TJ Spartak Vlasim
17
Lis

Okresní kolo přeboru škol v šachu

Ivo Hradecký

Dne 11.11.2014 jsme se zúčastnili okresního kola Přeboru škol v šachu 2014 v 1. kategorii (ZŠ Vlašim, Vorlina – 1. stupeň). Naše družstvo (Jakub Vojta, III.B, Filip Vopálka, IV.A, Jan Žirovnický, V.C, Lukáš Jan Zeman, V.B, Lukáš Smetana, IV.A) bylo určitě jedním z favoritů. Hrálo se švýcarským systémem na 6 kol, body se rozdávali postaru – „olympijsky“. Naším cílem bylo druhé místo a postup do Krajského kola. Hned v úvodním přišla první komplikace; vzhledem k lichému počtu družstev a losu jsme v prvním kole nehráli a do tabulky nám zapsali pouze 2 body za remízu, což byla vzhledem k síle našeho družstva ztráta.  V dalším ale kluci hráli výborně. Sice těsně prohráli s papírově nejsilnějším družstvem Týnce nad Sázavou A, ale všechna další družstva včetně ZŠ Načeradec poráželi vysoko. Po tom, co nám družstvo z Načeradce pomohlo remízou s Týncem A, měli jsme před posledním kolem šanci turnaj vyhrát. Museli jsme ale porazit Týnec B  4 : 0, což se jevilo jako nereálné, zvlášť když Honza ztratil ve své partii dámu. Ukázalo se ale, že kůň je víc jak dáma, a Honza partii vyhrál, Týnec B jsme opravdu porazili 4 : 0 a Okresní přebor jsme vyhráli před Týncem A o pouhý půlbod. Naše vysoké vítězství pomohlo Načeradci k zisku třetího místa, Týnec B skončil čtvrtý. Kluci za celý turnaj prohráli pouze jednu partii a tím i zápas s největšími konkurenty, ale zbylá družstva poráželi vysokým rozdílem a do krajského kola postoupili zaslouženě. Krajský přebor se koná 3.12. v Neratovicích a pojedeme tam bojovat o postup na celorepublikové kolo.

V kategorii středních škol, kterou hrála tři družstva, vyhrálo Gymnázium Vlašim (Patrik Pýcha, Nela Pýchová, Richard Mládek, Katka Krejčiříková) před Střední průmyslovou školou Vlašim a VOŠ a SZeŠ Benešov. V kategorii druhého stupně hrálo osm družstev systémem každý s každým. Do krajského kola postupují ZŠ Krhanice a ZŠ Dolní Kralovice, které vedla Anežka Vlková. Třetí byla ZŠ Sázava.

odkaz na článek Marie Filipové na pravonínském webu

odkaz na fotografie Marie Filipové

47 reakcí na “Okresní kolo přeboru škol v šachu”

1 2
 1. 31
  Jukelnik píše:

  Konečné výsledky již naskočily. Na druhé pomocné hodnocení postupuje Týnec na úkor Vorliny.

 2. 32
  Maťa píše:

  Tak nakonec dvě medaile (stříbro gympl, bronz Vorlina) a jeden postup (gympl). Gratuluji!

 3. 33
  Patrik P. píše:

  Fotky z Neratovic už jsem nahrál na internet: https://plus.google.com/u/0/photos/+PatrikPýcha/albums/6088653228181414801

 4. 34
  Ivo píše:

  Karle, gratuluji k postupu. Nejlepší kouč je ten, jehož družstvo uspěje i bez něj:) (A v neposlední řadě: Tradice zachována. Obrátilo se pořadí z okresního kola.)
  Bohužel, my jsme o postup přišli sami remízou s Mukařovem. Před ní jsme byli první a měli postup ve svých rukou…

 5. 35
  Tom píše:

  Dnes se opět po roce hraje okresní kolo Přeboru škol (tentokrát spojené s Kutnou Horou a okolím). Tak kdo máte cestu, můžete se stavit v hotelu Pošta (já se přijdu mrknout kolem 11,45h.). :-)

 6. 36
  Jukelník píše:

  Aktuální zpráva od Iva. Na prvním stupni vede Vorlina, když porazila Týnec 2,5:1,5. Tradičně se bude rozhodovat mezi Vorlinou, Týncem a Načeradcem.

 7. 37
  Jukelník píše:

  Neoficiální výsledky: 1. Načeradec, 2. Vorlina

 8. 38
  Maťa píše:

  Letos by měly být minimálně tři postupy v mladších, myslím…

 9. 39
  Maťa píše:

  Záleží tedy na počtu zúčastněných družstev…

 10. 40
  Jukelník píše:

  Podle Martina Vašáka jsou jen dva postupující v mladších. Hrálo 7 družstev. Jaká jsou oficiální pravidla postupu nevím.

 11. 41
  Jarda P. píše:

  Jak dopadly zbylé kategorie ?

 12. 42
  Jukelník píše:

  Viz postupy. Dohledal jsem oficiální pravidla a 3. postup je až při 11 družstvech (4. při 16).

 13. 43
  Jukelník píše:

  Ve starších žácích zvítězili Dolní Kralovice před Uhlířskými Janovicemi.

 14. 44
  Maťa píše:

  Ad 42: Ano, tak jsem si to pamatoval ze schůze z VV SŠS. Jen mě nenapadlo, že bude v mladších méně než 11 družstev, navíc když se připojilo i Kutnohorsko…

 15. 45
  Maťa píše:

  Každopádně gratuluji Načeradci a Dolním Kralovicím k 1. místům a Vorlině k 2. místu a postupu! A předpokládám, že střední školy vyhrál bez problémů vlašimský gympl ;-) .

 16. 46
  Tom píše:

  Vyhrál. Ivo slíbil, že o turnaji napíše pár řádek, takže budou i podrobnosti. :-)

 17. 47
  Patrik P. píše:

  Ano, vyhráli jsme bez problémů. :-)

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist