TJ Spartak Vlasim
28
Zář

Potřinácté vzhůru k tatranským vrcholům

Tříhvězdičkový hotel Sorea Titris v Tatranské Lomnici bude od neděle 30. 9. dějištěm již 64. ročníku turnaje o Tatranský pohár. Na tento svátek pro všechny „šachové turisty“ se z Vlašimi již v sobotu vydáme společně s Danem Houdkem a Kubou Voříškem (a fanoušky :-) ).

Hraje se klasicky švýcarem na 9 kol, tempem 90 minut na 40 tahů + 15 minut do konce partie s bonifikací 30 sekund za každý provedený tah. Tempo je lehce netradiční a to samé platí o losování (v úvodních čtyřech kolech se používá zrychlený systém) – viz vysvětlení níže.

V minulých letech bylo prvních 15 šachovnic přenášeno online na internet, předpokládám, že podobné to bude i letos. Většina kol začíná až v 18 hodin, čímž se vychází vstříc turistům, aby se daly během dne stihnout i náročné túry v okolní nádherné přírodě.

V předběžné startovní listině figuruje zatím 177 jmen, z nichž se 23 může pyšnit mezinárodním titulem. Najdeme zde hráče nejen ze Slovenska a České republiky, ale i z dalších 9 zemí. K největším favoritům patří velmistr Pacher a dvojnásobný vítěz turnaje Kanaďan Krnan. Já jsem nasazen jako 4., Kuba 49., a Dan 115. Z těchto čísel reálně hrozí, že bych mohl hrát s Kubou v prvním kole. :-)

Kompletní startovní listina

Veškeré informace k turnaji naleznete na stránkách Slovanu Bratislava.

Naši účast na Openu Tatry v minulých letech si můžete připomenout z celé řádky článků publikovaných na našem webu. Tady je pro zajímavost třeba moc pěkná reportáž Blanky z loňska 1.díl, 2.díl nebo moje už trochu historická z roku 2010 (na tu upozorňuji rád, protože je v ní asi nejhezčí kombinace, jaká se mi kdy podařila :-) )- 1.díl, 2.díl.

(autor článku: Tomáš Vojta)

15 reakcí na “Potřinácté vzhůru k tatranským vrcholům”

 1. 1
  Maťa píše:

  Držím palce a užívejte si to tam!

 2. 2
  Blanka píše:

  V 18h začalo první kolo. Kuba naštěstí nehraje s Tomášem. Má ale jiného silného soupeře IM Neklana Vyskočila. Odkaz na onliny
  https://www.chess.sk/index.php?str=online&detail=870

 3. 3
  Blanka píše:

  Dneska byl nádherný slunečný den. Vyjeli jsme lanovkou na Skalnaté pleso a pak i na Lomnické sedlo. Výhled stál opravdu za to. Po návratu na Skalnaté pleso jsme šli na Rainerovu chatu a na Hrebienok.

 4. 4
  Tom píše:

  Dopolední 2.kolo jsme zvládli velmi rychle a 2,5 ze 3 (remizoval Dan) není špatných. :-)

 5. 5
  Maťa píše:

  Ranní kola já pravidelně prošvihávám (Turecko, Tatry…) :-) – gratuluju.

 6. 6
  Blanka píše:

  Dan vyhrál. Tomáš prohrál. Kuba ještě hraje. Ma kvalitu víc.

 7. 7
  Blanka píše:

  Kuba vyhrál.

 8. 8
  Maťa píše:

  Dlouho tady nebyl žádný komentář k Tatrám, tak malý výsledkový souhrn po 5. kole:

  8. Tomáš Vojta 4 body
  31. Jakub Voříšek 3 body
  124. Daniel Houdek 2 body

  Výsledky Tomáše a Kuby zatím odpovídají papírovým předpokladům (myslím dle perfo), Dan je mírně v minusu, ale samozřejmě je to dáno i tím, že v posledních letech hraje za celý rok jenom Open Tatry :-) . Držím palce!

 9. 9
  Maťa píše:

  Pohled na onliny říká, že Tomáš dnes se jmenovcem vlašimské brankářské legendy rychle vyhrál. Mimochodem, „macko“ prý znamená v maďarštině „mat“ :-) .

 10. 10
  Maťa píše:

  Kuba a Dan s papírově o dost silnějšími soupeři prohráli. A koukám, jak dobře si zatím vede Amálka Zádrapová ze Vsetína: http://chess-results.com/tnr333317.aspx?lan=4&art=9&fed=CZE&turdet=NO&lansel=NO&css=2&snr=166.

 11. 11
  Jarda P. píše:

  To má Amálka jen o půl bodu míň než taťka :-). Radek má určitě radost jakou už má nástupkyni. Snad jí to vydrží.

 12. 12
  Maťa píše:

  A Tomáš se v Tatrách dostal do čela turnaje – to by byla bomba, kdyby to udržel… Držím palce!

 13. 13
  Jarda P. píše:

  Tak kvůli tomu tam snad jel, aby to vyhrál :-) .

 14. 14
  Maťa píše:

  Včera bohužel s velmistrem Pacherem prohrál a první už asi nebude, ale v případě dnešní výhry skončí hodně vysoko. Online přenos běží od 9 hodin na https://www.chess.sk/index.php?str=online&detail=878. Držím tedy palce i do Tater! (Jak znám Dana, ten už dal poslední kolo za remis, pokud soupeř nebyl proti :-) . )

 15. 15
  Maťa píše:

  Tak Tomáš remizoval a Dan prohrál. Kuba už od včerejška válčí s námi v Poličce :-) .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist