TJ Spartak Vlasim
06
Úno

Pravonín jde do play off ze 4. místa

V neděli čtvrtého února se odehrál v Pravoníně poslední zápas základní části Regionálního přeboru. Domácí do něj vstupovali s cílem vyhrát a vyhnout se tak v semifinále play off nejsilnějšímu týmu soutěže Brodcům. To se ale bohužel nepodařilo.

Upřímně řečeno výkony Pravonína, jako jednoho z kandidátů na postup, měly v základní části k ideálu daleko. Teď je ale na řadě play off a všechno může být jinak. Hraje se systémem doma – venku, v případě nerozhodného skóre (třeba 8:8) postupuje lepší ze základní části. Náš tým tedy bude muset Brodce porazit.

První zápas by měl být (jestli se nepletu) na programu v neděli 18. února.

Stránky RP

13 reakcí na “Pravonín jde do play off ze 4. místa”

 1. 1
  Maťa píše:

  Ještě jsem nikdy nehrál play off, a to sedám za soutěžní šachovnici 37 let. :) Tak doufám, že mi to vyjde a zahraju si. Jinak to vyrovnané skóre může být jedině 8:8, ne? Pokud se nestane, že oba týmy nastoupí nekompletní…

 2. 2
  Tom píše:

  Maťa sice play off nikdy nehrál, ale v družstvu Pravonína jsou hráči, kteří ho hráli. V sezoně 1994/95 se ho v dresu Vlašimi „B“ zúčastnil Lukáš Vonderka a Dan Houdek. Tehdy se dokonce play off hrálo už od čtvrtfinále. Vlašimské družstvo ho tehdy zvládlo a okresní přebor vyhrálo. A že celkové skóre nemusí být vždy 8:8, dokazují tehdejší výsledky finále s Neveklovem – 5:3 a 4,5:2,5. :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Tak to je dobře, že mají Luky s Danem s tou disciplínou zkušenosti. Zrovna na ně budeme spoléhat nejvíc. :)

 4. 4
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad) 2):
  Tome, díky za upřesnění skóre finálového dvojzápasu sezóny 1994/95 mezi Vlašimí „B“ a Neveklovem, díky čemuž mohu opravit záznam v kronice Slavoje Čerčany, kde jsou výsledky dvakrát 5:3 ve prospěch Vlašimi, ovšem bez sestav družstev :-).

  Pro příznivce historie šachu na Benešovsku mohu ale podle kroniky doplnit, že i přes vítězství Vlašimi „B“ v okresním přeboru do vyšší soutěže (oblastní přebor II.třídy, neboli divize II.tř.) postoupil v této sezóně ze druhého místa Neveklov, neboť v divizi pro příští sezónu setrvalo družstvo Vlašim „A“. V té době výborně fungující oddíl Neveklova tak na několik sezón rozšířil počet účastníků oblastní soutěže (tedy soutěže nad okresním přeborem) a zařadil se tak do historického výčtu družstev z benešovského okresu v této soutěži: Benešov, Vlašim, Jawa Zbořený Kostelec (dnešní Jawa Brodce), Votice, Zdislavice, Čerčany, Neveklov.
  Kde že většina těchto oddílů dneska je ?
  To jen dokládá dramatický úbytek oddílů v okrese (určitě nejen v našem); pamatuji doby kdy se benešovský okresní přebor hrával z důvodu velkého počtu družstev na dvě skupiny s následným finále o postup.

  Dost bylo nostalgie; i dnes máme na okrese kde hrát a co sledovat. Navíc, pokud jsem u srovnávání, tak tehdy se nám ani nesnilo, že některé družstvo okresu Benešov by mohlo úspěšně hrát druhou nejvyšší soutěž v republice :bye: !
  A druhé srovnání: možnosti být informován a sledovat šachové dění kdekoli, tehdy a nyní, je nesrovnatelné :-).

 5. 5
  Maťa píše:

  Na stránkách soupeřů je reportáž z pohledu Příbrami včetně několika ukázek z partií. Autor také chválí osvětlení a kritizuje malý prostor. :) https://skpribram.cz/regionalni-prebor-d-2023-24-7-kolo/

 6. 6
  Maťa píše:

  Brodce-Pravonín 4:4.

 7. 7
  Maťa píše:

  Výsledky jsem nikde na internetu nenašel, asi má nastavený systém problém s play off. :) Takže po šachovnicích jsme včera v Týnci hráli takto:

  1. Vávra Jan – Innemann František 0:1
  2. Fialka Miroslav – Horálek Miroslav 1:0
  3. Hroník Petr – Vávra Stanislav 1/2
  4. Procházka Jaroslav – Matějovský Ondřej 0:1
  5. Holub Milan – Staněk Ondřej 1/2
  6. Sládek Oldřich – Stein Michael 1:0
  7. Jukl Karel – Houdek Daniel 1/2
  8. Černý Jiří – Filip Lukáš 1/2

  Druhý zápas Struhařov – Příbram B skončil rovněž 4:4. Jsou to řežby. :-)

  Ještě pro Dana a Karla, kterým jsem připomínal jejich slavný souboj z roku 2008: https://www.sachyvlasim.cz/wp-content/uploads/HoudekJukl.jpg. Můj dobový komentář: „Dan ale zvítězit nedokázal, byť se snažil, co to šlo. V závěru vymyslel zajímavou oběť figury, přehlédl však jeden obranný tah a nezbývalo nic jiného než ukončit partii věčným šachem. Škoda, nezdálo se mi, že by měl Karel Jukl všechny zápletky pod kontrolou, ale třeba mu křivdím a viděl všechno :-) .“

 8. 8
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 7) – „Ještě pro Dana a Karla, ….“:
  Je zajímavé, že všichni ze záběru na historické fotce byli účastníky i včerejšího zápasu Jawa B – Pravonín A, tedy stejná část sestav zhruba po šestnácti letech ….
  A včera se většina z nich sešla nad analýzou poslední dohrané partie Matějovský-Procházka :-).
  (Foto mám, ale nevím, jak to poslat).

 9. 9
  Tom píše:

  Pro Maťu a případně ostatní – výsledky play off jsou zde:
  https://chess-results.com/tnr895609.aspx?lan=5&art=3&rd=1

 10. 10
  Maťa píše:

  Tomáš G. (8): Dobrý postřeh! Kromě 5 hráčů na snímku do obou zápasů zasáhli ještě Ondra Staněk, Jirka Černý, Petr Hroník a Jaroslav Procházka. https://www.sachyvlasim.cz/becku-se-vstup-do-souteze-nepovedl/

  Tom (9): Díky. Jsou tam divná ela (rapid místo vážných), ale to už je méně podstatné. :)

 11. 11
  Tomáš Gergelits píše:

  ad 10) (Kromě 5 hráčů ….):
  Aby byl výčet hráčů, zúčastněných na obou zmiňovaných zápasech úplný, tak doplním, že obou utkání byli přítomni ještě i Jirka Feierfeil a Petr Procházka; ovšem toho aktuálního z této neděle pouze jako diváci. První jmenovaný fandil osobně přímo na místě a druhý v Jihlavě zprostředkovaně přes WhatsApp :-).

 12. 12
  Maťa píše:

  Tohle mi, Tomáši, nedělej. Před přečtením poslední věty jsem se úplně vyděsil, že jsem si nevšiml, že tam byl přítomen Prochy. :)

 13. 13
  Tomáš Gergelits píše:

  :)) :bye:

  Přítomen osobně byl, ale týden před tím :-).

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist