TJ Spartak Vlasim
07
Srp

Přeborníkem oddílu je Jaromír Snížek!

Jaroslav Pýcha

Včera skončil v Dolních Kralovicích posledními dvěma partiemi letní oddílový přebor, kterého se zúčastnilo po čtyřech nejlepších žácích z pravonínského a dolnokralovického šachového kroužku, které doplnili zkušení šachisté, pánové Mejzlík a Snížek. Protože přebor probíhal v době dovolených, nebylo jednoduché zorganizovat jednotlivé partie tak, aby se turnaj stihnul včas odehrát a výsledky poslat na elo. Nakonec se vše zdárně podařilo a děti tak mohou v klidu odjet na tábor do Růžené, kde budou pokračovat v dalším šachovém rozvoji.

Samotné šachové klání se konalo na čtyřech místech – v Pravoníně, Dunicích, Stříteži a Dolních Kralovicích. Hlavním účelem přeboru bylo vyplnit období, kdy se děti neúčastní žádných jiných turnajů. Z tohoto pohledu turnaj určitě svůj záměr splnil.Bylo zajímavé sledovat, jak si povedou ve vzájemné konfrontaci pravonínské děti s dolnokralovickými šachisty. Pohled na tabulku sice vypovídá o tom, že jasně navrch měli Dolnokralovičtí, ale i Pravonínští uhráli některé pěkné výsledky. Třeba takový Lukáš Filip ukázal, že se s ním musí počítat, když své prohrané partie ztratil většinou až v koncovkách, kde se projevily větší zkušenosti jeho soupeřů.

Účast v přeboru se dala spojit s nabíráním fyzické kondice. Z Kralovic do Stříteže dojedete na kole za chvíli…

O vítězi turnaje tak rozhodovaly vzájemné partie mezi Kralovickými. Nejlépe z nich nakonec vyšel nejvýše nasazený pan Snížek, který nenašel ani jednoho přemožitele a získal 7,5 bodu. Na druhém a třetím místě skončili Patrik Pýcha a Štěpán Vopěnka se 6,5 body. Velmi dobře si vedla i jediná „žena“ v turnaji Nela Pýchová, která skončila s jedinou porážkou od svého trenéra Jirky Mejzlíka se 6 body na čtvrtém místě. Podle ankety největší favorit Jirka Mejzlík nezvládl konec turnaje a hlavně ztracené body v Pravoníně a se Štěpánem ve Stříteži mu neumožnily pomýšlet na mety nejvyšší. Bylo z toho 5,5 bodu a páté místo.Hned za ním se 4,5 body skončil Lukáš Jelínek, od kterého se také určitě očekávalo více, ale není každý den posvícení… Za Lukášem se pak seřadili pravonínští hráči. Na nich je určitě patrné, že se stále zlepšují, a až si ještě více uvědomí, že partie je věcí jen dvou hráčů, a plně se soustředí po celou dobu, určitě jim to pomůže v dalším růstu.

Souboj prvního s druhým skončil remízou, proslulé „domečky“ pana Snížka Patrik neprorazil. V pozadí souboj Mejzlík-Pýchová – tentokrát ani plyšáci Nelince k bodovému zisku nepomohli…

Na závěr bych chtěl poděkovat Jirkovi Mejzlíkovi za organizaci turnaje a také Petru Havelkovi (pro většinu Hermelínovi) za doplňování aktuálních výsledků. Určitě by nebylo od věci ještě někdy podobný turnaj uspořádat, i když třeba dlouhodobější, aby vážná partie byla opravdu vážná partie.

Závěrečná tabulka

1 reakce na “Přeborníkem oddílu je Jaromír Snížek!”

  1. 1
    Jirka píše:

    Mě nejpříjemněji překvapila Nela: dokázala sehrát vyrovnanou partii úplně s každým, měla většinou i jasný plán hry, prostě už to byly „šachy“ se vším všudy. O kvalitách Štěpána, Patrika a Lukáše není třeba mluvit.

    Pravonínští Lukáš Filip a Patrik Studnička sehráli také většinu partií kvalitně, zvlášť Patrikův útočný styl je velmi nepříjemný (na rapidu v Sedlčanech se o tom přesvědčil i Jirka Feierfeil). Pokud se kluci dokáží koncentrovat, tak potom podávají výborné výkony. Vypadá to, že v lize dorostu letos o kvalitní náhradníky nebudeme mít nouzi.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist