TJ Spartak Vlasim
15
Led

Nela a Vojta v Mariánkách

Jeden turnaj seriálu Czech tour skončil a hned je tu další. V Mariánských Lázních v sobotu odstartoval 22. ročník mezinárodního šachového festivalu, jehož hlavní atrakcí jsou 4 uzavřené turnaje s možností uhrát si normu GM a IM.  Hraje se i seniorský turnaj 50+ a otevřený open, který nás bude zajímat nejvíce.  

V openu hraje celkem 98 hráčů, z nichž jen 3 mají elo přes 2200. Tedy pro Vojtu Dudka (nasazen jako 7) a Nelu Pýchovou (11) je šance při dobrém výkonu na pěkné umístění. Cenový fond je 30 000 Kč (1. místo 8000 Kč).  Oba naši hráči si v úvodních dvou kolech připsali „povinné“ body se slabšími soupeři a v dnešním 3. kole (začíná v 16h.) by to chtělo pokračovat ve stejném duchu.

Hraje se tradičně švýcarem na 9 kol, ligovým tempem 1,5h na 40 tahů + 30 minut na dohrávku s přídavkem 30s. od prvního tahu. Připraveny jsou i doprovodné turnaje v bleskovce a rapidu.  Online přenos běží pouze z uzavřených turnajů.

Kolik bodů Nela s Vojtou získají, si můžete tipnout v probíhající anketě. Držím palce, ať je to co nejvíce.

Výsledky

Stránky pořadatelů

Vlašimáci v Mariánkách: 2022, 2009, 2008

(autor článku: Tomáš Vojta)

16 reakcí na “Nela a Vojta v Mariánkách”

 1. 1
  Blanka píše:

  Držím všem moc palce. Ať se daří a užijte si to tam.

 2. 2
  Maťa píše:

  Nela i Vojta včera remizovali a mají 2,5/3. Další členové výpravy zaznamenali rezultativní výsledek: Patrik Pýcha bohužel prohrál (2 body) a náš host v lize mládeže Matyáš Jouja ze Zvole si připsal první výhru a je na 50 %. Držím palce!

 3. 3
  Maťa píše:

  Klasicky mi uniklo, že je dneska dvoukolo. :) Hraje se od 9 hodin – Nela právě remizovala, ostatní hrají.

 4. 4
  Maťa píše:

  Patrik a Matyáš 1. Vojta se v koncovce nechtěl smířit s remízou a bohužel asi prohraje.

 5. 5
  Maťa píše:

  Včerejší odpolední kolo vyneslo naší výpravě 3 body, prohrál jen Matyáš. Turnaj se přehoupl do druhé poloviny, tak ať se dál daří!

 6. 6
  Tomáš Gergelits píše:

  V přestávce před závěrečnou třetinou zdravím do Mariánek výpravu čtyřlístku účastníků s vlašimskou stopou.

  Vyhlídky před třetí fází turnaje jsou velmi příznivé. Patrik a Nela pozorně kontrolují špici a Vojta s Matyášem se určitě chystají zaútočit ze středních pozic :-).
  Patrik navíc svými výsledky dlouhodobě připomíná, že vlašimské mládežnické ligové družstvo je v dobrých rukách. A na rozdíl od října, tentokrát se mezi partiemi nemusíš plahočit do krpálu pod harrachovským mamutím můstkem, ani psát deník na web STAMATU, tak se do toho v nastávajících kolech pořádně opři :bye: .

  Sourozencům Pýchovým přeju, aby si to v posledním kole rozdali o medaile ve vzájemné partii, povedenou třetí třetinu přeji i Vojtovi a Matyášovi. Však asi všichni víte podle českých hokejových dvacítek z nedávného MS ve Švédsku, že v poslední třetině se mohou udát báječné věci.

  Do finiše přeji všem hodně zdaru !

 7. 7
  Maťa píše:

  Také držím palce do závěrečné třetiny a přeju hezký zbytek pobytu. Jen si nejsem úplně jistý, jestli by si Pýchovi také přáli zmiňované sourozenecké derby. :)

 8. 8
  Tomáš Gergelits píše:

  ad 7):
  …. jestli by si Pýchovi také přáli ….

  Věřím, že ano, pokud by šlo o poslední kolo a o dvě medaile (množné číslo), jak píšu výše :-).

 9. 9
  Duch Patrika P. píše:

  Děkujeme všem za fandění. :) Tady si případně můžete prohlédnout nějaké fotky: ODKAZ

 10. 10
  Tomáš Gergelits píše:

  Fotky super, díky!
  Takovýhle výlet samozřejmě není jen o šachách :-). Takže užívejte plnými doušky.

  Na jedné z posledních fotek jsem zaregistroval známou tvář z turnaje „D-seniors“. Prosím o vyřízení pozdravů a vyjádření přesvědčení, že i jemu třetí třetina soutěžního klání přinese zasloužený úspěch :-). O užívání si plnými doušky v tomto případě nepochybuji :-).

 11. 11
  Maťa píše:

  Ad 10, poslední odstavec: Dycky Benďák! Karlovi taky samozřejmě držím palce. Zrovna včera jsem kamarádovi, který u něj začínal jako advokátní koncipient, říkal, jak je teď Karel v šachách aktivní – po Praze hned Mariánky…

 12. 12
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 11):
  Jednoho kamaráda, kolegu-advokáta a šachistu v jedné osobě má Karel i v Nymburce (jeden z pořadatelů květnového nymburského rapidu).

 13. 13
  Maťa píše:

  Ten můj kamarád šachy nehraje.

 14. 14
  Maťa píše:

  Dnešní kolo nebylo pro výpravu moc úrodné – 1,5/4. Vyhrál jen Vojta, remizovala Nela.

 15. 15
  Tomáš Gergelits píše:

  Pozorní fanoušci si jistě všimli, že šikovný fotograf na stejný odkaz (výše) přidal fotky :-).

  Přeji výpravě dneska zabodovat naplno.

 16. 16
  Maťa píše:

  V posledním kole vyhrála Nela a má šanci na tisícovku pro nejlepší ženu. Vojta remizoval, Matyáš prohrál. Patrik ještě bojuje, ale prý to vypadá špatně.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist