TJ Spartak Vlasim
17
Říj

Pěkný výsledek na rapidu v Písku

„Tatranská sestava“ si koncem září udělala výlet na 24. ročník turnaje O pohár starostky města Písku. Hrálo se v příjemném prostředí místního kulturního domu na 9 kol tempem 15 minut na partii s přídavkem 5 sekund za tah. Tady bych si dovolil dát pořadatelům k zamyšlení, zdali by nebylo rozumnější trochu zkrátit tempo. Přeci jen začít v 9h. a skončit v 18,30h., je únavné a zbytečně moc dlouhé.

Pěkné ceny přilákaly do Písku skvělou konkurenci, stačí se podívat na předek výsledkové listiny.

Mně se turnaj povedl a nejvíc potěšilo, že se mi v posledním kole podařilo přehrát velmistra Jansu (ten hrál skvěle a bojoval o 1. místo).  


Fotka ze závěru partie s velmistrem Neumanem. Takto to dopadá, když člověk neumí bránit remízovou koncovku věž proti věži a střelci. Za pohotové foto děkuji Karlu Tománkovi.

Statečně v turnaji bojovali i Dan Houdek a Blanka Voříšková. Dan uhrál 4,5 bodu a skončil na 44. místě, Blanka pak byla 94. (ve třetím kole si připsala cenný skalp soupeřky s elem 1581).

O polední pauze byl čas i podívat se na zdejší proslavený starobylý most a prohlédnout si sochy z písku, které jsou opravdu povedené.

Byl to dlouhý den, ale příjemný. Děkuji pořadatelům z šachového klubu v Písku za organizaci.

Výsledky na chess-results

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist