TJ Spartak Vlasim
20
Pro

Předvánoční turnaj má i nadále stejného vítěze

Ondřej Matějovský

Myslím, že akci, která proběhne potřetí za sebou, už mohu s přimhouřením oka označit za tradiční, zvlášť když plánuji i v příštích letech pokračovat. Přesně to je případ malého předvánočního turnaje, který pořádám místo posledního pátečního kroužku v kalendářním roce.

Po loňských 20 účastnících jsem očekával, že by vzhledem k mírnému nárůstu naší mládežnické základny mohlo přijít ještě víc dětí, ale opak byl pravdou. Do Sporthotelu přišlo 18. prosince jen 10 hráčů převážně z kroužku pokročilých. To samozřejmě nevadí, nicméně je škoda, že se nedostavilo víc dětí z ostatních kroužků. Ti tři, kteří se zúčastnili (Vašek Voldán a hlavně bratři Kalinové ze začátečníků), to pak měli hodně těžké a asi si moc nezahráli. Ovšem zásluhou bohatého cenového fondu, za který moc děkuji Marii Filipové a Jitce Hrdinové (a trochu i sobě :-) ), určitě odcházeli spokojeni všichni.

Stejně jako v minulých letech jsem zvolil svižné tempo 5 minut na partii + 3 sekundy za tah. Nejprve se hrála systémem každý s každým základní část a z ní pak nejlepších pět postoupilo do finále A, na ty méně úspěšné čekalo finále B. Podle očekávání se od zbytku startovního pole odtrhli David Zvára s Robinem Hrdinou, a protože vzájemnou partii vyhrál David, šel do finále bez jediné ztráty a Robin zůstal o bod zpět (ve finálových skupinách se přičítaly všechny uhrané body v základní části). O zbylá tři postupová místa se praly sourozenecké dvojice Filipů a Pýchů. Černý Petr nakonec zbyl na Nelu Pýchovou, které 5 bodů k postupu nestačilo, Patrik Pýcha uhrál 6 bodů a Lukáš i Vojta Filipovi  získali shodně po 5,5 bodech. Filip Zvára nenavázal na svůj veleúspěšný minulý víkend a získal body jen za tři výhry nad slabšími. Vašek Voldán, jak se dalo předpokládat, stačil jen na bratry Kalinovy, a tak jediným překvapením na chvostu tabulky byla výhra mladšího Vojty nad Matyášem v sourozeneckém derby Kalinových.

Pro zpestření a také doplnění do sudého počtu jsme do finálových skupin dopsali mě (A) a Pepu Zváru (B). Hráli jsme sice mimo soutěž, ale body uhrané s námi se počítaly. A o tom, že jsme to neměli jednoduché, svědčí naše konečné zisky: já 3/5, Pepa 2,5/5… Mně se podařilo porazit jen Robina, když v drobné taktické přestřelce udělal překvapivě chybu dřív on, s ostatními jsem v dlouhých bojovných partiích jen remizoval, a to jsem měl občas namále…

O třetí vítězství v předvánočním turnaji v řadě se nenechal připravit David Zvára, který sice prohrál odvetnou partii s Robinem, ale lepšího výsledku dosáhl se mnou a s ostatními už nic neztratil. Naproti tomu Robin Hrdina ještě „odevzdal“ půl bodu Vojtovi, když v závěru partie ve věžové koncovce s pěšcem míň remízu spíš zachraňoval, a tak rozestup mezi dvojicí nejlepších zůstal stejný jako po základní skupině. Díky skvěle sehranému finále se na bronzovou pozici prodral Vojta Filip, jenž nakonec získal o půl bodu víc než čtvrtý Patrik Pýcha.

David Zvára

David obhájil loňské i předloňské prvenství a u Zvárů se začne hrát volejbal :-) .

V béčku si s přehledem hlídala svůj náskok Nela Pýchová (4,5/5), převahu nad ostatními potvrdil i Filip Zvára (4/5), kterému kromě Nely sebral půlku i táta. V odvetě bratří Kalinů vyhrál Matyáš, a tak se hoši s jedním bodem podělili o 9. místo a nikdo tím pádem neskončil poslední :-) .

Bratři Kalinové

Vojta (vlevo) a Matyáš Kalinovi 

Věřím, že to bylo pro všechny příjemně strávené odpoledne. Robin se snad aspoň trochu rozehrál před MČR v bleskovce, někteří další potrénovali na Memoriál Stanislava Vojty.

Výsledky:

1. David Zvára (elo 1967)   12,5/14 (A)

2. Robin Hrdina (2048)   11,5

3. Vojtěch Filip (1367)   8

4. Patrik Pýcha (1539)   7,5

5. Lukáš Filip (1573)   6,5

6. Nela Pýchová (1595)   9,5 (B)

7. Filip Zvára (1460)   7

8. Václav Voldán (III.)   5

9. – 10. Matyáš Kalina (-), Vojtěch Kalina (-)   1

Fotky z turnaje

7 reakcí na “Předvánoční turnaj má i nadále stejného vítěze”

 1. 1
  Maťa píše:

  Malé upřesnění pro účastníky turnaje: Vojta měl skutečně o půl bodu víc než Patrik. Při vyhlašování jsem říkal, že skončil třetí díky lepšímu pomocnému hodnocení, ale to bylo způsobeno chybně zapsaným výsledkem partie se mnou (měl tam nulu místo remízy).

 2. 2
  Maťa píše:

  Stejně jako v posledních letech proběhne i zítra v klubovně Sporthotelu malý předvánoční turnaj. Určeno je zejména pro mládež do 20 let, ale kdyby chtěl přijít někdo z dospělých, tak ho taky necháme zahrát :-) . Prezentace je do 15 hodin, plánovaný konec kolem 19. hodiny.

 3. 3
  Marie F. píše:

  Dane (Houdku), blahopřeji Ti jak ke jmeninám, tak především ke kulaťoučkému životnímu jubileu. Hezky si to užij a nechť Tě provází pevné zdraví, pohoda, štěstí, spokojenost a radost celým Tvým životem.

  Jmeniny slaví dnes i Daniel Ždych z Pravonína, i jemu patří srdečné blahopřání a i jemu přeji pevné zdraví, hezké známky ve škole, radost ze hry v šachy a hodně úspěchů ve všech oblastech a i on ať si oslavu pěkně užije!

 4. 4
  Jarda P. píše:

  Taky přejeme oběma Danům vše nejlepší, Danovi Ždychovi se omlouváme, že jsme mu nepopřáli osobně,vůbec jsme si neuvědomili,že má dnes taky svátek.
  Danovi Houdkovi hodně šachových úspěchů, po té čtyřicítce se ta zkušenost už začne projevovat :-) .
  Tak to řádně oslav !!!

 5. 5
  Maťa píše:

  Já jsem Danovi (Ždychovi) dnes popřál a druhého Dana si nechám na zítřek – na bowlingu to bude velký! :-D Jinak dnešní předvánoční rapid vyhrál opět David Zvára před Vojtou Filipem a Patrikem Pýchou. Snad se David dobře rozehrál před zítřejším MČR v bleskovce, kde bude v kategorii juniorů hájit barvy našeho oddílu společně s Robinem Hrdinou a Jirkou Rýdlem. V mužích si zase zahraje vlašimsko-turnovský Tomáš Vojta :-) .

 6. 6
  Dan píše:

  Děkuji všem za přání uvedená zde, v mailu a včera večer na Vorlině.

 7. 7
  Maťa píše:

  Včera jsme na pátečním kroužku pokročilých sehráli tradiční předvánoční turnaj v bleskovce, tentokrát klasickým tempem 2 x 5 minut na partii (příprava na Memoriál S. Vojty). Kromě nemocného Vojty Filipa nechyběl nikdo z naší žákovské špičky (nepočítám Jirku Rýdla, ten by to měl daleko). Protože se dostavil lichý počet hráčů, zahrál jsem si i já a musím přiznat, že jsem svými výkony ke kvalitě turnaje moc nepřispěl. 8 mladých šachistů hrálo každý s každým dvojkolově a vše skončilo takto:

  1. Robin Hrdina 13/14
  2. Nela Pýchová 10,5
  3. – 4. Ondřej Matějovský 8,5
  3. – 4. Patrik Pýcha 8,5
  5. Franta Helebrand 5,5
  6. Ríša Mládek 5
  7. Anežka Vlková 3
  8. Julča Vilímová 2

  Po skončení turnaje jsme se přesunuli na Vorlinu na bowling. Tam bylo narváno víc než kdy jindy, a protože jsme měli k dispozici jen jednu dráhu na hodinu, nestihli jsme v našem velkém počtu dohrát ani jednu hru. V závěrečné hektické atmosféře, kdy se poblíž nás téměř schylovalo k hospodské rvačce, mě bohužel nenapadlo nechat si vytisknout výsledky a vyhlásit pořadí po 8. kole. Ale vítězem byl zcela jistě s velkým náskokem Patrik. Pak vím ještě určitě, kdo byl poslední, ale to sem nebudu psát, nehodí se to ;-) .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist