TJ Spartak Vlasim
22
Led

Nepovedená sobota

Dvě prohry si připsalo naše mládežnické družstvo v sobotních zápasech 1. ligy mládeže. V dopoledním utkání nejprve dostalo kanára od Lokomotivy Brno a v odpoledním zápase těsně podlehlo Jundrovu. Mrzutá je hlavně druhá prohra v důležitém souboji o záchranu s papírově slabším soupeřem.  

Klíčová pro celkový výsledek byla prohra Míši Steina, který soupeře jasně přehrál, pak si ale nechal dát mat …

Po loňském sestupu z Extraligy tak reálně hrozí i sestup z 1. ligy (sestupují 4 týmy). Tento černý scénář má naše mládežnické družstvo šanci odvrátit v závěrečném čtyřkole, které se bude hrát na jaře (20. – 21. 4.).

Stránky 1. ligy mládeže

3 reakcí na “Nepovedená sobota”

 1. 1
  Maťa píše:

  Druhého zápasu je velká škoda, tam to v jednu chvíli vypadalo na celkem bezproblémovou výhru. Alespoň podle toho, jak jsme pozice hodnotili s Petrem Havelkou, partie jsem ještě neviděl, pořizují je soupeři (jen jsem si ofotil partiář té Míšovy). Přišlo nám, že Franta by koncovku určitě neměl prohrát, že stojí spíš líp, a Jáchymova koncovka různopolných střelců měla být i s pěšcem míň remíza (Jáchym ji ale nehrál dobře a soupeřka ano). Lenka měla v jednu chvíli věžovku vyhranou, ale dovolila soupeři vysmeknutí do remízy. Nicméně u naší hráčky to jako ztrátu neberu, je z našich borců nejméně zkušená a celkově v té partii podala velmi dobrý výkon. Milan a Jirka vyhráli čistě, tak je škoda tolika promarněných příležitostí.

  Dopolední utkání skončilo zaslouženým kanárem, tam se partie nepovedla nikomu. Maximálně Jáchym mohl něco urvat v zajímavé pozici s aktivitou za pěšce, ale ani u něj se to nepovedlo.

  Sestup by byl hodně nepříjemný. Zatímco ten extraligový byl loni víceméně nevyhnutelný, tak náš současný tým na 1. ligu má a byla by škoda ji nehrát. Musíme ve finále, které se bude hrát ve Světlé nad Sázavou, zabojovat. Ještě upřesním Tomášovu informaci o sestupu: ze 4 skupin sestupuje dohromady 14 týmů, takže se řádně zachrání i dvě družstva na 9. místech (podle počtu bodů). V posledních letech jsem to nesledoval, ale dřív se pravidelně stávalo, že se všichni oprávnění účastníci nepřihlásili a 4 týmy nesestupovaly z žádné skupiny. Tak to bylo určitě i loni, kdy soutěže mládeže odpískaly Polabiny. Samozřejmě na to nehodláme spoléhat, hodit se to ale může. :)

  Jinak nadpis sedí, korunu jsem tomu dal já, když jsem v Jihlavě nechal Spartaka. Naštěstí se neztratil a Jihlavští nám ho přivezou na finále.

 2. 2
  Tomáš Gergelits píše:

  Díky za reportážní článek s ukázkou z partie a obsažný doplňující komentář.
  Asi bychom si všichni přáli, kdyby alespoň něco z právě uplynulé soboty dopadlo lépe, ale i takové dny ke sportovnímu zápolení někdy patří. A to jak v celkovém výsledku družstva, tak v jednotlivých partiích. Snad každý na vlastní kůži známe, jak je někdy těžké vyhrát vyhranou partii. Tím spíše v důležitém utkání, v omezeném čase a za nevyjasněného stavu zápasu. Naprosto vnímám propastný rozdíl, kdy si k okomentované ukázce sednu v klidu do křesla s kafíčkem, oproti situaci, kdy bych, teoreticky vzato, byl na místě hráče v probíhajícím zápase….

  Přeji všem členům vlašimského družstva, jakož i všem, kdo se jakýmkoli způsobem podílí na jejich sportovních výsledcích a účinkování v soutěži, aby se v dubnovém čtyřkole podařilo zachovat pro Vlašim ligovou příslušnost.

  Dodatek k Spartakovi („Jinak nadpis sedí, korunu jsem tomu dal….“):
  To taky znám; v Nymburce na mě od 19. listopadu čeká po výprasku osobním i družstevním zapomenutý svetr. Má to i své výhody – mám o jeden důvod více si zajet na příjemný květnový rapid :-).

 3. 3
  Maťa píše:

  Ještě bych dodal, že kdyby Míša zahrál to De2, tak to od něj byla moc pěkná partie z jednoho kusu. Škoda.

  Ad 2: To já ani nepotřebuju výprask, abych někde něco nechal. :) U toho Spartaka mě to nepřekvapilo, většinou ho vozí Patrik, tak to nemám zautomatizováno. Přibližně 15 minut před koncem, kdy za stavu 3,5:1,5 pro Jundrov dotahoval svou partii do vítězného konce Jirka Petrášek, jsem si na medvěda vzpomněl a říkal jsem si, jestli už ho za rozhodnutého stavu nemám odnést k batohu, abych ho tam ve finále nezapomněl. Ale nakonec jsem ho nechal konec zápasu dokoukat a odjel bez něj. Spartakus tak do rána seděl na okně (viz spodní foto v článku). Hlavně že se neztratil.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist