TJ Spartak Vlasim
29
Led

Pravonín B na remízové vlně

Poslední dvě proběhlá utkání nebyla pro Pravonín „B“ šťastná. Bohužel ani v jednom z nich se nepodařilo vyhrát. První z výše zmíněných utkání se odehrálo v sobotu 20. ledna, kdy Pravonín „B“ hrál s Postupicemi a jednalo se o zápas, který se měl původně uskutečnit již v prosinci.

Do zápasu lépe vstoupili hosté, kdy pan Chomický vyhrává nad Adamem Slavíkem a oplácí mu tak prohru z minulého zápasu. Dále se pak daří domácím šachistům, když svého soupeře poráží Míra Horálek a Honza Veselý, oba na pohodu dotáhli své partie. Jedinou zápasovou remízu uhrál Vojta Břeský s panem Syslem. Ti se tak domluvili, když se ocitli v zablokované pozici.

V tuto chvíli byl stav zápasu 2,5–1,5. Z týmu už jsem hrál jen já.

Jiřík – Filip ČNT


Zkuste najít výhru za černé.

Výhru jsem nenašel a dostal jsem se do prohrané koncovky, kterou se mi podařilo dostat do této pozice.

Jiřík – Filip ČNT


Ano, vím, je to remíza …

V toto chvíli mi zřejmě můj mozek řekl už dost a já se po 5 hodinách vzdávám. Po chvilce si uvědomuji svou chybu a nad partií ještě dlouho přemýšlím, jak se to vlastně mohlo stát.

Druhé utkání se odehrálo 28. ledna, kdy do Pravonína zavítali šachisté ze Stříbrné Skalice. Přijeli však pouze 4 šachisté, jelikož měli problém se složením týmu.

Černého Petra si tentokrát vylosoval Honza Babický, který vyhrává kontumačně. Honzu chci pochválit za aktivitu, jako první náhradník odehrál skoro všechny partie v sezóně, je velmi spolehlivý. Stačí mu napsat a jede. :-) Doufám, že příště už si opět zahraje. Hned na začátku tedy vedeme 1-0.

Dále se pak připisují dvě remízy. První u Honzy Veselého na druhé šachovnici a druhou, pro mě překvapivou, remízu přidává Míra Horálek s panem Páchou … zřejmě taktika od kapitána.


Bitva na 1. šachovnici Pácha – Horálek

Jedinou prohru v zápase připisuje Adam Slavík. Partie se mu moc nepovedla a pan Studzinski hrál holt lépe. Věřím, že Adam příště zabere a smaže šňůru dvou proher.


Přemýšlející Adam Slavík a přihlížející Honza Babický

Stav zápasu je 2-2. Ještě hraje Vojta Břeský. Vojta celou partii tahal za delší provaz. Bohužel v koncovce chybuje a v remízové pozici už není co vymýšlet.

Břesky V. – Studzinski D.

V dalším 8. kole se Pravonín „B“ utká s Kostelcem nad Černými lesy.

Průběžná tabulka po 7. kole:

Stránky RS

(autor článku: Lukáš Filip)

7 reakcí na “Pravonín B na remízové vlně”

 1. 1
  Tom píše:

  Pěkný článek, díky Lukáši!

 2. 2
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Já bych za černého (Jiřík-Filip) zkusil Kh5.

 3. 3
  Zdeněk Ryšánek píše:

  …a nevyhrál bych. Nevychází mi ani Dd8. Také by mě zajímalo, jestli tam je, vítězný tah.

 4. 4
  Maťa píše:

  1…Dd8 je docela svůdnost. To zahrál Lukáš, a jak se znám, nedočkavě bych to zahrál i já – s tím, že Vxh4 nejde pokrýt. Bohužel je tam ale varianta 2. Vg1 Vxh4 3. Dxh4+ Dxh4+ 4.Vh2 a nic z toho… U plánu Kh5 s dalším Vxh4 zareaguje bílý stejně a bude tam dokonce mat. Vyhrané to je, ale ty svůdnosti to při přemýšlení komplikují. Každopádně pěknej diagram k tréninku – dobře, že si ho Lukáš nenechal pro sebe.

 5. 5
  Tom píše:

  Maťo, tvoje 1…Dd8 2. Vg1 Vxh4 3. Dxh4+ Dxh4+ 4.Vh2 a nic z toho… není tak úplně pravda. V této variantě by pak stačilo 4…Sxf3 a černý hladce vyhraje pěšcovku.

  Po 1…Dd8 je správně 2.Vg2! a pak platí, že nic z toho. :-)

 6. 6
  Maťa píše:

  No jo, škoda, že to Petr Jiřík zahrál líp než já. :)

 7. 7
  Maťa píše:

  Každopádně Lukáš s Petrem vytvořili ukázkový diagram na přesnost. Vítězný plán napadne člověka hned, ale musí ho provést přesně. Myslím, že je jen jedna cesta.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist