TJ Spartak Vlasim
26
Bře

Pravonín jde ve finále do vedení

Zapomenuty jsou bídné výsledky ze základní části Regionálního přeboru, do playoff jako by vkročilo jiné družstvo. Po semifinálovém vítězství nad Brodcemi vstoupil Pravonín úspěšně i do finálové série. V prvním zápase vyhrál na půdě soupeře vysoko 5,5:2,5 a je kousek od postupu do vyšší soutěže.

Utkání ale nebylo tak jednoznačné, jak napovídá výsledek. K popisu si vypůjčím komentář Mati:

„Výsledek lepší než předvedený výkon. Čisté výhry zaznamenali asi jen Lukáš (ten byl ale velkým favoritem, což bez problémů potvrdil) a Dan (důležitý bod s vyrovnaným soupeřem). Až do návštěvy restaurace Vorlina jsem se domníval, že partii z jednoho kusu jsem sehrál i já, ale nebylo tomu tak. Kolegové z áčka našli v mé realizaci převahy trhlinku (nebo spíš pořádnou díru :) ) a pár tahů před koncem jsem mohl po hrubé chybě vyhranou partii prohrát.

No, a Míra s Míšou nestáli v průběhu partií moc dobře, u Míši si troufám tvrdit, že stál dokonce minimálně připrohraně (i on sám to pak říkal). Kdyby domácí využili všechny své šance, tak to klidně mohlo skončit obráceně. Teď to ale vypadá před odvetou hodně dobře.“

Když se Maťa přišel podívat na zápas áčka, tak sebevědomě prohlásil, že dnes hrál tak dobře, že by s ním nikdo, kdo dnes ve Vlašimi hraje 1. ligu, neměl šanci. :-) Výkon to nebyl špatný, ale přeci jen si troufám tvrdit, že minimálně velmistr Jirovský by tah 29.Jxe5 našel. :-)

Druhý finálový zápas playoff se odehraje 14. dubna. Domácímu Pravonínu bude stačit i prohra 3:5, ale na to kluci bezpochyby nebudou chtít spoléhat a určitě (jak by řekl Lukáš Vonderka) budou hrát naplno. :-)

Stránky RP

(autor článku: Tomáš Vojta)

4 reakcí na “Pravonín jde ve finále do vedení”

 1. 1
  F. I. píše:

  Bojoval jsem jak Lev Nikojevič Tolstoj.Bohužel jsem neustál nadějnou koncovku,tak příště možná… :scratch:

 2. 2
  Maťa píše:

  Pěkný titulní obrázek hokejového Vsetína. :) Miloš Jirovský by asi Jxe5 našel a myslím, že to bylo i v silách Míši Strnada, který měl do této partie 7/7. Naštěstí ho postihla stejná slepota jako mě. V pondělí jsme si psali a Jxe5 zavrhl kvůli Df2. Zajímavé, že jsme oba přemýšleli stejně blbě. Asi jsme v časovce (já měl cca 5 minut, soupeř už byl na přídavku) přestali vnímat, že kůň na g3 kontroluje pole f1.

 3. 3
  Tom píše:

  Úvodní obrázek jsem tam dal speciálně kvůli tobě. :-)

  Do článku jsem ještě přidal fotku z Vorliny, kde ti Nela a spol. vysvětlují, že budeš muset v odvetě ještě trochu přidat. :-)

 4. 4
  Maťa píše:

  Přidat bych měl, ale obávám se, že to není v mých silách. :)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist