TJ Spartak Vlasim
18
Srp

Open Česká Třebová

Tomáš Vojta

135 000 Kč byl cenový fond turnaje, který se v termínu 8. – 15. 8. 2008 hrál v České Třebové. Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol, tempem 1,5h na partii + 30s jako bonus za každý provedený tah.

Na první cenu v hodnotě 27 000 Kč si dělali největší zálusk velmistři Cvek (elo 2532), Maník (2453), Vološin (2449) a mezinárodní mistr Bernášek (2491).  K širšímu okruhu favoritů jsem patřil i já (jako nasazená sedmička), ale co si budeme povídat, mé současné elo 2411 je silně nadhodnocené, takže jsem si v takto silné konkurenci žádné velké naděje nedával. Celkově hrálo 97 šachistů a šachistek z 9 evropských zemí.

Své kvality od počátku potvrzoval nejvýše nasazený Robert Cvek, který výhry prokládal taktickými remízami a ziskem 7 bodů s přehledem zvítězil. Ostatním favoritům se vůbec nedařilo, a tak se na 2.místo po skvělém závěru propracoval stále se lepšící 16letý Jan Krejčí (2305) z Litovle. Třetí místo pak vybojoval tradiční účastník českých turnajů mezinárodní mistr Sebastian Plischki (2402) z Německa.

Kompletní výsledky

Vyhlášení vítězů. Zleva: Robert Cvek, starosta města Česká Třebová Jaroslav Zedník, Jan Krejčí a Sebastian Plischki.

Já jsem spolu s dalšími 8 hráči dosáhl zisku 6 bodů, ale vinou špatného pomocného hodnocení jsem byl z této skupinky nejhorší, takže z toho bylo konečné 16. místo. Umístění neberu jako nějak špatné, ale s kvalitou hry to již bylo horší. Se silnějšími hráči mi chybí v klíčových momentech více trpělivosti, hraji zbytečně agresivně a z přehnané aktivity pramení chyby. Škoda, že se nedávala cena za nejbojovnějšího hráče, s bilancí za poslední 2 roky na tomto turnaji bych byl žhavým kandidátem – z 18 partií 12 výher, 6 proher, 0 remíz… 

Mé výsledky

Na závěr bych chtěl poděkovat organizátorům za dobře připravený turnaj. Více podrobností o této akci si můžete prohlédnout na stránkách věnovaných turnaji, kde si kromě výsledků můžete prohlédnout řadu fotek, stáhnout kompletní partie apod.

28 reakcí na “Open Česká Třebová”

 1. 1
  Jirka Mejzlík píše:

  Projít turnajem bez remízy v první čtvrtině startovního pole je opravdu na této úrovni výjimečné. Pro srovnání výsledky dalších osmi šestibodových z České Třebové: 3x 3-6-0 (Bernášek, Bronowicky, Jacková), 4x 4-4-1, pouze švédský šachista Smith má „jen“ dvě remízy 5-2-2. Bojovnost švédů potvrzuje to, že vedle Tomáše se umístila v první polovině bez jediné remízy pouze Ellinor Frisk (5b, bilance 5-0-4).

  Pokud hrál bez remízy v Třebové Tomáš i loni, tak je to opravdu zralé na speciální cenu :-) – máš u mě v Říčanech pivečko a utopence.

 2. 2
  Tom píše:

  Fajn, těším se na něj :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Vidím, že šachoví mecenáši nevymřeli! :-) Připomíná mi to, jak před lety jakýsi náruživý fotbalový fanoušek a houbař vypsal soukromou cenu pro nejlepšího ligového střelce – velkou sklenici naložených hříbků! Mám pocit, že si na nich tehdy pochutnal sparťan Lokvenc, ale bez záruky… :-)

 4. 4
  Jirka Mejzlík píše:

  To nelze srovnávat, Tomáš to má „až“ za 16. místo, ale nekompromisní přístup. Paralelu bych viděl, kdyby se do krále střelců počítali i „vlastenci“ :-D .

  Jinak do Říčan se už moc těším, doufám, že Tom bude v bezremízové šňůře pokračovat (9-0-0 :-) ). Kdo napíše úvodní článek, u kterého pak bude diskuse?

  Zajímavá je současná anketa, zvlášť hlasy pro krajní možnosti. „Nikdo“ má celkem jasné řešení – Vítek bude mít aspoň stejně bodů jako Tomáš a ostatní vlašimáci, u varianty „9 a víc“ by mě tipující potěšil, kdyby uvedl seznam aspoň devíti jmen :-D .

 5. 5
  Maťa píše:

  Já bych paralelu viděl v tom octu… :-)

  Článek plánuji na pátek, snad se k němu dostanu. Rád bych v něm připomněl i loňskou partii roku Vojta-Rmoutil, kterou mám „v šuplíku“ okomentovanou od Tomáše…

  Vítek sám hlasoval pro možnost 1-2 s tím, že je ochoten pustit „před sebe“ maximálně Tomáše a Robina, ostatní si prý s přehledem pohlídá. Zároveň sebevědomě odhadl své možnosti na 5,5 bodu. No, nevím… :-)

 6. 6
  Jirka Mejzlík píše:

  To bude mít Vítek co dělat, pohlídat si třeba Pavla, Maťu a případné „utržené“ v béčku. A těch 5,5 je veliký závazek. No uvidíme za 11 dní :-) .

 7. 7
  Vojta M. píše:

  Škoda že musím řešit školu a chystat se zas do práce. Mít více času, hned bych si v Říčanech také skočil na nějaké to slušné místečko před Vítka :-)

 8. 8
  Pavel Vojta píše:

  Předloni bych se Vítkovi vysmál, ale po letošních výsledcích mu to umístění předemnou budu věřit (alespoň si tu můžu udělat alibi pro své slabé výsledky).

 9. 9
  Jirka Mejzlík píše:

  Pozor – anketa je o tom, kolik z nás bude mít víc bodů než Vítek. Takže Vítkovi stačí, když skončí za tebou, ale bude mít stejně bodů :-) . Jinak, Pavle, žádné alibi se nepřipouští, jsi jedno ze 3-4 jmen v mém tipu.

 10. 10
  Maťa píše:

  Pavle, co je to za řeči?! Neříkal jsi mi včera osobně na přímý dotaz, kolik uděláš v Říčanech bodů, že HODNĚ? A hodně je 7 a víc… :-)

 11. 11
  Jirka Mejzlík píše:

  Tak Vítek to bude mít zase o trochu těžší, v našem autě z Dolních Kralovic Štěpána Vopěnku nahrazuje Ondra Mejzlík :-) . Aby těch 5,5 bodu vůbec stačilo :-D .

 12. 12
  visvi píše:

  Zdravím, tak těch 5,5 je samozřejmě blbost, musel jsem říct vysoký číslo, abych nevyvracel svůj hlas pro 1-2 v anketě :-) 50% je tradiční cíl, takže si může každý odhadnout, jestli by se přede mě dostal. Samozřejmě není vůbec jistý, jestli těch 4,5 vůbec uhraju :-)

 13. 13
  Maťa píše:

  Když se představíš v dobré formě, 5,5 bodu nemusí být utopií. Vždyť dokonce i já už jsem jednou v Říčanech uhrál 6… :-)

 14. 14
  Pavel Vojta píše:

  Maťo dělal jsem si samozřejmě legraci,přece ti neřeknu , že udělám málo.
  Myslím, že se to ukáže až v Říčanech, jakou budu mít formu.

 15. 15
  Hermelín píše:

  Myslím, že je každému jasné, že více než Vítek uhrají v áčku dua Vojtů a Ondřejů. V béčku se k nim přidá Robin a možná Patrik (prodá-li formu z tábora). Tedy jediný správný tip je 5-6 :-)

 16. 16
  Jirka Mejzlík píše:

  To teď slyšíme z médií pořád, akorát místo Říčan se to u většiny prý ukáže v Pekingu. Máš to dobrý, že nemusíš jezdit přes půl zeměkoule, abys věděl, jak na tom jsi :-) .

 17. 17
  Jirka Mejzlík píše:

  Hermelín: Další varianta do ankety jsi prý byl místo Vítka ty, vy oba jste vůbec hvězdy našich anket :-) .

 18. 18
  Hermelín píše:

  Rád nechám chvíli Vítka, ať si užívá mediální slávu. Však on Maťa zase nějakou anketu vymyslí!
  Jak znám Ondru, tak v mém případě by anketní otázka zněla : „Kolik vlašimských hráčů uhraje méně bodů než P.H.“ :-)

 19. 19
  Vojta M. píše:

  Spíše: Kolik vlašimských hráčů bude mít více remis než Petr Havelka? Akorát nevím, jak by se tam dalo dát více tipovacích odpovědí :D

 20. 20
  Vojta M. píše:

  Heh, teď mi tu naskočila hláška, odesíláte komentáře příliš rychle, zpomalte. Tak já už teda budu psát pomalu, no… :-)

 21. 21
  Jirka Mejzlík píše:

  Hermelín: Nebo kolik hráčů v obou turnajích dožene P.H. v počtu remíz. Možnosti a) žádný b) jeden se mu vyrovná, c) dva se mu vyrovnají….

  z říše snů: g) někdo ho předežene :-D

 22. 22
  Jirka Mejzlík píše:

  Koukám, že synek mě předeběhl, holt píše na kompu rychleji než mně naskakují myšlenky.

 23. 23
  Tom píše:

  Jirko a Vojto nezapomeňte, že turnaj hraje i Matěj a ten když má formu, tak dokáže uhrát též úžasný počet remíz! :-)

 24. 24
  Hermelín píše:

  Vy rejpalové! Pravděpodobně jste nezaznamenali moje poslední výsledky – méně remíz :-) a méně bodů :-(
  V Říčanech v počtu remíz nebudu ani na bedně.
  Jirko, připomínám heslo „bufet“ !!!

 25. 25
  Tom píše:

  Tak Hermelíne sázka? Vsadím se s tebou o jeden hermelín, že budeš mít víc remíz než rezultativních výsledků! Bereš?

 26. 26
  Maťa píše:

  Kromě mě by Hermelína v počtu nerozhodných výsledků mohl ohrozit například říčanský Martin Pospíšil. Stačí se podívat na jeho bilanci z letošních Pardubic: http://chess-results.com/tnr14591.aspx?tnr=14591&art=9&lan=5&fed=CZE&flag=30&m=-1&snr=174 . To já měl asi nejvíc remíz ve „vážném“ turnaji vloni na pardubickém béčku – 7.

 27. 27
  Pavel Vojta píše:

  Já myslím, že jestli přijede Vojta Plíva, tak bude mít Hermelín VELKOU konkurenci.

 28. 28
  Jirka Mejzlík píše:

  Koukám, že diskuse sklouzla od oficiální ankety k úplně jiné anketě – možná by to stálo za oficiální vypsání :-D . (Na Vítkův výkon už stejně nikdo nový netipuje).

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist