TJ Spartak Vlasim
31
Kvě

Po 23 letech bez Mati

3, 2, 4, 3, 5, 2, 2, 3, 4 – to jsou fantastická umístění z posledních devíti let, na která bude navazovat vlašimský tým na legendárních Šachových Zaječicích. Stále tam ale chybí ta jednička, a tak byl pod tlakem zhýčkaných a rozmazlených fanoušků od týmu odvolán trenér Maťa. Stalo se tak po 23 letech jeho nepřetržitého ježdění na Zaječice. 

Tak to byl pokus o vtipný úvod (Maťa musí o víkendu do práce a jistě zase za rok pojede). Letos tak na již 57. ročníku Zaječic tým povede Patrik Pýcha a věřme, že dokáže s družstvem navázat na předchozí úspěchy. Snadné to ale vůbec nebude, na tento, troufám si tvrdit nejprestižnější dětský turnaj v rapid šachu v České republice, je přihlášeno celkem 938 lidí, z toho 616 hrajících!

Na programu jsou hned 3 turnaje: Mistrovství České republiky 6členných družstev starších žáků (rok narození 2004 a ml.), Turnaj dvojic nejmladšího žactva (rok narození 2010 a ml.) a Turnaj v rapidu jednotlivců (bez omezení věku).

Vlašim bude hrát v následující sestavě:

1. Vojta Jakub
2. Dudek Vojtěch
3. Hák David
4. Křížek Kryštof
5. Steinová Kamila               
6. Stein Michael    
(7. Medvěd Spartakus)  

Z videa si můžete připomenout loňský vítězný skok Spartaka při vyhlášení: :-)  

Pravonín si, jak se stalo poslední roky zvykem, postavil svoje družstvo a pod hlavičkou Vlašimi“B“ bude hrát v této sestavě:

1. Filip Štěpán
2. Píšová Petra
3. Vopálka Filip
4. Veselý Jan
5. Kůra Filip
6. Jelínek František

Navázat na výborná umístění z minulých let nebude v konkurenci absolutní české špičky snadné. Zahrát si přijede 72 družstev, a to nejen ze všech koutů naší země, ale dorazí i mladí šachisté z německého Bannevitzu.


Vlašimské družstvo při loňských Zaječicích

V turnaji dvojiček se pak představí Daniel a Tomáš Zemanovi, Vít Duda a Eliška Škarydová . Přihlášeno je celkem 64 malých dvojic. V turnaji jednotlivců budeme moct fandit Lukáši Zemanovi, Vojtěchu Vopálkovi, Kateřině Mrázkové a Michalu Kubcovi.

Formát turnaje nedoznal oproti loňsku žádných změn – 9 kol: 6 v sobotu, 3 v neděli, tempo 2×25 minut + 10s za tah, bez povinného zápisu. Losuje se švýcarem, hodnotí se klasickým tříbodovým systémem pro soutěže družstev. Turnaj se třetím rokem bude hrát v chrudimském muzeu. Prostředí je tam moc pěkné, ale my stále vzpomínáme na akce u sečské přehrady, kde se Zaječice hrály ještě před 3 lety. A aby se z této akce pro nás nestal „tuctový městský turnaj“, tak jsme si stejně jako loni domluvili ubytování v chatkách u rybníka v Heřmanově Městci (Pravonín bude bydlet v penzionu v Chrudimi). Na místo odjíždíme tradičně v pátek odpoledne, večer bude jako vždy v posledních letech táborák, chybět nebude ani kytara.

Držte dětem palce, ať se jim v turnaji daří a užijí si prima víkend.


Tři roky staré foto z pátečního večera

Webové stránky pořadatelů

Vlašim na Zaječicích v roce 2018, 2017, 2016 , 20152014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008

Vzpomínkový článek Jirky Mejzlíka s historickými výsledky Vlašimi

(autor článku: Tomáš Vojta)

41 reakcí na “Po 23 letech bez Mati”

1 2
 1. 31
  Maťa píše:

  Super :-)

 2. 32
  Jarda P. píše:

  Jak to vypadá ? Tipuju, že to bude naše těsné vítězství.

 3. 33
  Maťa píše:

  Prý vedeme 3:2, dohrává David.

 4. 34
  Maťa píše:

  3,5:2,5 :-) Věřím, že se neotočí pomocná hodnocení a bude medaile.

 5. 35
  Jarda P. píše:

  Super, to vyjde :-) .

 6. 36
  Patrik P. píše:

  BRONZ!!!

 7. 37
  Jarda P. píše:

  Gratulace :-) :-) :-) .

 8. 38
  Petra píše:

  Gratulujeme vám, jste dobří :-)

 9. 39
  Iva píše:

  MOc gratuluji.ik :-D

 10. 40
  Maťa píše:

  Gratuluju! Škoda, že letos neuvidím Spartakův skok na pódium, ale jsem rád, že to jde i beze mě :-) .

 11. 41
  Robin píše:

  Taky gratuluju! Myslim, ze v ty konkurenci je dobry vysledek. Klobouk dolu pred Kubou. U Krystofa bych cekal vic bodu. I kdyz to zase v nejakem zapase musel lamat atd. U becka skoda prohry v poslednim kole…

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist