TJ Spartak Vlasim
25
Lis

Okresní přebor ZŠ a SŠ Benešov

Marie Filipová

Pondělní sedmý listopad 2011 a sál divadla MKS v Benešově, díky DDM Benešov, patřil šachistům. Konal se zde Okresní přebor ZŠ a SŠ z okresu Benešov. V letošním roce se sjelo pouze 13 čtyřčlenných družstev. Nejpočetnější skupinu tvořila družstva druhého stupně ZŠ, který bylo 6, 4 družstva pak z prvních stupňů těchto škol a středoškoláci měli tři družstva.

Je doslova ostudné, že město Vlašim nevyslalo do tohoto přeboru ani jedno družstvo. Dvě tak velké školy, jako jsou Vorlina a Sídliště, nebyly schopny delegovat své žáky do tohoto klání.


Turnaj se hrál v hezkém prostředí sálu divadla MKS.

Dolnokralovičtí měli zastoupení v obou skupinách, my z Načeradce dorazili s družstvem druhého stupně. Naše letošní ambice byla minimální. Ze „slavného družstva“, které obsadilo před dvěma roky 3. místo na Mistrovství ČR, zůstal jen Vojta Filip, kterého doplnili Karel Doubek, Jan Vašíček, Šimon Rácz a Jirka Kahoun (většinou nešachisté). Obsadili 4. místo a popravdě napsáno, na víc jsme neměli!

Pevně věříme, že naše poctivá snaha o výchovu malých šachistů bude v budoucnu korunována úspěchem a zase se vrátíme na výsluní této soutěže.

Střední školy vyhrálo Gymnázium Vlašim (sestava: David Zvára, Lukáš Jelínek, Michal Sibal, Kateřina Krejčiříková).


Gymnázium Vlašim

Základní školy na obou stupních ZŠ Dolní Kralovice (sestava: 2. stupeň: Patrik Pýcha, Nela Pýchová, David Pikal, Anežka Vlková, 1. stupeň: Petr Laňka, Matěj David, Pavel Laňka, Pavel Roháč, Petr Lebeda), tito postoupí na Krajský přebor do Neratovic (14. 12.), kde je ještě z druhých míst doplní na prvním stupni ZŠ Neveklov a na druhém stupni ZŠ Sázava.


ZŠ Dolní Kralovice – 1.stupeň

Poděkování za zorganizování patří paní Růžičkové z DDM Benešov a za losování a rozhodování pánům Sládkovi a Laubacherovi.

Vítězové si odvezli poháry, diplomy a drobné dárky.

PS: Cestou zpět nám zbýval čas, tak jsem s kluky „zarazila“ do počítačové kavárny na nádraží ve Vlašimi a nešachisty navedla na Chess Tempo, kde si mohou trénovat, moc je to bavilo a určitě jim to prospěje do budoucna.

Fotky z turnaje

54 reakcí na “Okresní přebor ZŠ a SŠ Benešov”

1 2
 1. 31
  Jirka M. píše:

  Malí jsou o kolo napřed.

 2. 32
  Jirka M. píše:

  Gympl má na 2. místě celé dva body náskok, navíc teď hraje s největším otloukánkem soutžěže, takže postup už je skoro v kapse.

 3. 33
  Jirka M. píše:

  Starší zatím 2-0 (Patrik, David).

 4. 34
  Jirka M. píše:

  A Anežka má figuru navíc, Nela kvalitu.

 5. 35
  Jirka M. píše:

  Malí 1-0 a další tři partie mají vyhrané, snad to nikdo nepokazí.

 6. 36
  Jirka M. píše:

  Malí dali 4-0, ale stačit to n 99% nebude, postupuje Liteň a jako druhá Stříbrná Skalice.

 7. 37
  Jirka M. píše:

  Starší dali knára a postup si tk s největší pravděpodobností zajistili již po 6. kole :)

 8. 38
  Jirka M. píše:

  Gympl vede 2-0 a další dvě partie má vyhrané. Postup už je jistý!!!!!

 9. 39
  Jirka M. píše:

  Anežka vyhrála a zpečetila postup! Vypínáme počítač, Pepa odjíždí.

 10. 40
  Vláďa píše:

  Gratuluji!

 11. 41
  Jarda P. píše:

  Gratuluji postupujícím, mladších je škoda,ale oni budou mít na rozdíl od některých starších (Patrik,David) ještě dost šancí si republiku zahrát.
  A článek by mohl napsat třeba………Pepa Zvára :-) :-) :-) .

 12. 42
  Maťa píše:

  Také gratuluji všem úspěšným školám! Chápu dobře (nikde to tak polopaticky nezaznělo), že všechny naše výběry skončily na medailových pozicích? Gymnázium Vlašim v SŠ na 2. místě, ZŠ DK 2. stupeň první a ZŠ DK 1. stupeň třetí – je to tak? A dal by někdo dohromady body jednotlivých hráčů? Už se těším, až mi v tom udělá jasno reportáž Pepy Zváry…

  Jarda: Tak pokud Patrik nezmění plány a půjde na gympl do Vlašimi, má šanci zahrát si MČR škol hned za rok. Jestli se teda vejde do sestavy, nikdo ze současného kádru tam nekončí … ale třeba ho Kačka nechá pár partií zahrát :-) .

 13. 43
  Patrik P. píše:

  V naší kategorii jsme nakonec zvítězili o 3 body před druhým týmem. V posledním kole jsme zvítězili 4:0, zmatil jsme soupeře s 1 vteřinou na hodinách. Musel jsem dělat tak 2,5 tahu za sekundu. :-)

 14. 44
  Patrik P. píše:

  Výsledky na šachovnicích:
  1. Já 5 bodů ze 7
  2. Nela P. 7 b.
  3. David P. 5,5 b.
  4. Anežka V. 4,5 b.

 15. 45
  Petr H. píše:

  Upřesňuji pořadí starších:
  1. Dolní Kralovice 22 b
  2. Gymnázium Příbram 19
  3. DG Kralupy 17
  4. Gymnázuim Sedlčany 16
  5. Gymnázium Kladno 15,5
  6. ZŠ Sázava 15,5
  … celkem 16 družstev.

 16. 46
  Maťa píše:

  Patrik + Petr: Díky za info!

  Koukal jsem, kdy a kde se konají dvoudenní finálové turnaje. Kategorie SŠ (G Vlašim) se bude hrát ve Štědroníně (okres Písek) v jednom z těchto termínů: 2. – 3. dubna, 4. – 5. dubna, 10. – 11. dubna. Pro kategorii ZŠ 6. – 9. třída (Dolní Kralovice) platí přesně to samé :-) , stejně jako pro ty nejmladší, kde zastoupení mít nebudeme. Prostě všechny kategorie pořádá ŠK Světlá nad Sázavou ve Štědroníně, termíny se asi ještě upřesní…

 17. 47
  Patrik P. píše:

  Myslím si, že termíny už jsou dané, na http://www.chess.cz/www/mladez/souteze/prebor-skol/prebor-skol-2011-2012.html je uveden u každé kategorie termín jeden, ve vítězných návrzích je také vždy jeden a za ním jsou eventuelně další dva, asi kdyby se to nehodilo.

 18. 48
  Maťa píše:

  Já si nejsem jistý, jestli jsou ty termíny opravdu definitivní. Příští rok vychází velikonoční pondělí na 9. 4. a ve dnech 5. – 9. 4. jsou prázdniny, takže minimálně ten prostřední termín se mi moc nezdá…

 19. 49
  Jarda P. píše:

  Ten prostřední by nevadil,to je jediný,kdy by Patrik nemohl jet.

 20. 50
  bolek píše:

  Bavil jsem se s Fialou v Malenovicích ohledně termínů, nic není jasné, protože nevěděl, že jsou prázdniny. Jinak ty tři termíny platí pro všechny tři kategorie jeden, takže by jedna mohla mít smůlu a hrát i o prázdninách, bude to řešit po víkendu

 21. 51
  Tom píše:

  Do aktuálních odkazů jsem šoupnul výsledky KP škol.
  http://www.sachyvlasim.cz/download/2011kraj_skoly.xls

  Výsledky nejsou zrovna zpracovány ideálně. Výsledky jednotlivých kategorií /1., 2.stupeň, střední školy/ naleznete v jednotlivých listech excelovského souboru. Článek Patrika Pýchy o turnaji bude zveřejněn ve středu.

 22. 52
  Jarda P. píše:

  Já jen malou poznámku k těm termínům. Podle vypsaného konkurzu se MČR musí konat ve dnech školního vyučování,takže jestliže jsou 5.dubna prázdniny, termín 4.-5.dubna by neměl vůbec být, jestli to teda dobře chápu .
  Přímo se tam píše :
  “ Konkurz na pořadatele republikového kola Přeboru škol v šachu – kategorie 6. – 9. tříd ZŠ
  Termín: libovolné dva dny v období od 19. března 2012 do 15. dubna 2012; vždy musí jít o dny školního vyučování.“

 23. 53
  Maťa píše:

  Já jsem si říkal, že o prázdninách to bude jen těžko – jako dozor jezdí většinou učitelé a mnozí by ve dnech volna asi čas neobětovali, navíc je v tu dobu ve Frýdku-Místku tradiční Turnaj šachových nadějí, což by kvalitu přeboru určitě hodně ovlivnilo…

  Tom: Zpracování výsledků odpovídá tomu, jak byl turnaj zorganizován, alespoň podle toho, co jsem slyšel…

 24. 54
  Bolek píše:

  Uvidíme, jak to dopadne. Zdeněk Fiala říkal, že by to s turnajem nemělo kolidovat, takže to asi bude někam přesouvat, dám vědět, jakmile mi napíše. Připomínal jsem mu mailem právě to, že termín koliduje s Frýdkem-Místkem, protože Julie by turnaj ráda hrála.

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist