TJ Spartak Vlasim
22
Úno

Po třech remízách konečně kýžená výhra!

Marie Filipová

Vůbec nám nevadilo, že máme po velkém turnaji, na kterém kluci aktivně pomáhali. Všichni dorazili do klubovny včas a napjatě jsme očekávali, kdo z Postupic přijede. Míra Lalouček na Zimním turnaji prozradil panu Vykoukovi, že hrát nebude. Myslím si proto, že dojeli i s ambicemi alespoň na remízu. My chtěli moc vyhrát!

Postupičtí, resp. pan Filandr nám dovezli jako dárek pěkné propisky na památku, my jim zase přichystali malé občerstvení. Trošku jsme popovídali a po sepsání nezbytných formalit se pustili to boje.

Na první desce hrál Lukáš Filip (1573) s Pavlem Vykoukem (1674), druhou obsadili Patrik Studnička (1492) a Karel Blahout (1465), na třetí šachovnici hrál Štěpán Vopěnka (1499) s Milanem Roubíčkem (1356). Jan Vopěnka (1479) hrál s Pavlem Filandrem (1277) na desce čtvrté a na poslední desce se utkali Vojta Filip (1367) s Pavlem Formanem.

Míra Lalouček dneska nechtěl hrát, ale nevydržel a přijel se podívat. Dokonce když pak kluci chtěli dávat remízy, tak se chodili ptát jeho, respektují ho jako kapitána, i když nehraje! Ovšem on jim říká: „Jste mladí, ještě hrajte dál!“ Dneska se to zrovna vyplatilo Patrikovi a možná i Lukáš mohl partii vyhrát.

Nejagresivněji se dneska pustil do partie Vojta. Pan Forman přišel hned při zahájení o tři pěšce. To už je dostatečná materiální přesila, která Vojtovi stačí k získání bodu. Koncovku vyhrál s přehledem a jen konstatoval, že ho soupeř vůbec nepotrápil. Vojta dával partiář k podpisu v 10.20 hodin.

Pavel Filandr versus Honza Vopěnka
Poslední dvě šachovnice = 2:0 pro Pravonín

Odvážně, trochu rychle hrál i Štěpán Vopěnka s panem Roubíčkem. Partii nemůžeme rozebrat, protože je po 9 tazích nečitelná. Prosíme tedy šachisty z Postupic, budou-li tyto řádky číst, aby poprosili pana Roubíčka a on ji naťukal do počítače a poslal nám ji on. Štěpán hrál dlouhou dobu s figurou méně a prohrál o hodinu později, než končil Vojta, tedy v 11.20 hodin. Stav: 1 : 1.

Někdy v tuto dobu žádá Lukáš i Patrik o povolení k remíze. Dostali pokyn hrát dál. Míra sice viděl, že Lukášova pozice je remízová, ale u Patrika viděl naději na výhru. Tak hoši pokračovali v namáhání „hlaviček“ a vymýšlení dalších kombinací.

Honza Vopěnka hrál s panem Filandrem velice opatrně. Brzo získal pěšce a pak po pěkném kombinačním obratu i figuru, a to už se panu Filandrovi hrálo špatně. Začal prozpěvovat: „Trápím se, trápím…!“ Krále položil ve 12.00 hodin, dokonce se pár vteřin poté rozezněly zvony na kostele, ohlašující  poledne. Tak tedy 2 : 1.

Právě v tuto dobu nabízí remízu pan Pavel Vykouk. Lukáš se radí a čekáme. Čekáme na to, jak dopadne partie, kterou hraje Patrik s Karlem Blahoutem, který má dva pěšce víc a stále šachuje. Patrika vytlačil králem na svoji poslední řadu, a to byla veliká chyba. Musel si své dva pěšce hlídat dámou, Patrik hlídal jen jednoho. Pak ho nabídl k braní, ale pan Blahout si nevšiml, že dostane jednotahový mat! Hurá!!! 3 : 1.

Karel Blahout versus Patrik Studnička
Vítězný bod získal Patrik Studnička v partii s Karlem Blahoutem.

A nyní už se podepisuje remíza na první desce, kde se hrálo od střední hry na remízu. Celou dobu byl stav vyrovnaný. Ovšem po přehrání ukázal Fritz +1, Lukáš mohl po několika tazích získat pěšce a partii vyhrát.

Konečný výsledek 3,5 : 1,5 konečně prolomil naše „remízování“ a my jsme se dokonce ve výsledkové listině vyhoupli na 4. příčku! S hráči tohoto družstva nám bylo příjemně, jako bychom se znali odjakživa, hlavně pan Filandr kluky chválil, říkal, že jejich výsledky sleduje a popřál všem hodně úspěchů v nadcházejících soutěžích. Pan Vykouk zase „prokoukl“, že je trénuje Ondra Matějovský, jehož práci s mládeží hodnotil velmi pochvalně! Děkujeme!

ŠK Pravonín   Sokol Postupice
Filip Lukáš 1573 ½ ½ 1674 Vykouk Pavel
Studnička Patrik 1492 1 0 1465 Blahout Karel
Vopěnka Štěpán 1499 0 1 1356 Roubíček Milan
Vopěnka Jan 1479 1 0 1277 Filandr Pavel
Filip Vojtěch 1367 1 0 0 Forman Pavel
  :

Tabulka po 9. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Partie Skóre
1. Dolní Kralovice 7 1 0 22 26 30.5
2. Sokol Neveklov 6 1 1 19 15 25.5
3. Jiskra Zruč n.Sáz. 5 1 2 16 17 23.0
4. ŠK Pravonín 3 3 2 12 14 21.5
5. Sokol Benešov B 4 0 3 12 14 16.5
6. Jawa Brodce C 3 2 4 11 19 23.5
7. ŠK KDJS Sedlčany B 3 1 4 10 14 18.0
8. ŠK Medvědi Zvole B 1 3 4 6 9 14.5
9. Sokol Postupice 1 2 5 5 12 17.0
10. Kavalier Sázava 1 2 5 5 12 16.0
11. Spartak Vlašim C 1 2 5 5 10 14.0

Zpravodaj s kompletními výsledky 9. kola Regionální soutěže

Fotky ze zápasu

Partie k přehrání  /zápis partie Vopěnka – Roubíček byl nečitelný/.

7 reakcí na “Po třech remízách konečně kýžená výhra!”

 1. 1
  Jirka píše:

  Ještě jedna gratulace do Pravonína.

  Je to již skoro obehraná písnička, že Vojta si zase moc nezahrál :-( . Příští rok to chce určitě dát Vojtu na soupisku výrazně výš, aby pro něj měly partie vůbec nějakou cenu. Na pátou desku patří Tomáš, Dan nebo Michal, ale kromě Tomáše se tam celou sezónu vůbec nedostali. Stejně tak si za Kralovice vůbec nezahrál David Pikal a dost stojí i Jaromír Snížek. Holt příští rok budeme muset postavit o jeden mančaft víc.

 2. 2
  Tom píše:

  Sice to k zápasu vůbec nepatří, ale jako perličku přidávám, že tento článek je již pětistý na našem webu! Což už je docela solidní číslo! :-D

 3. 3
  Maťa píše:

  Myslím, že si partii Štěpána Vopěnky s panem Roubíčkem nepřehrajeme. Milan Roubíček je rekreační šachista, pravidelně nastupuje za Postupice a jezdí si zahrát volné partie do Chotýšan, ale šachové programy na PC těžko používá… Mimochodem, stejně jako většina ostatních hráčů Postupic (Vykouk, Blahout, Kořínek, Bleha) bydlí ve Vlašimi, takže je to taky tak trochu naše družstvo, alespoň já Postupickým v soubojích s nevlašimskými družstvy fandím…

  Jirka: Michal Sibal málokdy hraje o víkendu šachy, dává přednost jiným aktivitám. Pro Dana letos asi ještě vážné partie nejsou, hraje moc rychle, v příští sezoně uvidíme. Ale že Vojta potřebuje silnější soupeře, to je samozřejmě pravda.

 4. 4
  Tom píše:

  Na konec článku byla doplněn odkaz na přehrávač, kde si můžete přehrát partie ze zápasu Pravonín – Postupice.
  http://www.sachyvlasim.cz/viewer/Pravonin_Postupice.htm

  Zárověň upozorňuji, že počinaje včerejškem /díky Ondrovi Vykoukovi/ byla v přehrávači přidána volba STAŽENÍ PARTIÍ VE FORMÁTU .PGN . Což si myslím je docela užitečná věc.

 5. 5
  Marie F. píše:

  Ze Zruče nad Sázavou vezou kluci remízu. Vyhráli Patrik Studnička a Vojta Filip, remizoval Lukáš Filip, nedařilo se Honzovi Vopěnkovi a Danu Ždychovi, který na poslední chvíli doplnil sestavu a odbyl si křest v RS.

 6. 6
  Maťa píše:

  Remíza na půdě silné Zruče není špatná. To céčko bohužel podlehlo v přímém souboji o poslední místo Postupicím nejtěsnějším rozdílem: vyhráli Honza Bašta a Franta Helebrand, prohráli Jarda Pazdera a Miroslav Matoušů. Za nemocnou Martinu Krejčiříkovou se nepodařilo sehnat náhradu, a tak nakonec zápas rozhodl kontumační bod…

 7. 7
  Petr H. píše:

  My jsme v Sázavě jen se štěstím remizovali a tak Sázava céčku o bod utekla.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist