17
Úno

Podruhé v rozštěpených Říčanech

Patrik Pýcha

Po dlouhé pauze pokračoval seriál Regionální žákovské ligy 15. února sedmým turnajem opět v Říčanech. Stejné zůstalo prostředí, ale změnil se pořadatelský tým. V novějším oddíle (Šachový oddíl Figurka), jenž se před nějakou dobou odštěpil od původního, jsou hlavními postavami Martina Kořenová a její manžel Vladimír Kořen – říčanský starosta a moderátor pořadu České televize Zázraky přírody.

Samotný turnaj byl značnou propagací nového oddílu, což se jeví vzhledem k přívlastku „nový“ jako pochopitelné, a řekl bych, že panu Kořenovi se díky jeho zkušenostem a skvělému vystupování velmi povedla. Průběh turnaje byl oproti obvyklé praxi ozvláštněn před každým kolem o ukázky z partií nejlepších šachových mistrů (prezentovaných Joelem Jančaříkem), v nichž se i oni dopustili neskutečných chyb. Uvedené příklady byly velice jednoduché, a proto si myslím, že většině dětí se podařilo udržet pozornost.

Jsem zvědavý, jaký bude v následujících letech osud obou říčanských klubů a obzvlášť nového ŠO Figurka, který nazval sám Vladimír Kořen odvážně jako „dynamičtější“.

Nyní už přejděme k turnajovým výsledkům. Vzhledem k jarním prázdninám nebyla vlašimská účast moc hojná a na nejvyšších příčkách naše naděje nehledejte vůbec.

Turnaj A

V nejsilnějším turnaji zvítězil se 3,5 body Michal Pastrnek (1568) z KŠ Říčany 1925. Na stejný bodový zisk a druhé místo dosáhla po velmi hezkém výkonu Klára Kocourková (1333) z ŠK KDJS Sedlčany. Bronzová příčka připadla se 3 body Anně Zlámané z KŠ Říčany 1925.

Naším jediným zástupcem v elitní šestnáctce byl Jakub Vojta (1303). Kuba se tentokrát dopouštěl velikých chyb a jeho hra bohužel na více než 1,5 bodu a 13. místo nestačila.

Turnaj B

Béčko zcela jasně ovládl Ondřej Hlaváček z ŠK KDJS Sedlčany, který se 6,5 body získal bodový náskok na své pronásledovatele. Na stříbrnou pozici vyneslo 5,5 bodu a dobré pomocné hodnocení Pavla Zemena z KŠ Říčany 1925, stejného bodového zisku dosáhl s horším pomocným hodnocením bronzový Vojta Štěpán z TJ JAWA Brodce.

Moc pěkného výsledku dosáhla Petra Píšová, jež vybojovala 5 bodů a skončila na 5. místě. Kromě nepovedené partie z prvního kola sehrála dobrý turnaj a vyrovnaný, ač nakonec prohraný, souboj svedla i s vítězem turnaje.

Turnaj C

V turnaji C se z vítězství radoval David Studzinski z KŠ Říčany 1925, který jako jediný nasbíral 6 bodů. O půl bodu méně získali na druhém a třetím místě Mirek Danda (KŠ Říčany 1925) a Václav Zvolenský (TJ JAWA Brodce).

8. Jan Vodička (ŠŠ STAMAT) – 5/7

9. František Jelínek – 5

10. Lukáš Zeman – 5

Organizátoři odvedli výbornou práci, díky které se i druhý říčanský turnaj velice vydařil. Jako vždy děkuji Petru Havelkovi za jeho bezchybné řízení.

Do konce seriálu Regionální žákovské ligy 2013/2014 už zbývají pouze dva turnaje. Předposlední kolo se uskuteční 1. března ve Stříbrné Skalici.

Podrobné výsledky na chess-results

Průběžné pořadí RŽL po 7 odehraných turnajích

Hodnocení dětí z Pravonína

Fotky

5 reakcí na “Podruhé v rozštěpených Říčanech”

1. 1
    Tom píše:

Dnešní RŽL přinesla Vlašimi mnohem více radosti než ta předchozí. Výborně zahráli v béčku Štěpán Filip a Honza Žirovnický. Odměnou jim je zisk III.VT. V céčku se pak dařilo malému Vojtíškovi Vopálkovi, který získal IV.VT. Tu si uhrál i Lukáš Škrabánek z Dolních Kralovic. Zmínit by se určitě mělo i 3.místo Ríši Mládka v áčku a Filipa Kůry v céčku. Je super, že se prosazují i jiná jména než obvykle.

Výsledky:

2. 2
    Maťa píše:

Jo, to jsou pěkné výsledky, gratuluji! Ríša i nadále celkově vede, ale jestli po Vojtovi Filipovi převezme putovní pohár pro absolutního vítěze ročníku, se rozhodne až na posledním turnaji v Sázavě – Michal Pastrnek z Říčan se dotáhl na rozdíl jednoho bodu…

3. 3
    Vojta M. píše:

Tak v Kralovicích máme druhou 4. VT v nové generaci. Asi tedy po dohodě kluky zaregistrujeme pod spartak vlašim a necháme jim to rovnou uznat. Na turnaji na kroužku si jí teda už taky uhráli oba, když měli spolu remízu a jinak samé výhry.

4. 4
    Jarda P. píše:

5. 5
    Tom píše:

Já už jsem o RŽL taky pár vět napsal. Spíš než článek bych to ale nazval souhrnem výsledků. :-) Zvěřejněno to bude během zítřka.