TJ Spartak Vlasim
29
Dub

Pěkná umístění na Porgu

Turnaje PORG Open mají dlouholetou tradici. Tento otevřený šachový turnaj v rapid šachu pro mládež do 20 let je pořádán již od školního roku 2009/2010 za podpory Základní školy Nový PORG v Praze-Krči a po celou dobu jeho existence se těší vysoké návštěvnosti z řad organizovaných i neorganizovaných hráčů. Turnaj je určen jak pro zkušené hráče (kategorie PORG Open A – registrovaní hráči do 20 let), tak pro začínající registrované nebo neregistrované, kteří si rádi tuto královskou hru občas zahrají (PORG Open B, hráči do 12 let). 

Již 91 turnaje této série se v sobotu 27. dubna zúčastnili i Dan Zeman a Jiří Petrášek a nevedli si vůbec špatně. V turnaji hraném na 7 kol tempem 12+3 obsadili mezi 62 účastníky konečné 4. a 6. místo a ve své kategorii (do 14 let) byli dokonce nejlepší.


Jirka a Dan (foto Petr Zeman)

Výsledky na chess-results

Stránky pořadatelů

1 reakce na “Pěkná umístění na Porgu”

  1. 1
    Tomáš Gergelits píše:

    Koukám na výsledky a zjišťuji, že s Danem a Jirkou na špici zmiňovaného turnaje skončil i jejich spolubojovník z družstva Vlašimi (hostující z ŠK Medvědi Zvole) v nedávno zachráněné 1.lize mládeže – Matyáš Jouja, a to dokonce s bronzovou medailí!

    Tento výsledek (a další jiné pěkné z poslední doby, a to nejen všech jmenovaných, ale i dalších členů družstva) jen podtrhuje oprávněnost nedávných optimistických slov vedoucího mládežnického týmu Vlašimi Ondry Matějovského, uveřejněných v článku z 22.dubna. Ostatně i Matyáš je jedním ze svěřenců trenéra družstva Patrika Pýchy, který kluky táhne výkonnostně nahoru.

    Oceňuji ještě i další skutečnost: Matyáše a Jirku svedl los ke společné partii bohužel až v posledním kole, takže v součtu mohli získat maximálně bod. Přesto si to kolegové z mančaftu rozdali naplno, bez nějakých kalkulací nad eventuelně dohodnutou remízou.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist