TJ Spartak Vlasim
24
Čvn

Po 12 letech bez medaile

Tomáš Vojta

O víkendu proběhlo v Mladé Boleslavi finále krajského přeboru mládeže v kategoriích HD10 až HD16. V sázce nebyly jen tituly krajských přeborníků, ale i postupy na Mistrovství Čech, které se bude hrát v říjnu (kategorie HD12 – HD16) a v listopadu (kategorie HD10) v Harrachově. Turnaj se hrál na 7 kol tempem 2×60 minut s povinným zápisem (kategorie do 10 let na 9 kol tempem 2×45 minut).

Šachový oddíl Spartak Vlašim reprezentovali Ríša Mládek, Kuba Vojta (oba kategorie do 16 let), Vojtěch Vopálka a Adam Slavík (oba kategorie do 10 let). Ke zhodnocení jejich výkonů použiji komentář Ondry Matějovského: „Bohužel poprvé od zavedení KP žáků v roce 2003 se vracíme bez medaile. Při naší letošní účasti, kdy jsme některé předpokládané medailisty a medailistky poslali na jiné (nešachové) akce (Voříšek, Vlková, Píšová) či přesunuli do starších kategorií (Mládek, Vojta), měl ale reálnou šanci jen Ríša. Ten přišel o stříbro dost nešťastně – v posledním kole ve vyhrané koncovce se dvěma pěšci navíc přehlédl taktiku a jen remizoval. 5. místo určitě není žádnou katastrofou (mj. stačí k postupu), nemůže se vše dařit pořád a za přístup a bojovnost můžeme Ríšu jen pochválit (například odmítl remízu pozdějšímu vítězi v dost podezřelé pozici). 10. místo i předváděná hra Jakuba Vojty byly výborné, v 9 letech se v kategorii H16 rozhodně neztratil. ;-) V desítkách chybělo hochům k postupu velmi málo – Adamovi jedno místo v konečném pořadí a Vojtovi dotáhnutí nadějné pozice v posledním kole. Bohužel oba dělají velké množství hrubých chyb, bez nichž by mohli hrát o přední příčky – to ale platí o spoustě dětí v nejmladší kategorii. Každopádně všem děkuji za reprezentaci oddílu a jsem rád, že všichni uhráli nad 50% bodů. :-)

Krajský přebor byl velmi pěkně zorganizován, za což patří poděkovaní pořadatelům ze šachového oddílu TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

Na závěr pár fotek od Karla Jukla:

 
Vlašimské derby v kategorii do 16 let

 
Adam Slavík

 
Vojtík Vopálka pod dohledem Kubíka Vojty

 
Ríša Mládek

 
Jestli prohraješ, tak se půjdeš koupat! :-)

 
Medaili jsme sice nezískali, na dobré náladě nám to ale neubralo. :-)

Výsledky na chess-results

Fotky od Karla Jukla

Postupy

3 reakcí na “Po 12 letech bez medaile”

 1. 1
  J. Vopálka píše:

  Opět skvělý víkend,všem velký dík.

 2. 2
  Maťa píše:

  Protože můj komentář Tomáš zařadil do článku, nemusím už nic dodávat. Snad jen, že Ríšovi se sice turnaj nepovedl, ale z jeho přístupu by si někteří jeho starší (a v tomto turnaji úspěšnější) kolegové měli vzít příklad. Například jeho soupeř z posledního kola, jenž od začátku partie škemral o remízu, nebo hoši na 3. desce, kteří se dohodli na postupové dělbě bodu snad již po 1. tahu. Líbilo se mi Ríšovo vyjádření k uvedené věci: „Já tyhle „bojovníky“ nepochopím.“ :-)

 3. 3
  Tom píše:

  Taky jsem si všiml těch „hrdinů“ na třetí desce (Havelka-Chajda). Nějaká výchovná kontumace 0:0 by jim jen prospěla.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist