TJ Spartak Vlasim
04
Bře

Pravonín je ve finále!

Na jedničku s hvězdičkou zvládlo družstvo Pravonína druhý semifinálový zápas play off Regionálního přeboru. Po výborném výkonu vyřadilo vítěze základní části Brodce a ve finále, které se hraje rovněž na dva zápasy, vyzve Sokol Struhařov.

Základ položili veteráni (Vláďa Horák a František Innemann), kteří udrželi přední desky. Na třetí šachovnici se cennou výhrou blýskl Miroslav Horálek. Roli favoritů pak spolehlivě potvrdili oba Ondrové. A zapomenout nesmím na Lukáše, který soupeře pěkně přejel. Náš hráč to okomentoval slovy: „Hrál jsem tentokrát naplno“. :-)


Maťa a pan Innemann, to jsou muži pro play off (dohromady 3,5 ze 4). :-)


Naopak Míša bude muset na tyto vypjaté zápasy ještě získat zkušenosti. :-)


Ondra vrátil Jírkovi prohru ze základní části.

První zápas finále play off proti Struhařovu se bude hrát 24. března (druhý začátkem dubna).

Stránky RP

(fotky: Tomáš Gergelits)

15 reakcí na “Pravonín je ve finále!”

 1. 1
  Míra L. píše:

  Gratuluji k vítězství, včera mi to nevyšlo přijít fandit. Teď to chce tripl!!!!!!!! Vyhrát soutěže s Pravonínem A, Vlašimí B a Vlašimí C.

 2. 2
  Maťa píše:

  Zápas se nám hodně povedl, kromě 7. desky jsme snad nikde jinde nebyli v žádném okamžiku ohroženi a většina z nás dosáhla brzy lepších pozic. Akorát Míša si už v zahájení naběhl do ostré varianty, kterou neznal, a Karel ano, to se stane. Finále se Struhařovem bude zajímavé, určitě máme šanci ho vyhrát, přestože jsem si víc přál za soupeře Příbram B. :)

  Jinak autor fotek Tomáš Gergelits dorazil na místo fandit (Brodcům) z Čerčan na kole. Celkem 90 km, pěkný výkon!

 3. 3
  Tomáš Gergelits píše:

  Výhody i nevýhody systému play-off známe i z jiných sportů, nicméně Pravonín po semifinálovém dvojutkání s Jawou Brodce B naprosto zaslouženě postupuje do finále, ať to bylo z jakéhokoli místa základní skupiny.
  Gratuluji.
  Aby ovšem tento postup měl logickou návaznost v širším kontextu, nejen že přeji Pravonínu vyhrát i finále RP se Struhařovem, ale zároveň přeji i vítězství Vlašimi B v krajské soutěži v souboji s Nymburkem! Navíc stopkou pro Jawu B v cestě za prvenstvím v RP byly výrazně narušeny záchranářské práce obou brodeckých družstev pro uchování účasti klubu ve stávajících soutěžích (KS a RP) pro příští sezónu.
  A tak přeji Pravonínu i Vlašimi, ať výhra Pravonína A v semifinále RP nepřijde nějakým klopýtnutím vniveč :bye: .
  Hodně zdaru!

 4. 4
  Maťa píše:

  Ad 3: Zachování KS a RP pro Brodce je teď už jen v rukou áčka, kde je ale šance na záchranu slušná. Brodce hrají se svými tabulkovými sousedy Říčany F a Stříbrnou Skalicí. Ve 2. lize se středočeským celkům daří a momentálně jsou na sestup jen Říčany C. Kdyby to tak skončilo, sestupovaly by ze dvou skupin KS jen tři týmy a Brodcům by mohla stačit jen jedna výhra z těch dvou zápasů…

 5. 5
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 4):
  Ondro, dík za radu a útěchu….

  Přesto (nebo spíš právě proto!) v posledních dvou zápasech brodeckého áčka zůstanu radši na lavičce náhradníků, abych neměl na triku historický sešup družstev Jawy Brodce v posledních dvou sezónách, i když jsem se na něm (coby navrátilec po čtvrt století) svými mizernými výkony částečně podílel :-(.

 6. 6
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 5) ….(coby navrátilec po čtvrt století) ….

  Navrátilec nikoli na Brodce, ale k šachům :-).
  Kluci mě mezi sebe přijali báječně! Původně (než jsem tam předloni vyrazil poprvé) jsem si myslel, že Brodcům budu kazit věkový průměr mančaftu … Ale jen do té doby, než mi došlo, že jim přibyly roky zrovna tak, jako mně :-).
  Dobře se cítím i v hrací místnosti domova důchodců :-).

 7. 7
  Standa píše:

  Já se tu ještě pochlubím svou partií s obětí věžě. Sice v té pozici (po 22.tahu bílého) už vyhrává skoro vše, ale efektní tah vždy potěší :-)
  https://lichess.org/study/IeQQkEyQ

 8. 8
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 7):
  Pochlubení je na místě a děkuji za něj!
  Byl jsem sice očitým svědkem oběti věže, ale v okamžiku jejího provedení jsem nebyl schopný dosledovat všechny souvislosti „spuštění akce“.
  Pěkná partie!

 9. 9
  Maťa píše:

  Pravonín veze ze Struhařova výhru 5,5:2,5. Vyhráli Míša Stein, Dan Houdek, Míra Lalouček, Lukáš Filip a já, remizoval Ondra Staněk, prohráli pan Innemann a Standa Vávra.

 10. 10
  Mirek Horálek píše:

  Jste všichni hrdinové!!! Veliká gratulace. :good:

 11. 11
  Tomáš Hašek píše:

  Gratulace! Tak ještě 3 bodíky!

 12. 12
  Vlada píše:

  Gratuluji! K postupu by nám už měla stačit remíza, ne?

 13. 13
  Maťa píše:

  Výsledek lepší než předvedený výkon. Čisté výhry zaznamenali asi jen Lukáš (ten byl ale velkým favoritem, což bez problémů potvrdil) a Dan (důležitý bod s vyrovnaným soupeřem). Až do návštěvy restaurace Vorlina jsem se domníval, že partii z jednoho kusu jsem sehrál i já, ale nebylo tomu tak. Kolegové z áčka našli v mé realizaci převahy trhlinku (nebo spíš pořádnou díru :) ) a pár tahů před koncem jsem mohl po hrubé chybě vyhranou partii prohrát. No, a Míra s Míšou nestáli v průběhu partií moc dobře, u Míši si troufám tvrdit, že stál dokonce minimálně připrohraně (i on sám to pak říkal). Kdyby domácí využili všechny své šance, tak to klidně mohlo skončit obráceně. Teď to ale vypadá před odvetou hodně dobře.

 14. 14
  Maťa píše:

  Vláďa: K postupu stačí i prohra 5:3.

 15. 15
  Hnidopich obecný píše:

  Ad 14) („K postupu stačí i prohra 5:3“):

  Nemusí stačit.
  Pravda, k prvnímu místu Pravonína A v RP stačí ve finálové odvetě i prohra 3:5 (či jakýkoli lepší výsledek).
  Ale jestli dobře rozumím souvislostem článků a komentářů na téma postupu vlašimských a pravonínských družstev, tak si dovolím upřesnit, že to ještě stále nemusí stačit k postupu. Družstvo Vlašim B totiž ještě stále není stoprocentním postupujícím z KS, i když k tomu má velice blízko.

  A tak pro jistotu připomínám střed a závěr komentáře č.3 :bye: .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist