TJ Spartak Vlasim
13
Bře

Prázdninový turnaj v DDM vyhrál Jakub Vojta

Marie Filipová

Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi poskytuje každoročně dětem o prázdninách pestrý program. Jinak tomu není ani letos o jarních prázdninách, kdy hned pondělek 12. 3. patřil šachistům. Konal se Prázdninový šachový turnaj dětí ze zájmových útvarů MěDDM, kterých zde celoročně pracuje 6. Zkušenější část šachistů odjela již v pátek do Koutů nad Desnou, kde se aktivně účastní Mistrovství České republiky dětí do 16 let. A ti začínající poměřili síly na turnaji ve Vlašimi. Sešlo se 11 šachistů, hrálo se systémem každý s každým tempem 2 x 10 minut.

Zvítězil šestiletý Jakub Vojta, 2. místo obsadil Vít Toupal a 3. příčku bral Adam Houdek. Vítězové obdrželi plakety, všichni pak medaile, diplomy, drobné ceny dodané Šachovým klubem Pravonín, sladkosti a pitíčka, které jim donesla paní ředitelka Pavla Homolková.


Jakub Vojta – Lukáš Smetana

Zastavím se u jednotlivých kol, zajímavých a překvapivých okamžiků. Hned v prvním kole se potkali favorité Jakub Vojta a Vítek Toupal (bod pro Jakuba), Adam Houdek prohrál překvapivě s Lukášem Dominem. V šestém kole se konalo veliké překvapení, když Petra Píšová porazila Jakuba Vojtu, podobné překvapení přineslo 7. kolo, kdy Štěpán Filip úplně přehrál Vítka Toupala, který se 2 figurami méně nabídl nezkušenému Štěpánovi remízu, a ten ji přijal. V 8. kole porazil Filip Kůra Adama Houdka. Adam sice spadl na čas, ale na šachovnici byl jednotahový mat, takže by stejně prohrál. V ostatních partiích vyhráli většinou favorité.


Co ty na to, Honzo? :-)

Turnájek na MěDDM byl pěkný, podtrhlo ho příjemné a čisté prostředí v hrací místnosti a vřelé přijetí zaměstnanci MěDDM. Děti hrály od 9 do 13 hodin, čas utekl rychle. Organizačně vše probíhalo plynule, a že byly děti spokojené, to je vidět ze spousty fotografií.

Závěrem zvu všechny šachisty z regionu SE na závěrečné, finálové 8. kolo Regionální žákovské ligy do Pravonína na 24. 3. 2012. Pozvánka.

Výsledky turnaje

Fotky

17 reakcí na “Prázdninový turnaj v DDM vyhrál Jakub Vojta”

 1. 1
  Maťa píše:

  Určitě pěkná akce! Za její zorganizování patří největší dík Marii Filipové a pak samozřejmě i Pavle Homolkové. Mimochodem, už jste jí poslali hlas? ;-) V anketě „Hvězda za katedrou“ zatím vede: http://benesovsky.denik.cz/kultura_region/hlasujte-pro-hvezdu-za-katedrou-20120229.html?_fid=olgg .

  Jak vlastně Péťa porazila Kubu?

 2. 2
  Maťa píše:

  Na mou poslední větu mi nikdo neodpověděl, tak jsem se dneska zeptal přímo Péti. Odpověď byla celkem očekávaná: „Dala jsem mu mat.“ :-)

 3. 3
  Tom píše:

  8.2. se v DDM Vlašim uskuteční tradiční prázdninový turnaj pro děti. Propozice:
  http://www.sachyvlasim.cz/download/DDM_130208.doc

 4. 4
  Maťa píše:

  Dnes proběhl v DDM Benešov první turnaj organizovaný ŠŠ Stamat. Dostavilo se 29 dětí a výsledky najdete na http://www.chess-results.com/tnr91315.aspx?art=1&lan=5&wi=821 . Článek napíše Patrik Pýcha.

 5. 5
  martin píše:

  ja chtel hrat taky o prihlasku do stamatu se uz hlasim 4 mesice a stale neprichazi…

 6. 6
  Maťa píše:

  Mohl jsi přijít na simultánku, Martine, ta byla otevřená pro všechny zájemce.

 7. 7
  martin píše:

  a kdo hral simultanku?ja tu prihlasku dostanu,do roka a do dne…

 8. 8
  Maťa píše:

  Simultánku hrála Nela Pýchová, která celkově zvítězila 18,5:5,5.

 9. 9
  martin píše:

  dobrej vysledek a neni k dispozici rozpis jak a s kym mela jednotlive vysledky?tak a ja se za dve hodinky budu chystat na rybarskou chatu…

 10. 10
  Maťa píše:

  Výsledky simultánky mám já, ale celé je opisovat nebudu, v článku pak vyjmenujeme ty, co vyhráli. Rybářskou chatu prosím nezničit! ;-)

 11. 11
  Maťa píše:

  Pár fotek ze simultánky zveřejnil Petr Havelka na http://petr99.rajce.idnes.cz/Naborovy_turnaj_Sachove_skoly_STAMAT%2C_o.s./ .

 12. 12
  Maťa píše:

  Další fotky z náborové akce ŠŠ Stamat jsou na http://mata1.rajce.idnes.cz/Naborovy_turnaj_2013/ a http://tjjawabrodce.rajce.idnes.cz/Naborovy_turnaj_Sachove_skoly_STAMAT .Slibovaný článek Patrika Pýchy bude zveřejněn v průběhu týdne.

 13. 13
  Maťa píše:

  A koukám, že Karel Jukl publikoval i video ze simultánky: http://www.youtube.com/watch?v=9aJ3KTfNvCs .

 14. 14
  Maťa píše:

  V dnešním Benešovském deníku je článek paní Křečkové o pátečním „Stamat turnaji“ včetně krátkého rozhovoru s předsedou Honzou Starcem a barevných fotografií Filipa Vopálky a paní Píšové s malým Honzíkem. Článek v internetové verzi: http://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/deti-braly-turnaj-velice-vazne-20130204.html .

 15. 15
  Marie F. píše:

  Dnešní prázdninový šachový turnaj na MěDDM Vlašim vyhrál Daniel Ždych z Pravonína, druhý byl Vítek Toupal a třetí příčku obsadil Honza Žirovnický. Škoda, že přišlo málo dětí. Jinak to byl pod vedením pana učitele Ivo Hradeckého hezký turnájek. Článek napíše pan učitel fotečky budou asi za hodinku.

 16. 16
  Vojta M. píše:

  Od příštího týdne začínám kroužek v mateřské škole v Dolních Kralovicích. Až se prckové něco naučí, doufám, že bude možná nějaká spolupráce a třeba někdy uděláme turnájek pro pravonínsko vlašimské caparty :-)

 17. 17
  Marie F. píše:

  To bude pěkné, už se těšíme.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist