TJ Spartak Vlasim
11
Lis

O královnu a krále Symfonie

Marie Filipová

O tomto víkendu nebyl pro děti žádný vhodný turnaj, tak jsem jim nabídla obdobu naší Regionální žákovské ligy v Poděbradech. Přihlásili se nakonec jen tři šachisté, ale přesto jsme vyrazili. Lukáš Zeman byl zařazen do starších žáků a juniorů, kde hráli HD 12, 14, 16,  a pak kategorie mladších žáků, kde společně hráli HD 8 a 10, zde své síly měřili Štěpán Filip a Filip Kůra.

Hrálo se ve velice pěkném prostředí DDM Symfonie Poděbrady. Prostorný sál, kiosek, velké přísálí, velká šatna a vůbec vše na vysoké úrovni. Nedostavilo se asi 10 předem přihlášených, chvilku se na ně čekalo, ale stejně nepřijeli, začalo se tedy asi s půlhodinovým skluzem, ale v průběhu turnaje bylo časové manko pohodlně anulováno. Hrálo se na 2 x 20 minut a na 7 kol. Velkým problémem bylo, že bylo uplatňováno nové pravidlo, a to že při dvou nemožných tazích partie končí a viník prohrává. To, myslím, diskvalifikovalo ty nejmenší šachisty, kteří ještě poměrně často nemožný tah udělají, no a ti zkušenější byli nekompromisní a využívali jej ze sta procent. Ovšem pravidla jsou pravidla! Ta se musí ctít a dodržovat!

Pan Pavel Němeček vedl turnaj s přehledem, DDM dodal značně velký počet pořadatelů, a tak šlo vše jako po drátkách. Jen se někdy čekalo na dohrání některých partií, především u těch starších šachistů, ovšem tomu se vyhnout nedá.


Hrací sál

Pro medailisty byly připraveny ceny ve všech kategoriích, ceny si nevybírali, dostávali je od DDM včetně diplomu, medaile a vítězové dostali ještě velice zdařile vyrobenou keramickou dámu – dívky a krále – chlapci. Všichni účastníci dostávali tašky, kde měli malé dárky, a to zdobené tužky a od sponzora tvarohovou pomazánku.

Potkali jsme se zde i s některými dobrými známými – Škrabánkovi, Homolovi a Karpečtí. Homolovy jsem dlouho neviděla a zůstala jsem koukat, jaký je z Martina dlouhán a z Verunky už je docela slečna.

Nezapamatovala jsem si všechny výsledky, tak jen o těch, které znám. Nám velikou radost udělal Štěpán Filip H10, který si svými 5 body a solidním pomocným hodnocením uhrál 3. místo. Z dívek byly Maruška Karpecká v D8 a Veronika Homolová D10 první a obě si odvezly pěkné dámičky. Dále pak byl v chlapcích na 1. příčce v H14 Martin Homola a v H12 Matěj Škrabánek druhý. Filip Kůra uhrál svůj standard 4 body a Lukáš Zeman 2,5 bodu.

Každý má jiné možnosti a zkušenosti, ale mně se systém, který praktikujeme v našem regionu, líbí více. Ovšem to nic nezměnilo na tom, že se nám v Poděbradech moc líbilo, hrálo ve velice příjemném, přátelsky naladěném prostředí. Pořadatelé zaslouží JEDNIČKU S HVĚZDIČKOU.

Děti na turnaj doprovázeli babička a děda Lukáše Zemana, já a svěřence po šachové stránce sledoval Vojta Filip, kterému tímto děkuji, že s dětmi hned probíral hrubky v partiích. Nás dopravil do Poděbrad David Kůra, takže dík i jemu za strávený čas na cestě.

Výsledky na chess-results

Fotky

1 reakce na “O královnu a krále Symfonie”

  1. 1
    Jan Fiala píše:

    Také se mi systém, který praktikujete ve vašem regionu, líbí více.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist