TJ Spartak Vlasim
01
Kvě

O velikonočního beránka – Kolín

Irena Ždychová
         
V sobotu 23. 4. 2011 jsme se probudili do krásného slunečného rána a jako již tradičně, v tomto velikonočním období, vyrazili směr Kolín na již 8. ročník turnaje „O velikonočního beránka“. 
Na místo jsme dojeli s menším předstihem, a protože bylo nádherné počasí, rozhodli jsme se pro procházku po místním náměstí a okolí a nelitovali jsme! Právě se zde konal sraz majitelů vozů značky Mercedes. Byli zde k vidění vozy nejnovějších modelů až po stařičké veterány, kabriolety, limuzíny.

Na samotný turnaj se tento rok sjelo pouze 25 hráčů. Svůj podíl na tom zajisté mělo i to, že se konalo zároveň více turnajů v regionu. Tady hráli všichni dohromady a pro vyhlašování byl turnaj rozdělen do dvou kategorií, a to na starší a mladší žáky.     

Dan hrál střídavě s mladšími a staršími spoluhráči. Tři partie hrál pomalu, přemýšlel. Dokonce na to jednou doplatil, to když spadl na čas a prohrál partii s Jonášem Eretem, na šachovnici  měl prý lepší pozici s dvěma pěšci navíc.

Nejnapínavější ovšem bylo poslední, rozhodující kolo, kde zasedl k partii s Michalem Žegklitzem. Hra byla velice vyrovnaná a po Michalově chybě (ztratil věž) dával Dan mat. Tento poslední cenný bod ho posunul v celkovém pořadí na 6. místo a mezi mladšími žáky skončil na 2. místě.

Domů jsme jeli s čokoládovým beránkem, stříbrným pohárkem a pocitem hezky stráveného dne. Pan Kalík s pomocníky vše zvládl na jedničku a touto cestou mu moc DĚKUJI. Velice se těšíme na další ročník, kterého se budeme snažit opět zúčastnit.

Kompletní výsledky na chess-results

Fotky z turnaje

10 reakcí na “O velikonočního beránka – Kolín”

 1. 1
  Tom píše:

  Na té fotce koukám, že se Dan snaží hrát Coleho systém. Nebylo by lepší Vláďo, kdyby takto mladý kluk hrál raději nějaké otevřené hry po 1.e4 ? ;-)

 2. 2
  Vláďa píše:

  Hry s e4 už jsme probrali, teď pokračujeme dál. Neboj u Colleho neskončíme.

 3. 3
  Vláďa píše:

  Jinak mám pocit, že ta fotka asi není z Kolína :-P

 4. 4
  Tom píše:

  Proč myslíš, že není z Kolína? Vzal jsem jí odsud:
  http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Kolin_23.4.2011_O_velikonocniho_beranka/

  A to jako Kolín vypadá :-D

 5. 5
  Dan ž. píše:

  Hrál jsem Coleho system a ta fotka je určitě z Kolina.

 6. 6
  Vláďa píše:

  Jojo, kouknul jsem na jiné partie a to postavení v nich není :-(, takže jo může to být z Kolína.

 7. 7
  Maťa píše:

  V dnešním žákovském turnaji Velká cena Havlíčkova Brodu zahrál výborně Vojta Filip, když obsadil 3. místo se stejným bodovým ziskem (6/7) jako vítězný David Mičulka z Náměšti! Z našeho oddílu hráli na Vysočině ještě Dan Ždych (4 body, 37. místo) a Jakub Vojta (4 body, 41. místo) – u 5letého Kuby je zisk více než 50% bodů také moc pěkný výsledek. Zúčastnilo se 89 dětí, výsledky najdete na http://www.chess-results.com/tnr49830.aspx?art=1&lan=5&wi=1000 .

 8. 8
  Tom píše:

  Turnaj pro děti v Havl.Brodě byl velmi pěkný a všichni 3 kluci hráli velmi dobře. Nějaký malý článeček napíše na web paní Filipová.

  K dispozici jsou již fotky:
  http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Velka_cena_Havlickova_Brodu_14.5.2011/

 9. 9
  Jan Fiala píše:

  I letos Vlašimáci vyrazili pro beránky. Skvělým výsledkem 7 ze 7 turnaj vyhrál Vojtěch Filip! Dále skončili celkově 6. Daniel Ždych a 9. Jakub Vojta (oba 5). Dostali i poháry, ale napřesrok už by nemuseli, protože ve vašem regionu prý cizím dětem poháry nedáváte! :D

  Článek napíše vítěz, diagramy a fotkami ho doplní Tomáš Vojta. :)

  výsledky: http://chess-results.com/tnr70110.aspx?art=1&lan=5

 10. 10
  Tom píše:

  Tak vítěz asi nic nenapíše /rád bych se mýlil :-) /, a Tomáš Vojta taky diagramy nedoplní :-) Pár větiček o turnaji ale během příštího týdne sesmolím. Všichni 3 naši kluci hráli dobře. Vojta vzhledem ke konkurenci uhrál „povinných“ 100%. Dan útočil na medaili, ale bohužel stejně jako minulý týden nezvládl poslední kolo /i tak ale vyhrál kategorii do 12 let/. A s pohárem se vrací i Kubík, který ho dostal za nejmladšího účastníka /celkové 9.místo je rovněž pěkné/. Takže paráda. Akce to byla vydařená, škoda že nás z Vlašimi nejelo více.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist