13
Bře

Prázdninový turnaj v DDM vyhrál Jakub Vojta

Marie Filipová

Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi poskytuje každoročně dětem o prázdninách pestrý program. Jinak tomu není ani letos o jarních prázdninách, kdy hned pondělek 12. 3. patřil šachistům. Konal se Prázdninový šachový turnaj dětí ze zájmových útvarů MěDDM, kterých zde celoročně pracuje 6. Zkušenější část šachistů odjela již v pátek do Koutů nad Desnou, kde se aktivně účastní Mistrovství České republiky dětí do 16 let. A ti začínající poměřili síly na turnaji ve Vlašimi. Sešlo se 11 šachistů, hrálo se systémem každý s každým tempem 2 x 10 minut.

Zvítězil šestiletý Jakub Vojta, 2. místo obsadil Vít Toupal a 3. příčku bral Adam Houdek. Vítězové obdrželi plakety, všichni pak medaile, diplomy, drobné ceny dodané Šachovým klubem Pravonín, sladkosti a pitíčka, které jim donesla paní ředitelka Pavla Homolková.

Jakub Vojta – Lukáš Smetana

Zastavím se u jednotlivých kol, zajímavých a překvapivých okamžiků. Hned v prvním kole se potkali favorité Jakub Vojta a Vítek Toupal (bod pro Jakuba), Adam Houdek prohrál překvapivě s Lukášem Dominem. V šestém kole se konalo veliké překvapení, když Petra Píšová porazila Jakuba Vojtu, podobné překvapení přineslo 7. kolo, kdy Štěpán Filip úplně přehrál Vítka Toupala, který se 2 figurami méně nabídl nezkušenému Štěpánovi remízu, a ten ji přijal. V 8. kole porazil Filip Kůra Adama Houdka. Adam sice spadl na čas, ale na šachovnici byl jednotahový mat, takže by stejně prohrál. V ostatních partiích vyhráli většinou favorité.

Co ty na to, Honzo? :-)

Turnájek na MěDDM byl pěkný, podtrhlo ho příjemné a čisté prostředí v hrací místnosti a vřelé přijetí zaměstnanci MěDDM. Děti hrály od 9 do 13 hodin, čas utekl rychle. Organizačně vše probíhalo plynule, a že byly děti spokojené, to je vidět ze spousty fotografií.

Závěrem zvu všechny šachisty z regionu SE na závěrečné, finálové 8. kolo Regionální žákovské ligy do Pravonína na 24. 3. 2012. Pozvánka.

Výsledky turnaje

Fotky

17 reakcí na “Prázdninový turnaj v DDM vyhrál Jakub Vojta”

1. 1
    Maťa píše:

Určitě pěkná akce! Za její zorganizování patří největší dík Marii Filipové a pak samozřejmě i Pavle Homolkové. Mimochodem, už jste jí poslali hlas? ;-) V anketě „Hvězda za katedrou“ zatím vede: http://benesovsky.denik.cz/kultura_region/hlasujte-pro-hvezdu-za-katedrou-20120229.html?_fid=olgg .

Jak vlastně Péťa porazila Kubu?

2. 2
    Maťa píše:

Na mou poslední větu mi nikdo neodpověděl, tak jsem se dneska zeptal přímo Péti. Odpověď byla celkem očekávaná: „Dala jsem mu mat.“ :-)

3. 3
    Tom píše:

8.2. se v DDM Vlašim uskuteční tradiční prázdninový turnaj pro děti. Propozice:

4. 4
    Maťa píše:

Dnes proběhl v DDM Benešov první turnaj organizovaný ŠŠ Stamat. Dostavilo se 29 dětí a výsledky najdete na http://www.chess-results.com/tnr91315.aspx?art=1&lan=5&wi=821 . Článek napíše Patrik Pýcha.

5. 5
    martin píše:

ja chtel hrat taky o prihlasku do stamatu se uz hlasim 4 mesice a stale neprichazi…

6. 6
    Maťa píše:

Mohl jsi přijít na simultánku, Martine, ta byla otevřená pro všechny zájemce.

7. 7

a kdo hral simultanku?ja tu prihlasku dostanu,do roka a do dne…

8. 8
    Maťa píše:

Simultánku hrála Nela Pýchová, která celkově zvítězila 18,5:5,5.

9. 9

dobrej vysledek a neni k dispozici rozpis jak a s kym mela jednotlive vysledky?tak a ja se za dve hodinky budu chystat na rybarskou chatu…

10. 10
    Maťa píše:

Výsledky simultánky mám já, ale celé je opisovat nebudu, v článku pak vyjmenujeme ty, co vyhráli. Rybářskou chatu prosím nezničit! ;-)

11. 11
    Maťa píše:

12. 12
    Maťa píše:

Další fotky z náborové akce ŠŠ Stamat jsou na http://mata1.rajce.idnes.cz/Naborovy_turnaj_2013/ a http://tjjawabrodce.rajce.idnes.cz/Naborovy_turnaj_Sachove_skoly_STAMAT .Slibovaný článek Patrika Pýchy bude zveřejněn v průběhu týdne.

13. 13
    Maťa píše:

14. 14
    Maťa píše:

V dnešním Benešovském deníku je článek paní Křečkové o pátečním „Stamat turnaji“ včetně krátkého rozhovoru s předsedou Honzou Starcem a barevných fotografií Filipa Vopálky a paní Píšové s malým Honzíkem. Článek v internetové verzi: http://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/deti-braly-turnaj-velice-vazne-20130204.html .

15. 15
    Marie F. píše:

Dnešní prázdninový šachový turnaj na MěDDM Vlašim vyhrál Daniel Ždych z Pravonína, druhý byl Vítek Toupal a třetí příčku obsadil Honza Žirovnický. Škoda, že přišlo málo dětí. Jinak to byl pod vedením pana učitele Ivo Hradeckého hezký turnájek. Článek napíše pan učitel fotečky budou asi za hodinku.