TJ Spartak Vlasim
04
Led

Pěkný výsledek na rapidu ve Světlé

V úterý 27. prosince uspořádal Šachový klub Světlá nad Sázavou 16. ročník „Memoriálu Vlastimila Mareše.“ Turnaj byl určen pro děti i dospělé, pro registrované i neregistrované a byl poctou obětavému trenérovi, který se věnoval šachové mládeži 40 let. Turnaj se konal ve Společenském domě a byl součástí elitních turnajů Grand Prix České republiky v rapid šachu. Po vánočních svátcích své síly přijelo změřit 84 hráčů a hráček. Hrálo se švýcarem na 9 kol tempem 12 minut na partii s přídavkem 5s. za tah.

Turnaj byl výborně obsazený, ve startovní listině bylo možné nalézt 3 velmistry a 4 mezinárodní mistry. A proto mě mile překvapilo, že jsem se dokázal prosadit i v takovéto konkurenci. „Spolehlivě“ (ty uvozovky tam nejsou pro nic za nic, protože 2 partie jsem měl úplně prohrané) jsem porážel slabší soupeře a pěkné bojovné partie sehrál i s nejlepšími hráči. Je v nich spousta chyb, ale to k rychlému tempu patří.

4. kolo a partie s velmistrem Plátem:

7. kolo a nesebrání věže s mezinárodním mistrem Burdalevem:

8. kolo a zahozená šance porazit velmistra Jirovského:

Kompletní partie si je možné přehrát na online přenosu, který běžel z 20 šachovnic (odkaz níže). Zisk 7 bodů mi nakonec stačil na bronzovou příčku.

Špatně si nevedl ani Kuba, který s 6 body uzavíral první desítku. Svůj první turnaj mezi dospělými odehrál Kubův spolužák David Vršťala a se ziskem 3,5 bodu určitě může být spokojen.


Nejlepší v jednotlivých kategoriích

Na závěr bych rád poděkoval panu Fialovi a jeho kolektivu za hezký turnaj a příjemný den ve Světlé.

Výsledky

Fotky

Odkaz na online přenos

(autor článku: Tomáš Vojta)

4 reakcí na “Pěkný výsledek na rapidu ve Světlé”

 1. 1
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Tomáši. vidím, že ti ještě nikdo negratuloval k hezkému úspěchu. Asi už se to u tebe bere jako normální. No ale umístit se mezi velmistry a mezinárodními mistry, půl bodu od vítězství… Gratuluji.

 2. 2
  Tom píše:

  Bylo potřeba trocha štěstí, ale výsledek je to pěkný. :-) Děkuju, Zdeňku, za gratulaci.

 3. 3
  Maťa píše:

  Zdeněk: Já už gratuloval formou sms v den konání, v práci jsem sledoval onliny. :-) K vítězství Tomášovi chybělo půl bodu, jak píšeš, ale fakticky k němu bylo daleko, protože Vojta Plát si prvenství jistil v posledních dvou kolech rychlými remízami s výrazně slabšími soupeři. Naopak k 2. místu bylo docela blízko, viz ukázka z partie s Milošem Jirovským. Ale ani bronz není k zahození. :-)

 4. 4
  Tom píše:

  Hezké 8. místo obsadil dnes Vojta Dudek na silném rapidu ve Světlé:
  https://chess-results.com/tnr871968.aspx?lan=5&art=1&rd=9

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist