TJ Spartak Vlasim
12
Zář

Obhajoba po čtvrt století

První zářijovou sobotu jsem si udělat výlet do Peček na 66. ročník Memoriálu Jaroslava Zadiny. Zdejší bleskovka má mimořádnou tradici a nevybavuji si u nás jiný turnaj, který by se konal po šestašedesáté! Navíc v místní úžasné kronice jsou výsledky skvěle zdokumentovány, a tak díky ní můžu udělat malé historické okénko.     

Turnaj se hraje jako vzpomínka na zakladatele oddílu v Pečkách pana Jaroslava Zadinu (zemřel v roce 1957 v pouhých 45 letech):

Bez zajímavosti není, že jeden z posledních zápasů sehrál pan Zadina proti Vlašimi. Na první šachovnici porazil 6. května 1956 Efrema Vicherka a pomohl k vítězství Peček 8:2 (tehdy se hrálo na 10 šachovnicích s povinnou ženou). Dokonce se zachovala i tehdejší fotografie – družstvo Peček ve vlašimském parku u Čínského pavilonu:

Ze starých výsledků mě zaujal rok 1976 (tedy rok, kdy jsem se narodil), tehdy se bleskovka (jako mnohokrát předtím i potom) hrála jako krajský přebor a zúčastnil se jí i táta. Pro zajímavost finálová tabulka “C“ (lze v ní najít i dalšího hráče Vlašimi M. Závětu):

V 90 letech jsme do Peček na turnaj rádi jezdili a třeba v roce 1997 se mi podařilo vyhrát (proto ten nadpis článku :-) ).

V roce 2022 se nás v příjemném prostředí restaurantu Siňorita sešlo jen 17 a zahráli jsme si každý s každým. Výsledky lze najít i na chess-results, ale myslím, že stylovější je klasická tabulka:

Turnaj proběhl v pohodové atmosféře a organizátorům patří poděkování, že udržují úžasnou tradici této akce.

Výsledky na chess-results

Stránky ŠO Pečky

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist