TJ Spartak Vlasim
08
Čvn

Po jedenácté v řadě mezi elitou

Covid Vlašim nezastavil! Tak by se dal stručně shrnout závěr základní části Extraligy mládeže. Vlašimský tým po výborných výkonech porazil Polabiny, Jičín i Lipky a po jedenácté v řadě postoupil mezi osm nejlepších družstev České republiky!

Extraliga mládeže se dohrávala takřka po 8měsíční pauze a byla trochu otázka, jak k tomu týmy přistoupí. Tyto obavy se ale ukázaly jako liché, v podstatě všichni nastoupili v nejsilnějších sestavách, bylo vidět, že se děti těšily, až si zase zahrají naživo.

V pátečním podvečerním kole jsme ve Sporthotelu přivítali Polabiny a utkání se pro nás nevyvíjelo vůbec dobře. Po prohrách sourozenců Dudkových to bylo 0:2 a ani pozice na dalších šachovnicích příliš optimismu nevzbuzovaly.  Náš tým ale předvedl úžasný obrat. Na 2:2 srovnala dvojice David Hák, Kryštof Křížek (tady jsme dostali od jednoho nejmenovaného milovníka černého humoru SMS, že bychom tato dvě příjmení neměli psát vedle sebe, že by z toho mohl být malér :-) ). A o vítězství rozhodly první dvě desky, kde Kubové otočili špatné koncovky. Vydřené, ale velmi důležité vítězství (k postupu jsme potřebovali získat alespoň 6 bodů z 9 možných). Nejlepší výkon předvedl určitě David:

I první sobotní zápas skončil 4:2 v náš prospěch, ale tady byl jasně v naší režii. Rychle vyhrál Kryštof Křížek (v letošní sezoně extraligy má 6 bodů ze 7!), další bod přidal Kuba Vojta a hosté korigovali až za stavu 4:1.

Odpoledne nás čekal nejsilnější soupeř a bylo pravděpodobné, že už to bude souboj o body do finálové části. A i toto utkání jsme zvládli na jedničku s hvězdičkou. Základem bylo (stejně jako v předchozím zápase), že Kuba Voříšek udržel na první šachovnici silného soupeře (oba s titulem FM). Krásnou výhrou na téma Innemannův pěšec :-) se pak blýskl Vojta Dudek:

Dudek V. – Cibulka J. pozice po 16. tahu bílého:

Dudek V. – Cibulka J. pozice po 32. tahu bílého (černý se vzdal):

3 silní soupeři, 3 výhry, 3. místo v tabulce a 3 body přenesené do finálové části (ta se bude hrát od 3. září v místě, o kterém se rozhodne začátkem července), taková je parádní víkendová bilance.   :-)  Velká pochvala celému týmu, ale snad ještě důležitější než body je, že jsme se zase viděli (přišli se podívat rodiče i někteří bývalí hráči), zašli společně na večeři, pokecali …. Prostě, že se zase vrátil normální život.    

Výsledky na chess-results

(autor článku: Tomáš Vojta)

6 reakcí na “Po jedenácté v řadě mezi elitou”

 1. 1
  Tomáš Gergelits st. píše:

  Pěkný pohled na závěrečnou tabulku! I prohry s prvními dvěma týmy jsou jen velice těsné.

  Gratulace patří nejen všem hráčům družstva, ale celému realizačnímu týmu a doprovodu! Správné vedení a spolehlivé zázemí je k takovýmto výsledkům velice důležité.

  Při čtení podrobností k zápasům jsem se v jednu chvíli (u věty s „Krásnou výhrou na téma Innemannův pěšec …..“) už už těšil na další „vítězný tah s proměnou pěšce v dámu na sedmé řadě“, záhy mi však došlo, že takovéto finty umí jen František :-) .

 2. 2
  Anonym píše:

  vyborne! Blahoprani celemu tymu! A uz muzu zacit zase sledovat internet: )

 3. 3
  HonzaS píše:

  Gratuluju k týmovému úspěchu!
  Neměli byste link na celý průběh partie Dudek Cibulka?Přiznám se že si neumím domyslet jak se černý král dostal z rošády do takového průvanu v centru.

 4. 4
  Tom píše:

  Honza S.: Partii ti posílám do mailu – dokonce okomentovanou (chtěl jsem jí tak dát na web, ale pak mi ty diagramy s Innemannovým pěšcem přišly lepší). :-)

 5. 5
  Maťa píše:

  Tomáš Gergelits (1): To by byla spíš Innemannova dáma. :-) Ale to, o čem píšeš, se stalo asi jen jednou, zato „Innemannův pěšec“ byl pojmem už před více než 30 lety ve Zdislavicích. O uvedeném odborném termínu jsem psal u příležitosti 70. narozenin našeho hráče v článku „Kam ta Anka šla?“: https://www.sachyvlasim.cz/?p=41183

 6. 6
  Tomáš Gergelits st. píše:

  Maťa (5):
  Ondro, díky za doplnění.
  Při původním prohlédnutí diagramů z výhry Vojty Dudka mi došlo, co si pod pojmem Innemannův pěšec mám zhruba představit (napadalo mě něco jako kamarád z řad soupeře či dezertér), ale že má tento odborný termín tak hlubokou historii, to jsem tedy netušil. Tak jste se s Tomem V. prostřednictvím článků postarali o prohloubení mých chabých znalostí šachové teorie; a to nejen v oblasti takticko-strategického využití takového pěšce, ale i v oblasti odborného šachového názvosloví :-) .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist