TJ Spartak Vlasim
24
Čvn

Pepi krajskou přebornicí v rapidu

Loňské září se v Neratovicích konalo KP mládeže ve vážných partiích. Nikdo z nás si tenkrát nedokázal představit, že je to na dlouhých devět měsíců poslední významná krajská akce pro mládež. :-( Roman Burda, neratovický organizátor šachových akcí, využil první možné příležitosti a opět probudil k životu 124 mladých šachistů. A tak v sobotu 19. června proběhly ve Společenském domě v Neratovicích krajské přebory mládeže v rapid šachu. Společná výprava Vlašimi, Sedlčan a Stamatu čítala 11 dětí. Pod dohledem mým, maminek Dudkové a Blahošové a prarodičů Zemanových bojovaly děti o body ve všech třech věkových kategoriích.

V nejmladší kategorii do 10 let si užívala svůj první velký turnaj Lenka Kváčová ze Sedlčan. Se třemi bodíky byla spokojená. Stříbro a postup na MČR získal Jiřík Petrášek od kamarádů z Brodců – gratulujeme.

Výsledky kategorie HD10

Nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii do 12 let – 4x Vlašim, 2x Stamat a 1x Sedlčany. Mezi kandidáty na medaile patřili Míša Stein i Jáchym Slánský. Oběma se ale moc nedařilo, spokojeni s výsledky nebyli. Naopak velmi pěkně zahráli Dan Zeman i Míša Blahoš. Zbývající hráči – Tomáš Zeman, Filip Šimon i Matěj Pejša – předvedli výkon dle svých možností.

Výsledky kategorie HD12

Co se nepodařilo ve dvanáctkách, naštěstí vyšlo v kategorii do 14 let. Stamaťák Adam Handl a Sedlčaňák Fanda Kváča předvedli solidní výkon a skončili ve středu výsledkové listiny. U Pepi Dudkové solidní hru bohužel doprovázejí velké časové tísně. To jí přineslo dvě nuly do výsledků, jednou asi prohrála zaslouženě. A tak před posledním kolem byla ve hře o medaile stále čtyři děvčata. Pepi opět přivedla partii do časové tísně, tu ale tentokrát bravurně zvládla. Partie posledního kola zvládly i zbývající dívky, a tak se všechny čtyři srovnaly na čtyřech bodech. Ale loterie jménem Buchholz nám přála a při závěrečném ceremoniálu si Pepi došla pro zlato!

Výsledky kategorie HD14

Děkuji všem, kteří povstali z „covidové“ letargie a opět se zapojili do normálního šachového života. I přes vysoké teploty a velké dusno na sále i před budovou jsme si všichni tuto akci užili.

Fotky

(autor článku: Petr Havelka)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist