TJ Spartak Vlasim
16
Čvn

Pelhřimovský pěšec

V sobotu 9. 6. 2018  se konal v Pelhřimově už pátý ročník turnaje „O pelhřimovského pěšce“. Hrálo se v budově hotelové školy, v prostorech školní jídelny tempem 2 x 15 minut, 9 kol. Byl to přátelský turnaj pro všechny fanoušky šachu. Celkem přijelo 78 hráčů, dětí i dospělých.

Organizátoři měli vše perfektně  připravené a všude panovala milá a přátelská atmosféra. V hlavní místnosti jídelny byl nachystán velký pěšec, sestavený z makových a tvarohových koláčů. Ve vestibulu byl bufet s občerstvením a také stánek VZP, kde byl dětský koutek pro děti a zdravotní monitoring pro dospělé.

Jednotlivá kola na sebe  navazovala bez větších přestávek a tak turnaj rychle ubíhal. Po posledním, devátém kole, na všechny čekalo překvapení. Na školním dvoře se konala ukázka čínského bojového umění. Sestavy boje s gymnastickými prvky a přednáška s ukázkou dobových zbraní  nadchla nejen děti, ale i dospělé. Sportovec ani nestíhal odpovídat na dotazy. Potom hned následovalo vyhlášení výsledků.

Nejprve byl vyhlášen nejstarší a nejmladší účastník, pak vyhlášení domácích hráčů z Pelhřimova a nakonec bylo vyhlášení vítězů dle věkových kategorií. Nejúspěšnější hráč z naší výpravy byl Lukáš Zeman. Uhrál 5,5 bodu a získal bronzovou medaili ve skupině H16. Dále Honzík Veselý, uhrál 4,5 bodu. S výsledkem nebyl vůbec spokojený, nějak se mu nedařilo hrát proti dospělákům.

Jiří Zeman získal 4 body. Hrál trpělivě a pomalu, moc ho mrzelo, že dvakrát prohrál na čas, když už měl skoro vyhranou partii.

Všichni získali pěkné a hodnotné ceny. Nakonec došlo k rozebrání sladkého pěšce a každý hráč dostal koláč. Turnaj jsme si všichni užili a moc se nám tu líbilo. Určitě se sem budeme rádi vracet.

Děkujeme.

Výsledky

Fotky

(autor článku: Jana Veselá)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist