21
Kvě

Nový sekundant = úspěch?

Mistrovství České republiky amatérů se letos konalo stejně jako loni v malebném městečku Hluk, které se nachází nedaleko Luhačovic. Loni jsem na Moravu vyrazil s velkou výpravou Říčan, ale moc se mi nedařilo, tak to letos chtělo změnu. Na turnaj jsem se vydal v brzké úterní ráno se svým novým sekundantem Dominikem Rousem. Během týdne se z nás stali dobří kamarádi a jsem rád, že jsem vyrazil právě s ním!

Klasické tempo

Hlavní turnaj mi vyšel na výbornou a celou dobu jsem hrál o ty nejvyšší příčky. Že z toho nakonec bude ta první a cena ve výši 60 000 Kč, jsem ovšem nečekal. Celou dobu jsem hrál v klidu a nebyl nijak nervózní – to je nejdůležitější. Vyšlo mi vše, co jsem potřeboval, a to je v takto vyrovnaném startovním poli klíčové. Pro zajímavost jsem vybral 2 ukázky z těch nejdůležitějších momentů turnaje:

A zde je rozhodující partie z posledního kola:

Rapid turnaj

Turnaj v rapid šachu byl hned druhý den, a tak jsem o své formě neměl ani zdání. Hrál jsem tedy v pohodě a vůbec mě nenapadlo, že i tento turnaj bude tak moc úspěšný. Jako nasazená jednička jsem ztratil hned ve druhém kole, a to nebylo zrovna ideální. Dotáhl jsem se ale zpět na čelo a poslední kolo jsem hrál na první desce s do té doby 100%  Kasperkem Richardem z Polska. Soupeř ovšem nezvládl práci se stresem (zřejmě) a partii nesmyslně odevzdal, podívejte se sami.

Díky lepšímu vzájemnému zápasu jsem tak nakonec skončil před ním a celý turnaj vyhrál. S kamarády jsme to zašli oslavit do nedaleké pizzerie a vydrželi až do ranních hodin.

Blicák

Pouze tento turnaj mi nevyšel a jako nasazená dvojka jsem skončil „až“ na 9. místě. Ve 13 kolech jsem si připsal jediné dvě prohry za celý týden v Hluku, což je poměrně dobrá vizitka, že kromě rychlého tempa jsem nenašel přemožitele. I tak jsem si vyhrál 500 Kč na dobrou večeři v pizzerii, kde jsme si v sobotu užili hezký večer.

Byl to fantastický týden – po šachové stránce i po té druhé. Týden jsem si opravdu moc užil a strávil ho s příjemnými lidmi. Děkuju všem, kteří se na pohodové atmosféře podíleli, a těm, kteří fandili zde na vlašimském webu. I když už nejsem kmenovým hráčem Vlašimi, tak si každodenně čtu náš web a je pro mě velmi důležité, že tady mám podporu, díky!