TJ Spartak Vlasim
22
Led

Páté a šesté kolo Regionálního přeboru

V pátém kole RPD, které proběhlo 11. prosince 2022, se šachistům z družstva Pravonín „A“ moc nedařilo. Vše začalo ještě před samotným utkáním, kdy kvůli nemocím a dovoleným byl problém sehnat šachisty, a nakonec do Kutné Hory vyrazilo pouze 7 šachistů. Už to byla pro Pravonín neobvyklá situace. Zato domácí celek měl takovou sestavu, která naznačovala, že budou favority. Pěkný výkon předvedl Miroslav Horálek, kterému se podařilo vyhrát nad zkušeným šachistou Jiřím Vocilkou. I přesto dopadl zápas podle očekávání a Pravonín „A“ musel z Kutné Hory bohužel odjet s porážkou 6:2. Na závěr bych chtěl poděkovat Miroslavu Laloučkovi, který se ujal role kapitána, a také všem řidičům.

5. kolo – Sparta Kutná Hora – ŠK Pravonín

Po neúspěšném kole v Kutné Hoře se šachistům z družstva Pravonín „A“ opět podařilo zabodovat na domácí půdě. Šesté kolo RPD se odehrálo v neděli 15. 1. 2023 v SD Pravonín a soupeři nám byli šachisté ze Sokola Pečky. Dle soupisky byly síly šachistů víceméně vyrovnané. Pravonínu „A“ se však začalo dařit hned po začátku zápasu, kdy oznamují první vítězství pánové Horák a Innemann, a přidává se k nim i Milan Pešta.

První desky domácího týmu

Zápas se navíc i nadále vyvíjel velmi dobře, a to i přes to, že se nezadařilo Danielu Houdkovi, který musel položit krále. Nicméně na ostatních šachovnicích se nadále dařilo. Další vítězství se dalo očekávat na šachovnici, kde hrál Miroslav Horálek, a na remízu to vypadalo u pana Kotzota. Tato utkání dopadla podle očekávání a stav zápasu je 4,5:1,5 pro nás. V zápase dohrávají ještě pátá a šestá šachovnice. Na šesté šachovnici hraji já a i moje utkání končí nakonec vítězstvím. Na páté šachovnici dohrává Lukáš Vonderka přivyhranou věžovou koncovku se dvěma pěšci. Bohužel soupeř se houževnatě bránil a urval remízu. Konečný stav zápasu je 6:2 pro nás. Tím se posouváme na průběžné 4. místo v tabulce. Našimi dalšími soupeři budou šachisté ze Sendražic, kteří se zatím nachází na konci tabulky. Tak budeme doufat v další vítězství.

Kapitán se modlí za vysokou výhru.

6. kolo – ŠK Pravonín – TJ Sokol Pečky „A“

Tabulka po 6. kole:

Foto ze zápasu

Stránky RP

(autor článku: Lukáš Filip)

1 reakce na “Páté a šesté kolo Regionálního přeboru”

  1. 1
    Maťa píše:

    V dnešním 7. kole RPD Pravonín remizoval v Sendražicích s tamním béčkem. http://chess-results.com/tnr681216.aspx?lan=5&art=3&rd=7

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist