TJ Spartak Vlasim
17
Dub

O velikonočního beránka

V sobotu 2. dubna uspořádal DDM v Náměšti nad Oslavou v čele s panem Petrem Krátkým tradiční šachový turnaj. Hrálo se, jak už z názvu vyplývá, o velikonoční beránky. Dle pořadatelů se v tělocvičně ZŠ Husova, kde se turnaj odehrával, sešla rekordní účast 128 šachuchtivých dětí. Díky sponzorům bylo o co hrát. Startovní pole bylo rozděleno na turnaj mladších (kategorie HD8 a HD10) a turnaj starších (kategorie HD12, HD14 a HD16). Hrálo se 7 kol švýcarským systémem s časem 20 minut + bylo přidáno 5 sekund za každý tah. Předem je třeba velice ocenit pořadatele, kteří turnaj s takovou to účastí nejen uspořádali, ale hlavně zvládli ukočírovat. Vše běželo jako po drátkách bez jakýchkoliv problémů a prostojů.

Turnaj jsme si vybrali, protože je součástí Ligy Vysočiny. Což je obdoba naší žákovské regionální ligy s tím rozdílem, že se ho mohou účastnit, ještě posledním rokem, hráči ročníku 2006. Vůbec jsme nevěděli, do čeho jdeme po stránce úrovně soupeřů, ale hlavně svých, protože turnaj naživo například holky sehrály naposledy před dvěma roky. Na turnaj jsme vyrazili v kompletním složení Adam, Bára a Terezka. Začnu od Terezky, která hrála kategorii H12, takže měla o dost starší soupeře. V první kole začínala na druhé desce. Jejím výsledkem byly 3 body. Bára hrála kategorii H14 a uhrála 4 body a Adam H16 hrál s výsledkem 3 ½ bodu.

Detailní výsledky

a další podrobné výsledky:

O velikonočního beránka 2022 mladší

O velikonočního beránka 2022 starší

O velikonočního beránka 2022 mladší_Ceny_kategorií.pdf

O velikonočního beránka 2022 starší_Ceny_kategorií.pdf

Fotogalerie

Vzhledem k tomu, že děti mají šachy už jen jako doplněk, moc se jim nevěnují a dlouho, velice dlouho nehrály, hodnotím výsledky známkou chvalitebnou. Odměnou jim byly velice hezké ceny a příjemně strávený šachový den.

(Zaznamenal Ondřej Slavík)

Poznámka paní Filipové: Považuji za vhodné upozornit na to, že Adam na turnaji získal dva hodnotné „skalpy“, a to porážkou Kryštofa Spilky z Gambitu Jihlava ve 2. kole – jeho elo 1429! a v 5. kole porazil Anežku Kavanovou z DDM Náměšť s elem 1370. Adam hrál výkonem 1234. Myslím, že je to slušný výkon a jeho trenér Vladimír Horák bude mít určitě radost.

1 reakce na “O velikonočního beránka”

  1. 1
    Vlada píše:

    Adamuv trenér byl spokojen :-) , ale přece jen kovidova herni pauza si vybrala svou daň. Adam udělal velký pokrok a jakmile odehraje více partií, bude to znát i na vysledcich. Gratuluji.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist