TJ Spartak Vlasim
28
Lis

Polofinále juniorů 2023

Od 11. do 18. listopadu se v Harrachově konalo Polofinále MČR juniorů. Domluvil jsem se s Péťou Machem, Kubou Ocelákem a Péťou Součkem, že budeme bydlet spolu na velkém pokoji (nakonec s námi byl i Matouš Hlavina a měli jsme dvě buňky 3+2, pokoj byl dostatečně velký). S Kubou Ocelákem jsme vyrazili už v pátek, abychom si ten týden prodloužili a užili si na hotelu už první večer. Dorazili jsme někdy kolem osmé hodiny večerní a na pokoji nás už čekal Péťa Mach, který jel po vlastní ose. Zahráli jsme si FIFU (přivezl jsem s sebou X-Box s nejnovější FIFOU 24), vypili nějaké dobré pití a poměrně brzy jsme šli spát, abychom mohli důstojně přivítat další den ostatní spolubydlící.


Parťák do každé situace

V sobotu dopoledne tedy dojeli i Matouš Hlavina a Péťa Souček a zašli jsme na společný oběd (všechno jídlo jsme měli v hotelu). Poté už bylo slavnostní zahájení a 1. kolo. Bílými figurami jsem nezvládl roli velkého favorita a partii jsem nakonec ještě se štěstím remizoval. Nebyl to moc dobrý start, ale ještě se s tím dalo pracovat.

Druhé kolo jsem černými poměrně hladce přehrál elově slabšího soupeře a dotáhl jsem se zpátky na přední stoly.

Třetí kolo jsem zahrál bílými dobrou partii (do určitého momentu), ovšem díky mému špatnému propočtu jsem dal soupeři šanci partii zremizovat a on toho bohužel využil.

Čtvrté kolo (dopolední ve dvojkole) jsem chytil elově o dost slabšího soupeře, kterého jsem poměrně rychle dokázal porazit.

3 body ze čtyř nebylo nic hrozného, a kdybych v dalším kole vyhrál, tak jsem na tom dobře. Bohužel jsem bílými nepředváděl dobré výkony a již potřetí jsem touto barvou pouze remizoval.

Šesté kolo jsem dal rychlou remízu s Péťou Machem, protože se mi zdálo, že touto taktickou remízou se výborně připravím na večerní blicák a zkusím ho vyhrát + 4 body ze 6 mi zaručuje dobrou pozici na závěrečný finiš v hlavním turnaji (chtěl jsem se dostat na šestou příčku, která zaručovala postup).

Blicák se mi velice vydařil a 8,5 bodů z 11 kol (6 výher, 5 remíz) mi stačilo na dělené první místo – měl jsem ovšem mnohem lepší pomocné hodnocení než Kuba Ocelák. Třetí skončil Kilián Slovák, který měl 3 z 6 a poté přišel mocný finiš 5 z 5. Máme krásnou fotku z vyhlášení (bez brýlí na vyhlášení nechodím). :-)


Tři šampioni bleskového turnaje 

Sedmé kolo jsem měl před partií vážný rozhovor se svým sekundantem na tomto turnaji (Markem Karasem jinak také řečeným „Maršálem Čobolskim“) a řešili jsme, že bílými je to těžká bída, a tak bych měl zkusit něco nového. Přišel jsem k partii a poslal jsem tam 1. c3, které jsem již několikrát zkusil na internetu. Nebylo by to tak hrozné, kdyby moje myšlenka nebyla jít Dc2. Marek Janouš mou myšlenku hladce vyvrátil a partie skončila v 15. tahu remízou v rovné koncovce. Už to půjdu maximálně 26. 12. na našem vánočním blicáku. :-)

Nezbývalo mi nic jiného než poslední dvě kola své soupeře likvidovat… 8. kolo to pocítil Míra Jirásko, kterému jsem během dne asi 10x řekl, že to bude obrovský kolotoč, že už je na čase ho rozjet. Vždy se začal smát a plácli jsme si, že se těší teda. U partie zjistil, že to nebylo jen plácnutí do vody, ale krutá realita. Berte to s nadsázkou – je to dobrý kamarád, který po partii říkal, ať hlavně nakonec postoupím.

Poslední večeři jsme zašli s Markem Karasem a Kubou Ocelákem do místní pizzerie, která byla opravdu vynikající. Páteční večer jsme krásný týden zakončili na diskotéce a v herně, kde se to poměrně protáhlo do pozdních hodin. Dost mě uklidnilo, když tam se mnou do těch pozdních hodin zůstal i Ruda Jun, se kterým jsem hrál ráno o postup. Říkal, že nechce, aby vyhrál kvůli tomu, že šel spát dřív, tomu říkám hrdinství. :-)

Rudovi stačila remíza a já musel vyhrát, proto nebylo vůbec dobré, že měl bílé a já černé, i když v mém případě nevím, měl jsem bílými 4 remízy v turnaji… Přesně, jak jsem čekal, tak mi Ruda dal výměnnou Francii, ale tak co, hrál jsem dál s nadějí, že když budu hrát rychle, tak dostanu Rudu pod tlak. Také se tak stalo. Dost rychle měl Ruda pod půl hodiny proti mé hodině a deseti minutám. Pozice se mu dosti začala hroutit a z výrazu jeho tváře jsem cítil, že mám šance slušné. V klíčový moment jsem se zachoval jak blázen a nechal se unést davem – když Ruda obětoval střelce na h7 a kolem se seběhli lidi, tak jsem místo kontroly, jestli není lepší třeba králem uhnout, tak jsem automaticky střelce vzal a partie skončila rychle vynucenou remízou. Má chyba. Každopádně Ruda podával na turnaji mnohem lepší výkony než já a postupuje právem.

V turnaj zvítězil Andrej Boháček, druhé a třetí místo brali moji kamarádi Honzík Seidl a Ruda Jun. Postupující pozice doplnili Hák, Skýpala a Timy Bokhnak. Všem upřímně gratuluji a přeji hodně zdaru na březnovém finále.


„Timy, skončíš vysoko!“

Během týdne jsem zašel na několik hezkých výletů a mám spoustu pěkných fotek.


Mumlavské vodopády


Jezírko nedaleko hotelu

Nevysvětlitelné hlášky:

„Holky, my tady chlastáme už od pátku.“

„To nám stejně nikdo neuvěří“

„Tady spát nebudeš!“

„Ke štěstí mu stačí ovladač a mastné vlasy.“

„Končíme, naše hvězda chce spát.“

„Osssíčku, stihl ses připravit?“

„Sprchoval ses už kámo? Vždyť je středa vole.“

„Chcete nové ručníky? Dobrééé.“

„OC jdeš dneska ven? Otevřeme jen okno a dáme FIFU.“

„Hlavní kalící místnost je tady.“

„Čuměl u toho jako brambora.“

„Vedle něj spát nebudu, strašně smrdí…“

„Vážně hraje v tom pivním tričku? To je debil…“

Byl to jeden z nejlepších (možná ten úplně nejlepší) týdnů mého života a děkuji všem, kteří se na něm podíleli. Už se těším, až se zase setkáme na tomto turnaji za rok.

Výsledky na chess-results

Stránky turnaje

Článek na webu Šachového svazu

(autor článku: Jakub Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist