým ve 2. lize dosáhl! Kubík Vojta a Petruška Píšová se stali v Řevnicích krajskými přeborníky do 8 let! 


ZŠ Dolní Kralovice – 3. místo na MČR školních družstev

Květen

Početná výprava se zúčastnila turnaje v Janských Lázních, úspěšný byl Tomáš Vojta, který k 3. místu v klasickém turnaji přidal vítězství v bleskovce. Jirka Rýdl připsal ke svému osobnímu koeficientu 108 bodů a dosáhl tak svého nejvyššího ratingu (elo 2071). Ondra Matějovský a sourozenci Pýchovi si zahráli Open Karlovy Vary. Na netradičním bleskovém turnaji dvojic v Říčanech (hrálo se na dvou šachovnicích naráz) obsadili sourozenci Vojtovi druhou příčku. Nela Pýchová vyhrála kvalitně obsazený turnaj mládeže na Smíchově.

Červen

Pod vedením Ondry Matějovského obsazuje mládežnický tým na Mistrovství České republiky šestičlenných družstev na Seči fantastické 2. místo! Jirka Rýdl a Patrik Pýcha si zahráli open v německém Crailsheimeru (Jirka zde dokázal porazit hráče s elem 2319). V Miřeticích proběhl tradiční sportovní den. Patrik Pýcha se stal v Mladé Boleslavi krajským přeborníkem do 16 let, Fanda Helebrand pak bral stříbrnou medaili v kategorii do 14 let. Na schůzce vedení klubu bylo rozhodnuto, že se z důvodu nedostatečného počtu hráčů vzdáme hned 2 soutěží dospělých, na které bychom měli nárok (Vlašim“B“ dobrovolně sestoupila do Regionálního přeboru a Vlašim“C“ zůstala v Regionální soutěži).


Šachové Zaječice – 2.místo na MČR šestičlenných družstev

Červenec

Tomáš Vojta se v barvách Turnova stal potřetí v řadě Mistrem České republiky ve 4členných družstvech (Vlašim“A“ obsadila 43. místo). Do Vlašimi přestoupila vicemistryně České republiky do 10 let Julie Vilímová. Zastoupení jsme měli na týdenních turnajích v Náchodě a ve Vsetíně, nikdo se ale výrazněji neprosadil. Nela Pýchová a Julie Vilímová se zúčastnily reprezentačního soustředění v Domašově nad Bystřicí. 

Srpen

Hned 5 hráčů našeho oddílu (Robin Hrdina, Nela Pýchová, Anežka Vlková, Jirka Rýdl, Julie Vilímová) se zúčastnilo Mistrovství Evropy mládeže, které proběhlo v Praze. Julie Vilímová si navíc zahrála v Rakousku na Mistrovství Evropské unie (6. místo v kategorii dívek do 10 let). Za účasti 56 dětí a vedoucích proběhl pod taktovkou Ondry Matějovského v Růžené tradiční sportovní tábor se zaměřením na šachy. Jirka Rýdl nás reprezentoval na Olomouckém šachovém létě. Františku Innemannovi se dařilo na Mistrovství České republiky seniorů v Rychnově (18. místo). Tomáš Vojta vyhrál silně obsazený Open Říčany, výborně si zde vedl i David Zvára, který se z celkového 8. místa stal krajským přeborníkem do 20 let!

Září

Julie Vilímová získala v Klatovech bronz z Mistrovství České republiky mládeže v rapidu (kategorie dívek do 10 let), Nela Pýchová skončila mezi hráčkami do 14 let čtvrtá. Hned 3 hráči vylepšili své elo o více jak 100 bodů – Fanda Helebrand (233), Míra Lalouček (135) a Nela Pýchová (123). Oddílovým přeborníkem se stal z 2. místa Robin Hrdina. 1. kolo nového ročníku Regionální žákovské ligy vyhrál v Sedlčanech Vojtěch Filip. Vlašimský web oslavil 5 let své činnosti. Ondra Matějovský s Honzou Starcem a Petrem Havelkou rozjíždí na Benešovsku šachovou školu STAMAT.

Říjen

Tomáš Vojta obsadil vynikající 3. místo na největším turnaji Slovenska Open Tatry (Dan Houdek skončil na 106. místě). Do Extraligy dorostu vstoupila Vlašim 4 výhrami v řadě. Nela Pýchová (D14) a Julie Vilimová (D12) se staly v Hrdoňově mistryněmi Čech, úspěch Vlašimi podtrhla stříbrem Anežka Vlková (D14). Tomáš Vojta obsadil 2. místo na rapidu k 70 letům založení šachového oddílu Jawa Brodce.


2 zlaté a 1 stříbrná medaile z MČech mládeže

Listopad

Nela Pýchová a Julie Vilímová se v doprovodu svého trenéra Ondry Matějovského zúčastnily Mistrovství světa mládeže ve slovinském Mariboru. Jakub Vojta se stal v Hrdoňově Mistrem Čech do 8 let! V okresním přeboru škol triumfovaly ZŠ Vorlina (první stupeň) a Gymnázium Vlašim (střední školy). 2. kolo Regionální žákovské ligy v Jílovém vyhrála Nela Pýchová. Robin Hrdina a Patrik Pýcha si v Havlíčkově Brodě zahráli Polofinále MČR juniorů. 3. kolo Regionální žákovské ligy vyhrál ve Stříbrné Skalici Vojtěch Filip. V prestižním derby deklasovala v Regionálním přeboru Vlašim“B“ Benešov“A“ 7,5:0,5. Padl měsíční rekord v návštěvnosti našeho webu (9359 přístupů).


Mistr Čech do 8 let Jakub Vojta

Prosinec

Na MČR v bleskovém šachu v Praze obsadil David Zvára pěkné 12. místo mezi juniory. 4. kolo Regionální žákovské ligy v Týnci vyhrála Nela Pýchová, více sledovaný byl ale tentokrát turnaj“B“, ve kterém triumfoval „objev roku“ Ríša Mládek. V krajském kole přeboru škol v Neratovicích obsadily ZŠ Vorlina (1. stupeň) a Gymnázium Vlašim (střední školy) shodně 2. místo a obě školy postoupily do celostátního finále! 9. 12. padl denní rekord ve sledovanosti našeho webu (518 přístupů za jediný den). 5. kolo Regionální žákovské ligy ve Stříteži vyhrála opět Nela Pýchová. V Pravoníně proběhl 2. ročník Školičkového šachování. Tomáš Vojta vyhrál během 5 dní hned 3 vánoční turnaje (Boříka v Týnci, naši bleskovku v Chotýšanech a rapid v Uhlířských Janovicích). Jirka Mejzlík uspořádal sportovní víceboj ve Stříteži. František Innemann oslavil 65. narozeniny. Sourozenci Mejzlíkovi hrají týdenní turnaj v Litomyšli. Silvestrovský turnaj v Pravoníně vyhrál Jirka Rýdl.

Všem spoluhráčům, kamarádům, ale i soupeřům přejeme do nového roku 2013 mnoho zdraví, štěstí a úspěchů, a to nejen za šachovnicí!

Přehled událostí roku 2011

21 reakcí na “Přehled událostí roku 2012”

 1. 1
  martin v píše:

  preju vsem sachistum(nejen z vlasimi) stastny novy rok a jako predsevzeti si do noveho roku ja osobne davam ze uz nebudu na sachyvlasim.cz pridavat prispevky v opilosti

 2. 2
  Honza Kořínek píše:

  Ahoj všem!
  Veselé zakončení tohoto roku a hodně zdraví
  a štěstí v tom příštím…

 3. 3
  Vojta M. píše:

  Přeji všem super Silvestr a Nový rok a v roce 2013 hodně úspěchů, štěstí a životní pohody.. A svou novoroční challenge zveřejním hned jak přijedu z Litomyšle :)

 4. 4
  Maťa píše:

  Všem přeji úspěšný rok 2013!

 5. 5
  Maťa píše:

  Jo, a hlásím nový rekord v počtu přístupů za jeden měsíc – prosinec 2012: 9543!

 6. 6
  Jarda P. píše:

  Také od nás přání co nejpohodovějšího roku 2013 a samozřejmě co nejvíce šachových úspěchů těm, kteří se nebojí usedávat za šachovnice :-) .

 7. 7
  Vojta M. píše:

  hm, chtělo by to překonat číslo 10.000 :) to by byl další pěkný mezník :-)

 8. 8
  Radek píše:

  Preji hodne uspechu i v nasledujicim roce a nejen za sacovnicemi. Je videt, ze ve Vlasimi, ale i v Pravonine a Dolnich Kralovicich to delate dobre.

 9. 9
  RM sen. píše:

  Z toho prehledu to vypada, ze sachy jsou pomalu akcni sport ;)

 10. 10
  Maťa píše:

  Někdy je tam adrenalinu až běda… :-)

 11. 11
  Maťa píše:

  Vypadá to, že aktuální anketa na téma „objev roku“ nečekaně zaznamená rekordní počet hlasů. Ze všech 209 anket zveřejněných na tomto webu už je na druhém místě, zatím ještě vede ta z dubna 2010 o největší zásluhu na vítězství Vlašimi nad Příbramí (vyhrála Emilova motorovka Husqvarna), tehdy jsme zaznamenali 124 hlasů…

 12. 12
  Tom píše:

  Zdá se, že v anketě hlasovala celá Stříbrná Skalice a celá Znosim :-) Škoda, že se ještě nepřidal Broumov. A co říká předseda na propadák STAMATU? :-)

 13. 13
  stamat píše:

  propadak stamatu se da cekat nikdo z te skoly zatim nikde nic nepredved. ja dal nikdo,ale myslim si ze asi to zaslouzi richard mladek neco sem o nem zjistil vilimovka si to podle me nezaslouzi a hradeckyho neznam…

 14. 14
  martin píše:

  omlouvam se psal sem to ja nevim jak se to do nadpisu dostalo

 15. 15
  pravý STAMAT píše:

  Pane Vnoučku,
  pište si o nás jakékoliv omezenosti,na ty jsme od vás už zvyklí. Ale podepisujte se prosím svým jménem. Děkujeme:)

 16. 16
  martin píše:

  psal sem ze se za ten nadpis omlouvam ,a psal sem ze ze stamatu ZATIM! nikdo nic nepredved,je to pouze muj nazor!

 17. 17
  Ríša Mládek píše:

  No jo Stříbrná Skalice je větší.:-)

 18. 18
  Tom píše:

  Koukám Julie má v anketě 126 hlasů. To trhlo všechny rekordy :-) Se jí musím zítra /vlastně už dneska/ zeptat, jak to provedla. :-)

 19. 19
  Robin píše:

  Já nejdřív nechtěl hlasovat, ale když už je rozhodnuto…. :D Nevim čemu se Tome divíš? :D Julča je nej !!! :) Ještě že k nám přestoupila. Přesně takový člověk nám chyběl nám do mládeže chyběl!! :D (škoda, že už to nemůžu hrát :'( :'( :( ) Ale nejvíc si to asi stejně zaslouží Ríša. :) :D

 20. 20
  Robin píše:

  Koukám, že už píšu jak pan Vnouček. :( :D *nám do mládeže chyběl!! :D

 21. 21
  Ivo píše:

  O anketě (Největší objev roku 2012) jsem nevěděl, jinak by hlasoval nejen celý Broumov, ale i Náchod:) Ale dobře jsem se zasmál, když jsem objevil svoje jméno. A dokonce mám 4 hlasy:)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist