TJ Spartak Vlasim
04
Úno

Osmnáctý turnaj, sedmá simultánka

Stejně jako v minulých letech dostaly děti z našeho regionu možnost strávit pololetní prázdniny boji za šachovnicí, Šachová škola STAMAT totiž uspořádala 1. února svůj osmnáctý turnaj. Po jeho skončení navíc proběhla tradiční simultánka proti dvěma úspěšným vlašimským reprezentantkám. Akce se uskutečnila v prostorách jídelny ZŠ Dukelská v Benešově a zúčastnilo se jí 57 mladých nadějí.

Hrací sálTurnaj odstartoval

V turnaji dominoval Michael Stein, následovaný Janem Sílešem a Eliškou Kováříkovou. Na 3. místo mezi chlapci vystoupal celkově čtvrtý Josef Vajdík. Druhou nejlepší dívkou se stala Patricie Fuxová a bronz získala Zdeňka Dufková. V kategorii určené pro hráče bez výkonnostních tříd se radoval z vítězství Tomáš Syrový. Za ním skončili Tomáš Zelenka a Adam Tyrpekl.

Po vyhlášení výsledků, z něhož si každý odnesl drobnou cenu, proběhla simultánka s Nelou Pýchovou a Anežkou Vlkovou, juniorskými medailistkami a reprezentantkami České republiky na mezinárodních mistrovstvích. Proti nim zasedlo 29 odvážlivců. Vlašimské šachistky musely kvůli časové tísni před několika soupeři sklonit krále, přesto uhájily vítězství 20:9.

SimultánkaSimultánka s Nelou Pýchovou a Anežkou Vlkovou

Jménem Šachové školy STAMAT děkuji všem dětem a rodičům za jejich účast. Budeme se těšit na shledanou na některé z našich dalších akcí.

Výsledky

Simultánka

Průběžné pořadí STAMAT ligy 2018/2019

Fotky

Stránky Šachové školy Stamat

(autor: Patrik Pýcha)

6 reakcí na “Osmnáctý turnaj, sedmá simultánka”

 1. 1
  Maťa píše:

  Patrikův článek pro tisk vyšel v dnešním Benešovském deníku (i s fotkou).

 2. 2
  Maťa píše:

  V neděli se konal další turnaj ŠŠ STAMAT, tentokrát v Choceradech. Článek pro tisk od Patrika Pýchy: http://www.sachystamat.cz/?p=2313. Jinak vítězný Míša Stein je ode dneška kmenovým hráčem Vlašimi a za dva týdny bude hrát za naše áčko Zaječice.

 3. 3
  Tom píše:

  Šoupnu zítra Patrikovu zprávu i na náš web (předpokládám, že to nevadí).

 4. 4
  Maťa píše:

  Dnes nám Honza Starec potvrdil zajištění hracích prostor, a tak mohu informovat, že tradiční pololetní turnaj pro děti proběhne pod pořadatelskou taktovkou ŠŠ STAMAT v pátek 31. ledna (ve školách je volno) v jídelně ZŠ Dukelská v Benešově. Propozice vydáme v nejbližších dnech.

 5. 5
  Maťa píše:

  Všem zájemcům připomínám, že už v pátek 31. ledna proběhne v Benešově tradiční turnaj pro děti. Po jeho skončení si účastníci i jejich rodiče budou moct zahrát simultánku proti Nele Pýchové a Kryštofu Křížkovi. Propozice najdete na http://www.sachystamat.cz/wp-content/uploads/2020/01/STAMAT_21_turnaj.pdf, průběžně aktualizovanou startovní listinu pak na http://chess-results.com/tnr510779.aspx?lan=5. Turnaj je vhodný i pro úplné začátečníky.

 6. 6
  Patrik P. píše:

  Krátkou zprávu o včerejším turnaji najdete na stránkách ŠŠ STAMAT: http://www.sachystamat.cz/?p=2763

  Zde je několik snímků z turnaje a simultánky: https://sachystamat.rajce.idnes.cz/21._turnaj_SS_STAMAT/

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist