TJ Spartak Vlasim
13
Úno

Pohár jsme vrátili, ale brzy si pro něj přijedeme!

David Kůra

O víkendu se naše šachová ekipa (Štěpán Filip, Filip Kůra, František Jelínek a Adam Slavík) zúčastnila turnaje o Pohár Města Světlá nad Sázavou, kam jsme jeli i vrátit putovní pohár, který v loňském roce získal náš Vojta Filip. Šachové město nás přivítalo svou vyhlášenou pohostinností, vždyť mají bohaté zkušenosti, a slunečným počasím, jež v nás budilo naděje, a jak se ukázalo, oprávněně!

Turnaj jsme zahájili vcelku úspěšně. Filip K. svou partii vyhrál, také Štěpán F. až do konce sahal po bodu, ale nepřipraveným závěrem daroval soupeři remízu. Adam S. se svým soupeřem srdnatě bojoval, přesto prohrál a stejně jako Fanda J. podlehl silnějšímu soupeři.

Už pohled na rozlosování II. kola v nás budil rozpaky, ale celá naše čtveřice podala bojovný výkon a svým zkušenějším soupeřům po velkém boji podlehla.

Ve III. a IV. kole se hráči pořádně rozehřáli a zejména Adam S. se vytáhnul. Zatímco ve III. kole bod ztratil Filip K., který zastavil nadějný útok a nabídl tak soupeři výhru, ve IV. kole jej ztrátou vystřídal Fanda J. Ovšem v každém z kol 3 body úspěch. Kluci hrají krásné a vyrovnané partie, i když se zrovna někomu nedaří.


Fanda Jelínek

V. kolo nám připravilo porážky Adama S. a Štěpána F., ovšem také výhru Fandy J., ale zejména nádhernou partii Filipa K., kdy se se soupeřem přetahovali doslova o to pověstné pole šachovnice v neprospěch našeho borce.

Samozřejmě nechybělo pravonínské derby, tentokrát mezi Fandou J. a Filipem K., kteří se dobře znají, a tentokrát zvítězil Filip. Opět vítězství Štěpána F., který se sune pořadím vzhůru. Smolná porážka Adama S., jenž zde odehrál vskutku výborné partie!

V posledním kole potvrdili hráči svým výkonem své ambice a naši zkušení Filip K. a Štěpán F. zvítězili, a tím obsadil Štěpán F. 3. místo a Filip K. 4. místo v H10! Prohra Adama S. mrzela, ale přesto 3. místo v H8 je super. Fanda si odehrál své, ale chtělo by to občas zpomalit.


Štěpán Filip při vyhlášení

Tentokrát jsme Pohár neodvezli, ale dvě 3. místa a jedno 4. místo – s tím jsme nepočítali a je vidět, že kluci mají našlápnuto, přestože jsou dny, kdy se nedaří.

Turnaje se zúčastnil také Kubík Vojta, který obsadil 2. místo v H10 za svým velkým rivalem Rudolfem Junem. Oba uhráli po 5 bodech, ale Ruda měl lepší pomocné hodnocení.

Velký dík náleží panu Fialovi za zorganizování pěkného turnaje, dík za pěkné ceny a za rok zase nashledanou.

Kompletní výsledky na chess-resutls

Fotky

Článek na stránkách pořadatelů

3 reakcí na “Pohár jsme vrátili, ale brzy si pro něj přijedeme!”

 1. 1
  Zdeněk Fiala píše:

  Děkujeme Vašim hráčům a rodičům za účast na našem turnaji a všechny Vás zveme na příští ročník. Letos u nás probíhá rekonstrukce Společenského sálu, a proto jsme se museli přestěhovat do školní jídelny. Měli jsme obavu, abychom se vešli s kapacitou, a proto jsme raději neobesílali další vzdálené oddíly. Příští ročník bude v novém Společenském sále a my zavčasu pozveme mládež z širokého okolí.
  A ještě odkaz na fotogalerii: https://picasaweb.google.com/115085634347738786411/PoharMestaSvetla2014#5978472585090021346

 2. 2
  Marie F. píše:

  Celkové výsledky: (podle kategorií budou později), celkem soutěžilo 77 šachistů
  Petra Píšová 3. místo, 7 bodů, výkon 1452
  Filip Kůra 19.místo, 5,5 bodu, výkon 1239
  Štěpán Filip 27.místo, 5 bodů, výkon 1153
  Lukáš Zeman 31.místo, 5 bodů, výkon 1172
  Fanda Jelínek 32.místo, 5 bodů, výkon 1118

  Péťa Píšová byla v kategorii D 12 zlatá!
  Filip Kůra v kategorii H 10 bronzový!
  Všichni v první polovině startovního pole. Děkujeme za vzornou reprezentaci.

 3. 3
  Tom píše:

  Celkové výsledky:
  http://www.chess-results.com/tnr161682.aspx?lan=5&art=1&wi=821

  Parádní umístění Péti! A i ostatní zahráli pěkně.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist