TJ Spartak Vlasim
10
Pro

Pravonín „B“ 8:2 Postupice, Říčany „J“

V neděli 20. listopadu jsme hráli v Postupicích. Jan Veselý, Michael Stein a Jáchym Slánský vyhráli celkem snadno. Já jsem hrál od začátku strašně rychle a to se mi nevyplatilo. Zbytečně jsem si nechal vzít hned na začátku pěšce, pan Blažek mi neustále měnil figury a zřejmě chtěl využít výhody jednoho pěšce. Naštěstí jsem se ubránil a byla z toho remíza. Největší bitvu svedl zkušený Lukáš Filip s Adamem Jiříkem. Dlouho to vypadalo na remízu. Adam několikrát nabídl Lukášovi remízu, ale Lukáš si věřil a v hodně těsné koncovce Adama přetlačil a vyhrál. Všem vítězům moc gratuluji.

Ukázka z partie Lukáš Filip – Jiřík Adam. Dokážete najít, jak mohl Lukáš na konci dát 4 tahový mat?

Ani ve čtvrtém kole regionální soutěže C neokusil Pravonín B hořkost porážky. V neděli 4. prosince k nám zavítali ostřílení hráči a jedna hráčka z Říčan. Jako první skončila partie Jakuba Mlýnka s Vojtěchem Štochlem. Přestože je Jakubovi pouhých 12 let, tak je to velice dobrý hráč. Soupeře od začátku tlačil a nedal mu žádnou šanci.


Jakub Mlýnek

Jako druhý jsem skončil já, jako kapitán jsem nedal šanci Ladislavovi Lacinovi. Pan Lacina šel ve středu po pěšákovi, ale špatně si to propočítal, pěšáka sice získal, ale já jsem získal střelce. Výhodu jsem ihned využil a po sérii šachů jsem panu Lacinovi vzal ještě věž a byl konec. Vedli jsme 2:0. Jako třetí skončil Adam Slavík proti Markovi Moravcovi. Adam hrál s černými velice dobře a po zásluze jasně zvítězil. Další partie vypadaly taky na vítězství, bohužel to kluci nedotáhli do konce. Štěpán Filip vedl o pěšáka nad Tomášem Kótkou, bohužel pokazil koncovku a soupeř vyhrál. Honza Veselý hrál s Annou Malou. Honza tlačil, vedl o 3 pěšce, jel si pro dámu a jasné vítězství, ale zkušená soupeřka se nečekaně zachránila patem.


Veselý Jan – Malá Anna

Honza špatně vyhodnotil pozici a zahrál b4. Čímž aktivoval „bláznivou věž“ a z celého bodu byla jen půlka.

Máme velice mladý tým a jsem na kluky moc hrdý, jak skvěle hrají. Doufám, že vyhrajeme i za 14 dní v Kostelci nad Černými Lesy.

Tabulka po 4. kole:

Stránky RS

(autor článku: Miroslav Horálek, ukázky: Lukáš Filip)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist