TJ Spartak Vlasim
03
Led

O pohár města Světlá – Memoriál V. Mareše

Ve středu 29. prosince uspořádal Šachový klub Světlá nad Sázavou turnaj v rapid šachu „O pohár města Světlá – Memoriál Vlastimila Mareše.“ Turnaj byl určen pro mládež i dospělé, pro registrované i neregistrované a byl poctou našemu obětavému trenérovi, který se věnoval šachové mládeži 40 let. Turnaj se konal ve Sportovním centru Pěšinky a prezentovalo se do něj 99 hráčů a hráček. Zúčastnili se hráči nejen z Kraje Vysočina, ale i z Pardubického kraje, Královehradeckého kraje, Jihočeského kraje, Středočeského kraje, Moravskoslezského kraje a z Prahy.


Pohled do hracího sálu

Na turnaji startovali mimo jiné 1 mezinárodní velmistr, 2 mezinárodní mistři, 1 mezinárodní mistryně a 2 FIDE mistři. Celkem hrálo 12 žen a dívek, 22 seniorů nad 60 let, 38 hráčů mládežnických kategorií a 3 neregistrovaní hráči. Na hráče čekaly finanční a věcné ceny v celkové hodnotě 30 tisíc Kč. Celkem bylo 50 cen pro hráče dle umístění a dále byly ceny pro všechny mládežníky.


Nejlepší mládežníci

V turnaji na devět kol měl každý z hráčů dvanáct minut na partii plus pět sekund na tah. Pořadatelé z domácího Šachového klubu zajistili veškerý materiál a měli vše předem připravené, takže se mohlo zahájit včas. Pořadatel zajistil on-line přenos 16 partií každého kola. Pořadatel akci rozdělil do 3 samostatných sálů, aby byla dodržena platná opatření. Hlavním rozhodčím turnaje byl FA Martin Šmajzr a o organizaci turnaje se staral Zdeněk Fiala. Občerstvení a oběd jsme měli zajištěné ve Sportovním centru Pěšinky. Účastníci měli dostatek prostoru nejen pro hru, ale i pro oddych mezi jednotlivými koly.

Turnaj vyhrál ziskem 7,5 bodů mezinárodní velmistr Miloš Jirovský, který byl prvním nasazeným hráče. Vítězství však nebylo snadné. Stejný počet bodů získali mezinárodní mistr Jaroslav Bureš a Jan Soural. Horší pomocné hodnocení je odsunulo na druhé, resp. třetí místo.

Cenu pro nejlepší ženu získala Nataša Richterová a nejlepším seniorem byl František Hostička

Nejlepším juniorem byl Jakub Vojta, nejlepší juniorkou byla Viola Ruby Pejřimovská a nejlepším hráčem do 16 let byl Šimon Lang z domácího oddílu. Nejmladším hráčem byl domácí osmiletý Pavel Brož.

Nejlepší tři hráči a nejmladší hráčNejlepší junior, juniorka, žena a senior

Poděkování patří všem účastníků, kteří se v současné nelehké době zúčastnili a svojí účastí poctili památku Vlastíka Mareše. Velké poděkování patří městu Světlá nad Sázavou za finanční podporu této krásné akce a také za trvalou za podporu šachu ve městě. Velké poděkování partnerům projektu ČUS Sportuj s námi Tipsport a Car4way. Těšíme se na viděnou v roce 2022.

Odkaz na výsledky

Odkaz na fotogalerii

Odkaz na on-line partie

(autor článku: Zdeněk Fiala, předseda ŠK Světlá nad Sázavou)

4 reakcí na “O pohár města Světlá – Memoriál V. Mareše”

 1. 1
  Maťa píše:

  Dnes si otec a syn Vojtovi s Martinem Horákem zahráli velký rapid v Dobrovici. Nejlépe si vedl Tomáš, což jsem mu včera předpověděl :-) , druhé místo je velmi dobré. Kuba skončil na pěkném 6. místě, Martin asi s 15. místem tolik spokojen nebude. Výsledky: http://chess-results.com/tnr609132.aspx?lan=5&art=1&rd=9&turdet=YES

 2. 2
  Maťa píše:

  Dnes se hraje ve Světlé nad Sázavou Memoriál Vlastimila Mareše v rapid šachu. Mezi 84 účastníky (http://chess-results.com/tnr711732.aspx?lan=5) jsou Tomáš a Jakub Vojtovi, palce můžeme držet i Davidu Vršťalovi, který hrává přebory škol za OA Vlašim (registrován je ve Zruči n/S). Jsou i onliny z prvních 20 šachovnic: https://view.livechesscloud.com/?fbclid=IwAR1jC5livwnyJuHzYsrhE21rYD9odZ3Lh7IvcwXLWhuT64W3J811AFId1Vc#a560c08a-e36e-4e1d-a3ee-d97865ce4dd1.

 3. 3
  Maťa píše:

  Tomáš v silné konkurenci výborné 3. místo, gratuluju! Kuba (10. místo) i David (67.) zaznamenali ze svého pohledu solidní výsledky. http://chess-results.com/tnr711732.aspx?lan=5&art=1&rd=9

 4. 4
  Tom píše:

  Dneska se to povedlo, je to pěkná tečka za šachovým rokem 2022. :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist